Fitbit Versa (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג'טי מסקר: Fitbit Versa – שעון כושר חכם עם 4 ימי שימוש וללא תמיכה בעברית
| יום חמישי, 5 ביולי 2018, 16:30 | גאדג'טי מסקר, מחשוב לביש

חברת פיטביט השיקה בישראל את שעון ה-Fitbit Versa החכם לפני כחודש ועימו היא מבקשת מספק פתרונות עבור אלו המעוניינים בשעון שינטר אחר פעילותינו הספורטיביות, יספק את הצורך במוצר שנוח, נעים ונאה לשים על היד ועל הדרך גם יעבוד כשעון חכם. השעון מגיע בצבעים שחור, אפור וורוד ומיועד לגברים ונשים יחד, כשבישראל הוא נמכר במחיר של 899 שקלים על ידי היבואן המקומי, רשת באג.

עיצוב והפעלה ראשונה

בקופסה של ה-Fitbit Versa תמצאו את השעון החכם, מטען מרובע עם חיבור USB סטנדרטי המחובר אליו באופן קבוע, רצועת גומי ארוכה יותר מזו המגיעה יחד עם השעון עצמו לשם החלפה, ספרי הוראות וכתב אחריות.

הדבר הראשון בו ניתן להבחין עם המגע הראשון עם השעון הוא משקלו הקל. השעון מרגיש גם קל למדי על היד ויחד עם רצועות הגומי שלו, קל לשכוח שיש משהו על היד שנמצא שם באופן קבוע, גם לאורך זמן רב, וגם כשישנתי עם השעון, זה לא הפריע לי כמעט בכלל. בניסיון הראשון, נתקלתי בקושי מסויים ללבוש את השעון על היד מאחר והרצועה שלו הייתה קצרה מידי עבורי, אך הרצועה השנייה אותה מספקת החברה באריזה מציעה את הפתרון לכך והחלפתה מתבצעת בקלות על ידי משיכה קלה של ידית הקיימת בגב הרצועה.

ההפעלה הראשונית של שעון ה-Versa מתבצעת כולה דרך האפליקציה של Fitbit בטלפון, וזו פשוטה למדי לביצוע עם הנחיות ברורות שלב אחר שלב שמספקת החברה. לאחר ההפעלה הראשונית נדרש ביצוע עדכון תוכנה לשעון, את זה מומלץ לבצע דרך חיבור לרשת האלחוטית בבית (WiFi) ולא דרך חיבור הבלוטות' האיטי. את תהליך ההתקנה כולו מומלץ לבצע כאשר השעון נמצא בטעינה בעמדה שלו או לאחר ביצוע טעינה מלאה לשעון.

שימוש שוטף

המסך של ה-Fitbit Versa הוא הדבר הבולט ביותר בו. מדובר במסך בהיר במיוחד המציע תצוגה צבעונית בוהקת ועיצוב בסיסי של שעון ענק שתמיד עוזר לנו לדעת מה השעה. מסך המגע גם הוא מגיב היטב ותנועת המעבר בין המסכים השונים הזמינים בשעון חלקה. במהלך שחייה, למשל, ניתן לראות את תצוגת השעון מתחת למים, כך שתוכלו לדעת איפה אתם עומדים גם מתחת למים, אם כי לא ניתן להשתמש במסך המגע מתחת למים.

הפעלת השעון לשם מעקב אחר פעילויות ספורטיביות שונות פשוטה אף היא וניתן לבחור את סוג הפעילות אותה תבצעו היישר מתפריטים פשוטים וברורים המופיעים על גבי מסך השעון. ניתן לבחור בין ריצה, שחייה, רכיבה על אופניים ואפילו בפעילויות חדר כושר כמו שימוש בהליכון או הרמת משקולות. בביצוע כל פעילות שונה יציג השעון את הפרטים הרלוונטיים לאותה פעילות, כך שתוכלו לדעת כיצד אתם עומדים במשימה ולהבחין בשינויים לטובה (או לרעה) לאורך זמן בביצוע כל פעילות בנפרד.

Fitbit Versa (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Fitbit Versa (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

השעון יודע גם לזהות באופן אוטומטי שאתם מבצעים פעילות, כך למשל, הבחנתי שגם כאשר לא הפעלתי מצב פעילות מסויים, השעון הצליח לזהות לאחר זמן מה שאני פעיל בצורה זו או אחרת, בין אם סתם בהליכה ארוכה או בריצה. בנוסף לכך, השעון מזהה באופן אוטומטי גם כאשר הפסקתם לבצע פעילות מסוימת ועוצר בהתאם את המעקב אחר האימון הכולל, בין אם בריצה, בשחייה או בפעילויות אחרות.

כל הפעילויות שתבצעו מסתנכרנות גם לאפליקציה בטלפון, דרכה גם ניתן לראות ריכוז של כל הפרטים הנוגעים לפעילויות השונות, אלו נצברים לאורך זמן בחשבון שתפתחו בפיטביט, כך שאם עברתם בין מוצרים שונים של החברה (אני עברתי מה-Fitbit Charge 2 ל-Versa), תוכלו להמשיך מאותה נקודה בה הפסקתם, והנתונים הקודמים שלכם ישמרו, ולא יתאפסו. האפליקציה מאפשרת גם את הסנכרון של המוסיקה לתוך הזיכרון במובנה בשעון וכן התקנה של אפליקציות ופנים שונות לשעון.

כאשר מסתיים האימון, תוכלו לראות על גבי מסך השעון סיכום קצר של הנתונים שלכם במהלך האימון, אם כי גם כאן מציעה האפליקציה של פיטביט בטלפון מבט טוב יותר לנתונים, עם יכולת השוואה לאימונים קודמים.

Fitbit Versa (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Fitbit Versa (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

חיי סוללה

שעון ה-Versa של פיטביט מאפשר בממוצע 4 ימי שימוש, אם כי בביצוע אימונים אינטנסיביים יותר הגעתי במקרים מסוימים גם ל-3 ימי סוללה. כך או כך, ניתן ליהנות מהשעון גם מבלי שידרוש טעינה חוזרת במהלך היום. הטעינה עצמה מעט מסורבלת בשל העריסה שמשלבת פיטביט עבור השעון, אך זו מהירה למדי. פיטביט מציידת את השעון עם עריסה בלתי נוחה בעליל אליה הולחם כבל USB שתוכלו לחבר ישירות למחשב או לתקע טעינה מבוסס USB כמו זה של הטלפון שלכם.

הרבה חוסרים

שעון ה-Versa של פיטביט מציע מגוון רחב למדי של אפשרויות, אך עם כל אחת מהפונקציות מגיע גם חיסרון המונע מאיתנו ליהנות מהחבילה השלמה שמנסה החברה להציע לנו.

השעון החכם של החברה מגיע עם מערכת ההפעלה שפיתחה פיטביט על פני המערכת שרכשה מחברת השעונים החכמים Pebble. מדובר במערכת הפעלה טובה בעל יתרונות משלה, אך יש לה חוסר משמעותי מול המגוון הרחב שמציעה מערכת ההפעלה המתחרה מבית גוגל, Android Wear.

השעון תומך במתן התראות מהסמארטפון ממש כמו כל שעון חכם, אך ללא תמיכה בשפה העברית הפונקציה מוגבלת עבור הקהל הישראלי. אם ספר הטלפונים שלכם מופיע בשפה האנגלית כמו שלי, תוכלו ליהנות מאפשרויות השעון החכם באופן חלקי, אך ללא אפשרות לקבל הודעות וואטסאפ או טלגרם בעברית, מדובר בפונקציה חסרת טעם. כמות האפליקציות בשעון אף היא מוגבלת, ולמרות שנחמדה האפשרות להוריד רשימות השמעה היישר מאפליקציית דיזר (Deezer) לשעון, היה נחמד עוד יותר לקבל אופציה דומה מאפליקציות דומות אחרות, שהרי לכל אחד הבחירה שלו.

Fitbit Versa (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Fitbit Versa (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

בצד המעקב אחר פעילות ספורטיבית ניתן מיד להבחין בחסרונו של רכיב GPS בשעון. היעדר האפשרות לעקוב אחר מיקום הוא גם הגורם העיקרי בכך שהשעון מסוגל לספק לנו מעבר ל-4 ימי שימוש, אולם עבור מי שרוצה להשאיר את הטלפון בבית וליהנות מריצה בפארק או על חוף הים, מדובר בחיסרון משמעותי. ואולם, ההתייחסות של פיטביט לשעון זה נעשית בדיוק לכיוון של שעון ספורט וגם שעון חכם, והוא לא מספק את הפתרון המלא בשני המקומות. החברה שילבה בשעון רכיב זיכרון מובנה המאפשר לאחסן בו את המוסיקה באופן מקומי, כדי שנוכל לבחור להשאיר את הסמארטפון בבית במהלך האימון, אך אפשרויות המעקב המוגבלות ללא רכיב GPS מובנה.

השורה התחתונה

Fitbit Versa הוא שעון ספורט חכם וקל משקל שנוח מאוד לענוד על היד גם 24 שעות ביממה. יחד עם האפליקציה הנהדרת שבנתה פיטביט ניתן לעקוב אחר כל הפעילויות הספורטיביות וגם לשמור מידע מסביב כמו מעקב אחר שינה, דופק, משקל (בהזנה ידנית) ועוד.

השעון לא מתאים ב-100% לקטגוריית הספורט וגם לא לקטגוריית השעונים החכמים, זאת בשל חוסר בכמה פונקציות מובנות שהיינו מצפים לראות בשעון חכם המיועד לפעילויות ספורטיביות. הוא אינו מציע רכיב GPS מובנה, מה שלא יאפשר לעקוב אחר מסלולי ריצה, והוא לא מציע תמיכה בשפה העברית לקבלת התראות מהטלפון וגם לא יותר מידי אפליקציות.

הודות לאפליקציה הטובה שבנתה פיטביט לטלפון וחיי הסוללה הארוכים מדובר במוצר אטרקטיבי, אך לפיטביט עצמה ישנם מוצרים אחרים שמסוגלים לספק את הסחורה בצד השעון החכם ובצד הספורטיבי טוב יותר, כמו שעון ה-Ionic הכולל רכיב GPS מובנה, או צמיד הכושר Charge 2 המציע תמיכה בפעילויות ספורטיביות הדומה לזו של ה-Versa ובמחיר נמוך יותר.

מחיר: 899 שקלים (יבואן: באג)

מה אהבנו?

  • עיצוב נאה ושעון קל משקל
  • אפליקציית Fitbit
  • חיי סוללה
  • מעקב אחר פעילויות רבות

ומה לא?

  • אין GPS
  • לא תומך בעברית
  • מעט אפליקציות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות