סלקום מדווחת על 184 אלף מנויי טלוויזיה ומשיקה את ערוץ האוכל Foody

שלט סלקום TV צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

חברת סלקום פירסמה הבוקר (ד’, 30.5) את תוצאותיה הכספיות עבור הרבעון הראשון של 2018 והציגה עליה במספר מנויי הטלוויזיה ומנויי הסלולר בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. החברה מדווחת על 184 אלף מנויים עבור שירות הטלוויזיה סלקום TV, עליה של 14 אלף מנויים בהשוואה לרבעון שחתם את שנת 2017, ומשיקה במקביל ערוץ חדש, 70 במספר, שיעסוק כולו באוכל ויופיע בשירות תחת השם Foody (פודי).

הערוץ החדש מציג תכנים העוסקים כולם במזון ומשלב כמה מהשמות הגדולים בתחום האוכל כמו השף שגב משה, ישראל אהרוני, מאיר אדוני, הילה אלפרט, קרין גורן ועוד לצד בלוגרים מתחום האוכל כמו עז תלם, רחלי קרוט, ניקי ב, אפשרת ליכטנשטט, שר פיטנס ואחרים.

לוח שידורים ערוץ Foody (באדיבות סלקום TV)
לוח שידורים ערוץ Foody (באדיבות סלקום TV)

השקת הערוץ החדש מגיעה במקביל לדיווחים על טיוטת חוק חדשה של משרד התקשורת, לפיה שירותי הטלוויזיה סלקום TV ופרטנר TV יחויבו להשקיע מידי שנה 8% מההכנסות שלהן בהפקת תכני מקור, בדומה ל-HOT ול-yes. כיום, לא דרושות סלקום ופרטנר בהפקת תכני מקור על פי חוק. לפי הדיווח באתר גלובס, הרגולציה החדשה תוטל על שתי החברות על פי עקרונות “דוח פילבר” אשר מחייב השקעה בתוכן מקור במידה שהגיעו שירותי הטלווזיה לנתח של 10 אחוזים מהשוק.

מספר מנויי הסלולר של סלקום ברבעון הראשון של השנה הסתכם ב-2.822 מיליון, עליה של 1.1% בהשוואה לרבעון המקביל בשנת 2017 , כאשר החברה מדווחת על עליה של 5,000 מנויים חדשים בהשוואה לרבעון הקודם. ההכנסה החודשית הממוצעת ממנוי (ARPU) עומדת כעת על 51.8 שקלים, ירידה של 14% בהשוואה לנתון שהציגה החברה לפני שנה (60.2 שקלים). בסלקום מייחסים את הירידה בהכנסה הממוצעת ממנוי בשחיקת מחירי תכניות הסלולר ובתחרות הקיימת בשוק.

סך הכנסותיה של סלקום ברבעון הראשון עמדו על 933 מיליון שקלים, ירידה של 2.7% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2017. הרווח התפעולי הציג שחיקה של 32.8% משנה לשנה והסתכם ב-45 מיליון שקלים ברבעון הראשון, כאשר הרווח הנקי הסתכם ב-7 מיליון שקלים בלבד, צניחה של 73.1% בהשוואה לנתוני השנה הקודמת.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים