מיקרוסופט מכריזה על Azure Sphere, מערכת אבטחה לתחום ה-IoT

לא בכל יום מגלים שהעולם התהפך, אבל במהלך כנס האבטחה RSA 2018 חברת מיקרוסופט (Microsoft) הכריזה על פתרון האבטחה וטכנולוגיית ה-Azure Sphere למכשירי האינטרנט של הדברים IoT (ר”ת Internet of things) כשהחלק החשוב בהכרזה זו ה-Azure Sphere OS, מערכת הפעלה מבוססת לינוקס של מיקרוסופט בעבור ה-Azure Sphere.

טכנולוגיית ה-Azure Sphere של מיקרוסופט היא מערכת שלמה בעבור מוצרי IoT שנוצרה על מנת להגביר את האבטחה למוצרים השונים שמקושרים יותר ויותר לאינטרנט ללא אבטחה מספקת. מערכת ה-Azure Sphere מתבססת על 3 גורמים:

  • מיקרו בקר Azure Sphere – מיקרו בקרים MCU (ר”ת microcontroller unit) או מחשבים על שבב, שיקבלו את תקינת Azure Sphere של מיקרוסופט יספקו רמת אבטחה גבוהה.
  • מערכת Azure Sphere OS – מערכת הפעלה מאובטחת מבוססת לינוקס שתרוץ על מיקרו בקרים מאושרים ותספק פלטפורמה מאובטחת להרצת ישומי IoT.
  • ענן Azure Sphere – שירות ענן מאובטח שיאפר חיבור בטוח בין ה-IoT למשתמש תוך הקפדה על אבטחת המידע שלו.
משולש Azure Sphere (מקור Microsoft)

משולש Azure Sphere (מקור Microsoft)

מיקרוסופט מדגישה כי מדובר על טכנולוגיה פתוחה שתאפשר לכל יצרן שבבים ליצור מיקרו בקרים יעודיים ל-Azure Sphere. מערכת ה-Azure Sphere OS תהיה תחת רישיון קוד פתוח ותאפשר פיתוח צד ג’, ויותר מכך, ה-Azure Sphere לא יחייב אנשים להשתמש בשירותי הענן של מיקרוסופט אלא בכל שירות ענן תואם, דוגמת AWS של אמזון.

מיקרו בקר ה-Azure Sphere הראשון שיושק השנה יהיה שבב MT3620 של חברת MediaTek שיגיע עם ליבת Cortex-A7 בודדת במהירות 500MHz עם 2 ליבות משנה מסוג Cortex-M4 וקישוריות WiFi בתקן A/B/G/N מובנית להפעלת מוצרי IoT כחלק ממערכת ה-Azure Sphere.

לפי החזון והפתיחות של מיקרוסופט, ה-Azure Sphere צפוי להשתלב בקרב יצרני ומפתחי IoT רבים, מה שישפר את רמת האבטחה בתחום ויאפשר ליצרנים להתמקד בפיתוח המוצרים. עם זאת, צריך לזכור כי ה-Azure Sphere OS מבוססת הלינוקס הוא הצעד הגדול ביותר בעבור מיקרוסופט שהחשיבה שנים רבות את מערכת ההפעלה לאויבת הגדולה של מערכת הווינדוס של החברה.

מקורות
microsoft
mediatek
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות