Android P (תמונה: Google)

Android P (תמונה: Google)

גוגל מציגה תכונות חדשות שיגיעו ל-Android P

מערכת ההפעלה Android P הוצגה לראשונה בחודש מרץ, אולם בכנס המפתחים Google IO 2018 הציגה מפתחת מערכת ההפעלה מספר תכונות חדשות שיגיעו יחד עם הגרסה החדשה מאוחר יותר השנה.

אינטליגנציה

יחד עם מערכת ההפעלה Android P תציג גוגל מספר תכונות חדשות וחכמות שיעזרו לכם לעבוד בצורה טובה יותר עם המכשיר וללא מאמץ רב. תכונה חדשה בשם Adaptive Brightness לומדת איך אתם מעדיפים להגדיר את התאורה בטלפון ואז מתאימה אותה באופן אוטומטי בכל מצב. התכונה מגיעה על מנת לספק פתרון הולם עבור אפשרות התאמת התאורה באופן אוטומטי מאחר שחלק מהמשתמשים מעדיפים את המסך שלהם בהיר יותר וחלקם כהה יותר.

תכונה חדשה נוספת הינה Adaptive Battery, אפשרות אשר נכנסת לתחום ה-AI ומציעה מעקב שוטף אחר השימוש במכשיר ומצב הסוללה על מנת לשפר את יעילות השימוש במכשיר והאריך את חיי הסוללה בו. המערכת האוטומטית תוכל לכבות לחלוטין אפליקציות הרצות ברקע בהן לא השתמשתם תקופה ארוכה ויחד עם תכונת ה-Adaptive Brightness, תאפשר גם את התאמת תאורת המסך לאופי השימוש על מנת לחסוך בחיי הסוללה.

Android P Adaptive Battery

Android P Adaptive Battery

גישה מהירה לאפליקציות כבר קיימת בגרסה הנוכחית של אנדרואיד (אוראו), אך יחד עם Android P תציג החברה את App Actions, אפשרות להצגת קיצור דרך לביצוע פעולות במכשיר. App Actions תופיע בראש הלאנצ'ר עם פתיחת מגירת האפליקציות או אפשרות החיפוש במכשיר ותציע המלצה על פעולות שהמשתמש ירצה לבצע בהתאם לאופי השימוש במכשיר. מפתחי אפליקציות יכולים להוסיף פעולות (Actions) בהתאם לחיפושים שמבצעים המשתמשים. כך, למשל, משתמש שיחפש סרט כלשהו, יוכל לקבל הצעה מאפליקצייה לרכישת כרטיסים לרכוש כרטיס לסרט.

לצד ה-App Actions מוסיפה החברה את Slices – טמלטפים שמפתחי אפליקציות יכולים להוסיף לאפליקציות שלהם על מנת להציג קיצורי דרך לביצוע פעולות מהירות דרך החיפוש בטלפון בהתאם לחיפוש. למשל, חיפוש של כתובת יכול להציג קיצור דרך לפעולת הזמנת מונית לאותו מיקום דרך Uber.

Android P Slices

Android P Slices

פשטות שימוש

הממשק הבסיסי של אנדרואיד שמגיע למכשירי בסדרת הפיקסל או Android One יציג אפשרות החלקה מהירה כלפי מעלה מכל מקום במערכת ההפעלה (גם מתוך אפליקציות) על מנת לפתוח את חלון ריבוי המשימות. חלון זה לא יופיע על כל המסך, כך שעדיין ניתן יהיה לגשת לבר האפליקציות התחתון במכשיר וכן לחיפוש בגוגל.

Android P System Navigation

עיצוב חדש של תצוגת ויסות השמע במכשירים יהפוך את האפשרות לברורה יותר, כאשר מצב ברירת המחדל יהיה להגברה או החלשה של מדיה ולא של הצלצול בטלפון, מה שימנע מצבים בהם נעשה ניסיון להחליש וידאו המנוגן דרך אפליקציית יוטיוב ובפועל מתבצעת החלשת הווליום לצלצול הטלפון ולא למדיה.

איך אתם משתמשים בסמארטפון

Android P תאפשר למשתמשים לבחון את אופי השימוש במכשיר הנייד על ידי הצגה של לוח בקרה (Dashboard) המסכם את השימוש במכשיר. דרך לוח הבקרה ניתן לראות מידע על השימוש באפליקציות שונות ובמכשיר בכלל. מפתחי אפליקציות יוכלו להתממשק ללוח הבקרה ולהציג מידע מדויק מתוך האפליקציות על מנת לספק למשתמש מידע רב יותר על הרגלי השימוש שלו.

בנוסף, ה-Dashboard מאפשר הגדרה של מגבלת זמן לשימוש באפליקציות, כך שאם מתבצע שימוש רב באפליקציה מסוימת, ניתן יהיה להפחית בה השימוש באמצעי זה. מצב "לא להפריע" (Do Not Disturb) מקבל אף הוא מצב חדש דרכו ניתן פשוט להפוך את הטלפון על פניו על מנת להפסיק את ההתראות מאפליקציות שונות.

מצב Wind Down מאפשר לכם לומר למערכת ההפעלה מתי אתם מתכננים ללכת לישון מידי לילה, כך שברגע שמגיע זמן השינה, תהפוך Android P את הצבעים על המסך לאפורים, כרמז שהגיע הזמן לישון ולא לבזבז עוד כמה שעות בקריאת מיילים או צפייה בסרטונים ביוטיוב. הצבעים יחזרו למקור כשתקומו בבוקר.

הורידו את גרסת הבטא של Android P

מערכת ההפעלה החדשה של גוגל תגיע בגרסתה הסופית רק מאוחר יותר השנה, אך כבר בשלב זה יכולים בעלי מכשירי סדרות הפיקסל והפיקסל 2 להוריד את גרסת הבטא של מערכת ההפעלה. למכשירים אלו מצרפת כעת גוגל מגוון רחב של מכשירים נוספים שיוכלו להתקין את גרסת הבטא של Android P למפתחים, זאת הודות ל-Project Treble.

בין הדגחים התומכים בגרסת הבטא של Android P ניתן למצא את הבאים:

  • Sony Xperia XZ2
  • Xiaomi Mi Mix 2S
  • Nokia 7 Plus
  • Oppo R15 Pro
  • Vivo X21
  • OnePlus 6
  • Essential PH‑1

לחצו כאן למעבר לעמוד ההורדה של גרסת הבטא של Android P

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות