הוכרזה: Qualcomm Snapdragon 710 – מערכת שבבים עם כוח עיבוד ייעודי לבינה מלאכותית

Qualcomm Snapdragon 710 (תמונה: anandtech) Qualcomm Snapdragon 710 (תמונה: anandtech)

יצרנית השבבים קוואלקום (Qualcomm) הכריזה לאחרונה על סדרה חדשה של מערכות שבבים מתוצרתה אשר מיועדת להציב רף חדש למערכות שוק הביניים. הדגם החדש, Snapdragon 710, מגיע עם כוח עיבוד ייחודי לבינה מלאכותית תוך הענקת שיפור בביצועים, צריכת החשמל ויכולות הלמידה העצמאית לצד שיפור מהירות התגובה של האפליקציות הפועלות באמצעותה, זאת בהשוואה למערכת השבבים הקודמת לשוק הביניים, היא Snapdragon 660.

בגזרת הביצועים מציעה מערכת העל שבב החדשה 8 ליבות עיבוד מסוג Kryo 360 אשר יפעלו בחלוקה לשתיים. שמונה הליבות יתחלקו למערך של 6 ליבות מדגם Cortex-A55 שיהיו אחראיות על פעולות היום-יום, בזמן שהשתיים הנוספות מגיעות מדגם Cortex-A75 וייקחו פיקוד על הפעולות הדורשות כוח עיבוד רב.

Qualcomm Snapdragon 710 (תמונה: anandtech)
Qualcomm Snapdragon 710 (תמונה: anandtech)

בחלקת התדרים, שש הליבות מסוג Cortex-A55 עתידות לפעום בתדר מירבי של 1.7 גיגה-הרץ בעוד ששתי הליבות מדגם Cortex-A75 יפעמו בתדר מרבי של 2.2 גיגה-הרץ. עם זאת, את מערך העיבוד הגרפי תוחם המאיץ הגרפי המשופר מדגם Adreno 616 יחד עם מעבד האותות הדיגיטלי מסוג Hexagon 685.

בזמן משחק או צפייה בוידאו ברזולוציית 4K HDR, מבטיחה החברה כי תחוו חיסכון של 40 אחוזים בצריכת החשמל. בנוסף לכך, בזמן הזרמת וידאו תמצאו ירידה נוספת של 20 אחוזים בצריכת החשמל בהשוואה ל-Snapdragon 660. לצד זאת, ליבות העיבוד החדשות מדגם Kryo 360 מספקות שיפור של 15 אחוזים בזמני פתיחת אפליקציות.

ענקית השבבים מקליפורניה לא שכחה גם את מערך הצילום כאשר היא משדרגת את מעבד התמונה ומוסיפה תמיכה בפיצ’רים מחלקת השוק הגבוה. מעבד התמונה החדש Spectra 250 מציע תמיכה בחיישן 32 מגה פיקסל בודד או בזוג חיישני 16 מגה פיקסל, זאת יחד עם שיפור מהירות הפוקוס האוטומטי, הטמעת יכולות זיהוי פנים ועומק, שילוב אפקט הבוקה הפופולרי, אפשרות צילום ב-4K ב-30 פריימים בשנייה וברזולוציית Full HD ב-120 פריימים בשנייה. את התמונות אשר תתפסו תוכלו לראות על מסך ברזולוציה מקסימלית של +Quad HD.

Qualcomm Snapdragon 710 (תמונה: Qualcomm)
Qualcomm Snapdragon 710 (תמונה: Qualcomm)

לשיפור האודיו דאגה לשלב החברה תמיכה בתקן ה-apt-X, יחד עם תמיכה בטכנולוגיית Qualcomm Aqstic לשיפור השמע באוזניות והפיכת חווית השמע לנקייה יותר, זאת תוך שימוש במעבדי אותות נוספים ומגברים ייעודיים. לצד הדברים הללו, נמצא סיוע מצד טכנולגיית הטעינה המהירה +Qualcomm Quick Charge 4 אשר תספק כ-50 אחוזים מקיבולת הסוללה תוך 15 דקות בלבד.

לבסוף, תומכת מערכת העל-שבב במהירות הורדה של עד 800 מגה-בייט ומהירות העלאה של עד 150 מגה בייט, מה שמציב אותה בעמדת ביניים לקראת מגע עם הסטנדרטים של מערכות השבבים של השוק הגבוה.

מערכת השבבים Snapdragon 710 תגיע לסמארטפונים החל מהרבעון הנוכחי של השנה.

השוואת מפרטים