הרווחים של EA עולים על הציפיות: "פורטנייט לא מאיים עלינו"

אלקטרוניק ארטס (EA) סגרה רבעון מוצלח מאוד, עם הכנסות ורווחים גבוהים מהתחזית. נראה כי מפיצת המשחקים הגדולה לא חוששת מהתחרות אותה מציבים משחקי-ענק מהזמן האחרון, כמו Fortnite, בעוד המשחקים שלה ממשיכים לצמוח ובראשם FIFA, באטלפילד ו-The Sims.

בדו"ח הפיננסי של החברה אודות הרבע שחלף, נחשף כי הכנסות החברה עמדו על 1.58 מיליארד דולרים. נתון זה עקף את תחזיות האנליסטים שעמדו על הכנסות בגובה 1.24 מיליארד. הרווח הנקי של EA עמד על 607 מיליון דולרים ברבעון שהסתיים במרץ, עליה של 41 מיליון דולרים בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה (566 מיליון דולרים).

הנתונים של EA מעידים כי הגיימרים קונים יותר ויותר משחקים באופן דיגיטלי (הורדה), במקום לרכוש את המשחקים על גבי מדיה פיזית. למעשה, רוב הכנסות החברה הגיעו מרכישות דיגיטליות, שהסתכמו ב-1.1 מיליארד דולרים ברבעון החולף. אלו סוג המכירות עליהן מקבלת EA את שולי הרווח הגבוהים ביותר, ולכן התחזקות המגמה מעודדת עבור המפיצה.

את ההצלחה תולה EA במשחקי הספורט של החברה, שאומצו על ידי כמעט 90 מיליון שחקנים ברחבי העולם (על גבי קונסולות הדור הנוכחי). החברה מתגאה ב-18 מיליון שחקנים המתמודדים אלו מול אלו באופן תחרותי בכותרים FIFA 18 ו-Madden. קטר נוסף המניע את החברה הוא Battlefield: לדברי EA, ישנם לא פחות מ-54 מיליון שחקני Battlefield בקונסולות ובמחשב האישי. עם זאת, את כתר מספר השחקנים קוטף The Sims עם למעלה מ-80 מיליון שחקנים במחשב ובמובייל, לפי EA.

כאשר נשאלו על Fortnite והתחרות הקשה בז'אנר ה"באטל רויאל" הפופולארי, הגיבה החברה באדישות. "אנחנו לא רואים בזה איום", אמר המנהל התפעולי והמנהל הפיננסי של החברה, בלייק יורגנסן (Blake Jorgensen). "פורטנייט הכניס שחקנים צעירים לעולם המשחקים, זה דבר טוב ל-EA ולמפיצות אחרות", אמר.

מקורות
Variety
Reuters
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות