תמונה: Epic/Bluehole

מפתחי PUBG תובעים את Epic בטענה ש-Fortnite הוא העתקה

| יום שלישי, 29 במאי 2018, 15:22 | משחקים

לאחר תקופה ארוכה של מתיחות בין מפתחי PUBG הקוריאנים ל-Epic, נראה כי הקונפליקט מסלים לכדי מאבק משפטי. PUBG הגישה תביעה נגד Epic Games בטענה להפרת זכויות יוצרים, כך לפי דיווח של Korea Times. לפי הדיווח, התביעה הוגשה עוד בחודש ינואר לבית המשפט המרכזי בסיאול, שהתבקש להחליט האם Fortnite אכן מעתיק מ-PUBG.

אפיק (Epic) נמצאת בעמדה מיוחדת בסכסוך. למעט המשחק החינמי של החברה, Fortnite, אשר "אימץ" את נוסחת ה-Battle Royale שהפכה לפופולארית בעיקר בזכות PUBG, אפיק גם מפתחת את המנוע Unreal Engine בו משתמש PUBG. בכך ל-Epic יש עמדה מאוד חזקה מול PUBG – אפיק מספקת לו את הטכנולוגיה ההכרחית ליצירת המשחק, ולצד זאת גם מתחרה בו.

יוצרי PUBG מצביעים על המצב הנתון כבעייתי, ולטענתם, Epic משתמשת ב-PUBG כדי לקדם את המשחק שלה, בניגוד להסכם בין החברות ומבלי לקבל את הסכמתה של Bluehole, המפתחת של PUBG. צ'אנג הן קים (Chang Han Kim), בכיר ב-Bluehole, אמר על הדברים:

אנחנו רוצים להדגיש שזו בעיה רק מכיוון ש-Epic היא החברה שיוצרת את המנוע שאנו משתמשים בו, ואנו משלמים לה סכום גדול של תמלוגים. היו לנו יחסים עסקיים והיה בינינו אמון, האמנו שנקבל מהם תמיכה מתמשכת, וציפינו לעבוד ביחד באופן קרוב יותר, לקבל תמיכה ולפתח אפשרויות חדשות. היו לנו יחסים עם אפיק לאורך כל הפיתוח של PUBG היות והם היוצרים של מנוע אנריל, המנוע שבו אנחנו משתמשים למשחק. אחרי שהקשבנו לביקורת מהקהילה ובחנו בעצמנו את המשחקיות, אנחנו מודאגים מכך ש-Fortnite משכפל את החוויה ש-PUBG ידוע בזכותה. אבל הם השתמשו בשם שלנו כדי לקדם את המשחק שלהם מבלי ידיעתנו. לא היה שום דיון. זה היה מעט מפתיע ומאכזב לראות את השותפה העסקית שלנו משתמשת בשם שלנו כדי לקדם באופן רשמי משחק שנראה דומה לשלנו, ויש חוסר שקיפות בקהילה לגבי המעורבות שלנו בפרויקט.

זו לא הפעם הראשונה בה PUBG מנסה לבדל את עצמו ממשחקים אחרים וטוען להעתקה, הפרת זכויות יוצרים ושימוש בשם המשחק הפופולארי לקידום מוצרים אחרים. לפני פחות מחודשיים נראה כי יוצרי PUBG תבעו מפתחי משחקים בסין בטענות דומות. רגע לפני שהשיקה החברה את משחק המובייל שלה, מפתחי משחקים סיניים השיקו עבור שחקני המובייל גרסה משלהם המזכירה מאוד את PUBG.

מקורות
PC Gamer
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות