סקירה: רמקול נייד אלחוטי Xiaomi Mi Bluetooth Speaker

רמקול Xiaomi Mi Bluetooth Speaker (צילום: צחי הופמן) רמקול Xiaomi Mi Bluetooth Speaker (צילום: צחי הופמן)

שיאומי מרחיבה את מגוון המוצרים שלה בישראל כל הזמן. לצד הסמארטפונים, הקורקינט ושואב האבק הרובוטי, החברה מציעה גם את הרמקול הנייד – Mi Bluetooth Speaker. רמקולי הבלוטות’ בישראל ובעולם פופולאריים מאוד, הם נמכרים במגוון מחירים, הנעים בין עשרות שקלים בודדים לאלפי שקלים. שיאומי, באמצעות היבואן הרשמי המילטון, מציעה את הרמקול ב-220 שקלים, כך שמדובר בתג מחיר נוח, כאשר השאלה שנשאלת היא עד כמה הוא מצליח לספק את הסחורה במחיר הזה?

שיאומי עיצבה רמקול נייד צבעוני שנראה טוב ומצליח לייצר בידול בהשוואה לדגמים אחרים. ה-Mi Bluetooth Speaker מגיע במספר צבעים בוהקים. הרמקול עשוי מתכת, כאשר הגריל בחלקו הקדמי משלים את המראה הצעיר. הרמקול שוקל 270 גרם, כך שקל לקחת אותו לכל מקום והוא לא תופס מקום רב. אל תצפו כאן למיגון מפני מים או נפילות – לא מדובר ברמקול מהסוג הזה.

באריזת הרמקול מספקת שיאומי נרתיק בד, אשר אמור להגן עליו כאשר נמצאים בדרכים. בניגוד לרמקול הצבעוני, הנרתיק מגיע בצבע אפרורי.

רמקול Xiaomi Mi Bluetooth Speaker (צילום: צחי הופמן)
רמקול Xiaomi Mi Bluetooth Speaker (צילום: צחי הופמן)

הרמקול של שיאומי כולל מספר כפתורים הממוקמים בצד הימני שלו. ישנו כפתור הפעלה המשמש גם לניגון וכפתורים נוספים עבור מעבר שירים המשמשים גם לשליטה בווליום. כפתור נוסף משמש לביצוע שיוך וחיווי קולי למצב הסוללה.

אז איך זה נשמע?

נתחיל בכך שהסאונד מפתיע לטובה. לא מדובר בצליל ברמה שיציעו רמקולים של Bose או B&O, אבל עבור המחיר בו נמכר הרמקול, החוויה מוצלחת. הצליל חזק, אבל לא מאוד. את הסלון שלכם בבית אתם תמלאו בקלות במוזיקה, אבל מי שרוצה להפריע לשכנים או לעוברי אורח בפארק, קצת יתאכזב.

מצד שני, עבור האזנה אישית או עם חברים בפיקניק, ה-Mi Bluetooth Speaker של שיאומי לא יתקשה להביא את הצליל לכל הנוכחים. שיאומי הצליחה לייצר רמקול, שגם בצליל גבוה לא סובל מעיוותים בולטים, אם כי חובבי סאונד מושבעים ואודיופילים לא יתקשו להבחין בלכלוך בצליל, המתכתיות בסאונד והחוסר בעומק. האם זה מפריע? לא עבור קהל היעד של המוצר הזה, המתאים למי שרוצה לרכוש רמקול שיוכל לקחת לכל מקום או מחפש מוצר שיספק את הילדים.

מלבד חיבור בלוטות’ כולל הרמקול של שיאומי גם כניסת AUX המשמשת לחיבור נגנים חיצוניים באמצעות כבל. בנוסף, נמצא ברמקול מיקרופון פנימי המשמש לניהול שיחות, אם כי זה מציע איכות בינונית.

הסוללה מספקת כ-8 שעות ניגון (לא בפול ווליום), כאשר ישנו חיווי קולי באחוזים מהרמקול עצמו על מצב הסוללה. מחבר הטעינה הוא מסוג Micro USB, אבל בערכה המצומצמת של הרמקול, לא מצרפת החברה כבל נתונים.

השורה התחתונה

ה-Mi Bluetooth Speaker צריך להיבחן כרמקול נייד לא יקר, המתאים לקהל שלא מחפש להשקיע במוצר מסוג זה מאות שקלים. במצב הזה, שיאומי הצליחה לייצר מוצר טוב עם צליל המפתיע לטובה גם כן. מחיר: 220 שקלים (יבואן רשמי המילטון).

*הסקירה פורסמה לראשונה באתר The Gadget Reviews (לסקירות רמקולים נוספות – לחצו כאן)

השוואת מפרטים