מיני ארקייד: חברת SNK מכריזה על ה-Neo Geo Mini עם 40 משחקים

צילום: SNK

ענקית המשחקים SNK, אשר אחראית לכמה ממשחקי הארקייד המוכרים והטובים בעולם, חוגגת 40 שנות פעילות. במסגרת זו הכריזה החברה על מכשיר ה-Neo Geo Mini, מכונת ארקייד קטנה, אשר תגיע עם 40 משחקי Neo Geo קלאסיים המובנים בה. נראה כי המכשיר יגיע בגרסה יפנית צבעונית, וגרסה “בינלאומית” עם עיצוב רציני יותר, אולם לא נמסר מתי צפויה השקת המכשיר או מה יהיה מחירו, נכון לעת זו.

צורתו של המכשיר שואבת השראה מעידן הארקייד, ומזכירה מכונות משחק מסוג זה, אלא בגודל מיניאטורי של 16.2 ס”מ (גובה), 13.5 ס”מ (רוחב), 10.8 ס”מ (עומק) ובמשקל 600 גרם. כמו מכונת ארקייד, המכשיר יגיע עם מסך משלו שיהיה בגודל 3.5 אינטש, כך שתוכלו לשחק בכל מקום ללא צורך בטלוויזיה. עם זאת, ברור כי מסך כל כך קטן לא יספק את חובבי המשחקים הרציניים יותר, ולכן SNK משלבת גם יציאת HDMI נוחה, שקע לאוזניות, ואפשרות לחבר שני בקרי שליטה חיצוניים.

Neo Geo Mini. צילום: SNK

לא נמסר אילו משחקים יגיעו עם המכשיר, אולם ל-SNK יש קטלוג מרשים ואיכותי לבחור ממנו. ככלל, SNK ידועה במשחקי הלחימה המצוינים שלה, כמו גם משחקי אקשן שונים ומשחקי ספורט. צפוי שנמצא על המכשיר העתידי משחקים כמו Metal Slug, King of Fighters, Samurai Shodown ו-Art of Fighting, ואולי גם כותרים כמו Super Sidekicks. בתמונות ששחררה החברה ניתן לראות את Metal Slug, The King of Fighters, ואת Real Bout Fatal Fury.

ערוץ היוטיוב Spawn Wave, שהדליף את דבר קיומו של המכשיר עוד לפני שבוע, סיפק גם רשימת משחקים שאמורים להגיע עם ה-Neo Geo Mini, אולם רשימה זו עדיין לא אושרה באופן רשמי.

רשימת המשחקים שהודלפה. צילום: Spawn Wave

SNK היא השחקנית החדשה המצטרפת לגל הנוסטלגיה אשר שוטף את התעשיה מאז הוכרזה ה-NES Classic Mini של נינטנדו, מכשיר NES מיניאטורי המגיע עם חיבור HDMI מודרני ומשחקים מובנים. מאז הספקנו כבר להנות מה-SNES Classic Mini, ולשמוע הכרזות על מגוון מחשבי 8-ביט מיניאטוריים, נסיון חדש ליצור מגה-דרייב מיניאטורי, וכן הלאה. נראה כי כעת גם משחקי הארקייד יקבלו טיפול רשמי מחברה משמעותית.

השוואת מפרטים