שבב VEGA בכרטיס מסך Radeon RX Vega 64 (תמונה באדיבות AMD)

שבב VEGA בכרטיס מסך Radeon RX Vega 64 (תמונה באדיבות AMD)

הדלפה ראשונה לביצועי כרטיס המסך Vega 20 של AMD

| יום חמישי, 3 במאי 2018, 15:03 | חומרה, מחשבים
תגיות: AMD, Vega, Vega 20

בדיקת ביצועים ראשונית של כרטיס המסך Vega 20, הדור שני של כרטיסי ה-Vega של AMD, דלפה לרשת ומספקת הצצה ראשונה לביצועי כרטיס מסך הדור הבא של AMD שיהווה שיפור בייצור כרטיסי המסך מ-14nm ל-7nm או 12nm ויגדיל את הביצועים והיעילות של כרטיסי המסך שמפתחת החברה.

כרטיס ה-VEGA 20 עלה בבסיס הנתונים של תוכנת הבדיקה 3DMark בגרסת "מהנדסים", דוגמה מוקדמת מאוד לפני מוצר סופי בו צרכנים יכולים להשתמש, כשהוא מזוהה על ידי התוכנה תחת הקוד 66A0 הידוע כמשוייך לכרטיסי ה-Vega 20 לפי הדלפות קודמות.

מבדיקת הביצועים עולה כי הכרטיס יכיל 32GB של זיכרון HBM2 כשלפחות בכרטיס שנבדק הליבה עבדה בתדר של 1000MHz בלבד. ניתן להעריך כי מדובר בזיהוי לא תקין של תוכנת ה-3DMark, אך יתכן גם כי תדר הליבה הונמך לשם הבדיקות. במידה וכך הדבר, הרי שבהשוואה לכרטיס ה-Vega Frontier הפועל בתדר גבוה יותר של 1600Mhz, כרטיס ה-Vega 20 מספק ביצועים נמוכים יותר בעד 14.2%.

 

בהנחה כי שיפור הייצור בכרטיס ה-Vega 20 יגדיל את מהירות הליבה בדומה לנעשה במעבדי חברת AMD, אפשר יהיה להניח כי התדר הסופי יהיה גבוה מכרטיסי ה-Vega הקיימים, מה שיהפוך את התוצאות ויתן יתרון בולט ל-Vega 20 מול ה-Vega.

נותר לנו רק לחכות ולראות מתי AMD תחליט לחשוף פרטים נוספים על הליבה החדשה של החברה ואיך היא תתמודד עם כרטיסי המסך של נווידיה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות