פיפא 18 (תמונה: EA)

בלגיה מוציאה את FIFA 18 ומשחקים נוספים מחוץ לחוק לאחר שסווגו כמנגנון הימורים

אחרי הולנד, שלפני כמה ימים הציבה אולטימטום לכמה מפיצות משחקים בנוגע ל'תיבות שלל' (Loot Boxes) והמנגנונים המקבילים במשחקים שונים, כעת מגיע גם תורה של בלגיה. ועדת המשחקים של בלגיה בחנה כמה משחקי מחשב פופולריים, והגיעה למסקנה שמדובר במשחקי מזל ולכן הם כפופים לחוק ההימורים של המדינה. בלגיה מאיימת בעונשים חמורים המצויינים בחוק, כמו קנסות כבדים ואף מאסר.

לשחק על המזל: קלפים אקראיים ב-FIFA 18

הועדה בחנה כמה משחקים פופולריים, כמו Star Wars Battlefront 2, FIFA 18, Overwatch ו-CS:GO. מתוך אלו, המשחק היחיד שלא נמצא מפר את חוקי ההימורים של בלגיה, הוא Battlefront 2 (היות ו-EA השביתה את האפשרות לרכוש פריטים בכסף בזמן שהמשחק נבדק). במשחקים האחרים נמצא כי מנגנון 'תיבות השלל' המשולב בהם הינו משחק מזל, ולכן המשחקים כפופים לחוק ההימורים הבלגי – אותו הם מפרים.

ב-FIFA, למשל, ניתן לרכוש מטבעות בכסף אמיתי. עם המטבעות ניתן לקנות חפיסות קלפים אקראיות ולהגריל שחקנים במזל (FUT). את השחקנים ניתן גם למכור בחזרה תמורת מטבעות, ואת המטבעות להמיר בחזרה לכסף אמיתי. המנגנון הזה יוצר מצב שבו ניתן להשקיע כסף, לשחק על המזל, ואם הרווחנו ניתן למשוך את הרווחים בחזרה. במשחקים האחרים ישנם מנגנונים דומים, אלא שבמקום שחקני כדורגל מדובר על פריטים במשחק, ובמקום חפיסות קלפים מדובר על 'תיבות שלל' אקראיות המכילות את הפריטים.

כעת, לפי הועדה, המשחקים FIFA 18, Overwatch ו-CS:GO אינם חוקיים בבלגיה, והמדינה דורשת את הסרת 'תיבות השלל' של משחקים אלו. אם המנגנון הפוגעני לא יוסר, לטענת המדינה, המפיצות מסתכנות במאסר של עד חמש שנים ובקנס של עד 800,000 אירו. אם ניתן להראות כי קטינים מעורבים ברכישות במנגנונים אלו, העונשים מוכפלים. יש להבהיר כי מעבר לכל צל של ספק, קטינים מהווים חלק גדול מקהל השחקנים של כל המשחקים הללו.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות