הוכרז: ASUS ROG Phone – סמארטפון גיימינג עם מסך AMOLED בעל תדר רענון 90Hz וזמן תגובה של 1ms

סמארטפון גיימינג ROG Phone (באדיבות ASUS)

חברת אסוס (ASUS) פתחה את אירוע ההכרזה שלה מתערוכת קומפיוטקס עם הצגתו של ה-ROG Phone, סמארטפון גיימינג חדש המגיע תחת מותג ROG (ר”ת Republic of Gamers) ומציע מגוון רחב במיוחד של התאמות עבור גיימירים לצד מפרט טכני מרשים, אשר בראשו נמצא תצוגת AMOLED בגודל 6 אינץ’ עם תדר רענון של 90 הרץ, זמן תגובה מהיר במיוחד ואפשרויות קירור מתקדמות.

טלפון ייעודי לגיימרים

את סמארטפון הגיימינג החדש של החברה מניעה מערכת העל שבב Snapdragon 845 מבית קוואלקום, אותה דאגה ASUS לשדרג במעט עם האצת תדר העיבוד המירבי ל-2.96GHz (במקום תדר בסיס מירבי של 2.8GHz), זאת על ידי שימוש באמצעי קירור מתקדמים שהוטמעו בטלפון ויאפשרו לו לנוע ללא התחממות מוגזמת גם בזמן שתשחקו במשחקים התובעניין ביותר.

לצד מערכת קירור מציעה החברה רכיב איוורור חיצוני העונה לשם Aero Active, זה יולבש על ה-ROG Phone דרך חיבור USB-C תומך USB 3.1 ו-DisplayPort 1.4 להעברת נתונים מהירה במיוחד וכן חיבור נוסף לאוזניות. דרך החיבור הקיים על מסגרת המכשיר, ניתן להטעין את הטלפון וגם לחברו לאביזרים חיצוניים כמו שלטי משחק אותם תמכור ASUS בנפרד או למסך חיצוני, גם ברזולוציית 4K. לצד כל זאת, מאפשר רכיב האיוורור החיצוני טעינה מהירה.

סמארטפון גיימינג ROG Phone (באדיבות ASUS)
סמארטפון גיימינג ROG Phone (באדיבות ASUS)

בצד התצוגה נמצא מסך AMOLED בגודל 6 אינץ’ המציע רזולוציית תצוגה +Full HD בפריסה של 1080×2160 פיקסלים עם תדר רענון של 90 הרץ וזמן תגובה מהיר במיוחד במשחקים שעומד של 1 מילישניות. המסך תומך ב-108% מטווח הצבעים DCI-P3 ומציע יחס ניגודיות גבוה במיוחד הודות לפאנל התצוגה מסוג AMOLED בו עושה החברה שימוש.

משני צידי המסך, בקדמת המכשיר, נוכל למצוא זוג רמקולים הפועלים יחדיו בסטריאו, כאשר החברה מציעה תמיכה ב-DTS:X ומערכת שמע של ESS תומכת ממיר אותות דיגיטלי לאנלוגי Quad-DAC דרך חיבור אוזניות. את חיבור האוזניות ניתן למצוא במסגרת התחתונה של המכשיר לצד שקע טעינה מסוג USB-C (תומך USB 2.0) עם אפשרות לטעינה מהירה או דרך המאוורר החיצוני המוסיף שקע אוזניות נוסף פרט לשקע הטעינה המתקדם יותר (USB-C 3.1). סוללת המכשיר מגיעה בקיבולת גבוהה של 4000mAh שתאפשר זמן שימוש ארוך.

מצב משחק X-Mode מאפשר לשמור על ביצועים גבוהים בזמן המשחק ומונע הפרעות מאפליקציות אחרות לצד הכוונת המשאבים העיקריים של הטלפון לטובת המשחק. מצב זה יופסק באופן אוטומטי ביציאה מהמשחק כדי לפנות משאבים לאפליקציות אחרות בטלפון בשימושים השוטפים ביום-יום. יחד עם מצב המשחק המוקדש לגיימינג מוסיפה ASUS מנוע רטט ייחודי שיאפשר התאמה טובה יותר לתגובות בזמן אמת במשחקים.

סמארטפון גיימינג ROG Phone (באדיבות ASUS)
סמארטפון גיימינג ROG Phone (באדיבות ASUS)

במפרטו הטכני של סמארטפון הגיימינג ASUS ROG Phone נוכל למצוא רכיב זיכרון בנפח 8GB RAM, אחסון על סך 512GB או 128GB, מערך צילום כפול בעל חיישני 12 ו-8 מגה-פיקסל עם אפשרות צילום בזווית רחבה של 120 מעלות, מצלמת סלפי עם חיישן 8 מגה-פיקסל ותמיכה ב-NFC ובלוטות’ 5.0.

בצד הקישוריות מוסיפה ASUS לסמארטפון הגיימינג תמיכה בתקן 802.11ac וגם ב-802.11ad לשם ביצוע תקשורת אלחוטית ברמה הגבוהה ביותר הן בשידור לרשת האינטרנט והן בין מכשירים בסביבתו של ה-ROG Phone. חיבור ה-ad המהיר תומך בקצב העברת נתונים של 4.6Gbps המאפשר הזרמת תכנים למסך חיצוני באופן אלחוטי, כאשר בהדגמה שנערכה במסגרת אירוע ההכרזה ציין נציג החברה כי זמן ההשהייה בשידור התזוזות במשחק שמתבצעות במכשיר לבין המסך החיצוני עומד על פחות מ-20 מילישניות.

מידותיו של המכשיר עומדות על 76.2×158.8 מ”מ עם עובי של 8.6 מ”מ ומשקל של 200 גרם (ללא רכיב האיוורור החיצוני).

השוואת מפרטים