-פרסומת-

LG G7 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג’טי מסקר: LG G7 ThinQ – טלפון לצריכת תוכן
| יום שני, 9 ביולי 2018, 18:00 | גאדג'טי מסקר

בשונה מהשקת ה-LG G6 בשנה שעברה, השנה בחרה LG אלקטרוניקס להמתין עם השקת מכשיר הדגל שלה עד שתוכל לספק בו את החומרה המתקדמת ביותר למשתמשיה, יחד עם שדרוגים נוספים שלא נראו קודם לכן בטלפונים של החברה ובכלל. היום נבצע סקירה על LG G7 ThinQ שהושק בישראל בחודש יוני במחיר של כ-3,000 שקלים ומביא עימו שיפורים בגזרת הצילום, האודיו והמסך, מתוך מטרה להפוך אותו לכלי טוב יותר לצריכת מולטימדיה.

מה בקופסה?

באריזה שחורה ודי קומפקטית בה מגיע ה-LG G7 נוכל למצוא:

  • מכשיר LG G7 ThinQ
  • מטען שקע קיר
  • כבל USB A ל-USB C
  • אוזניות
  • ספרות \ כתב אחריות

טלפון לצריכת תוכן

אף שמסכי הטלוויזיה הולכים וגדלים והמחירים של מסכים בעלי רזולוציה גבוהה הולכים ומצטמצמים, הנוחות של צפיה בתכנים, האזנה למוסיקה ואף משחק דרך הטלפון עולה פעמים רבות על זו של ההתקבעות מול הטלוויזיה בסלון (או בחדר). טלפונים מאפשרים לנו לצפות בתכנים באיכות גבוהה עם חיבור ישיר לרשת ואפשרות לשתף את אלו במהירות גם אל הטלוויזיה, אם נרצה, כך שצריכת התוכן דרך המסכים הקטנים עולה בהתמדה, בעיקר כאשר מדובר בתכנים שמקורם ברשת ובאתרים כמו יוטיוב, פייסבוק ורבים אחרים.

ב-LG ככל הנראה מבינים זאת היטב ויחד עם מכשיר הדגל החדש הציגה החברה עדכונים במספר מקומות בהם צריכת התוכן בעזרת הטלפון תשתפר באופן משמעותי.

מסך בהיר יותר

LG משלבת בטלפון החדש מסך בגודל 6.1 אינץ’ בעל פאנל IPS עם ציפוי מגן Gorilla Glass 5, תצוגה הפועלת באופן תמידי לשם הצגת השעון והתראות מסוימות ותמיכה ב-100% מתקן DCI-P3 וכן ב-HDR10 וב-Dolby Vision.

בראש התצוגה הגדולה מגיע ההסבר לשימוש של LG בתצורת המסך החריגה מעט שנקבעה על 19.5:9, וזהו חריץ הבולט מתוך מסגרת המכשיר אל תוך המסך ומשלב בתוכו את מצלמת הסלפי ומגוון חיישנים. את החריץ מאפשרת החברה להסתיר באמצעים תוכנתיים, אך מעבר לכך, ניתן גם לעצב את זה בסגנונות וצבעים שונים.

LG G7 ThinQ (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

LG G7 ThinQ (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

המסך של ה-LG G7 מציע את הבהירות הגבוהה ביותר הקיימת בטלפונים לא רק על הנייר, אלא גם בפועל. נתונים טכניים בצד, אם אתם במקום לא מואר במיוחד ותשתמשו באפשרות האצת התאורה החדשה שמציעה החברה בטלפון, העיניים שלכם יכאבו אחר כך. ובשביל מה זה טוב? זה מאפשר לכם לצפות במסך גם כאשר סביבכם תאורה חזקה במיוחד, כך שאפשר לראות נטפליקס או לשחק ב-PUBG (כי Fortnite עדיין לא יצא לאנדרואיד) גם מחוץ לבית ועדיין להמשיך לראות הכל כשורה.

את האצת התאורה המיוחדת מאפשרת LG להפעלה לזמן קצוב ויש להפעיל אותה דרך תפריט התאורה הקיים בוילון ההתראות הנשלף בטלפון. אם לומר את האמת, התאורה המירבית במכשיר מספקת די והותר אור, כך שגם במקרי קיצון לא מצאתי עצמי דורש את השימוש בה, ולפחות עבורי מדובר בגימיק בלבד. התאורה המירבית שמציע ה-LG G7 גם ללא ההאצה המיוחדת, היא הרבה מעבר למה שאני זקוק לה בטלפון.

אבל התאורה אינה החלק היחיד במסך בו ישנו יתרון ל-G7. החברה מספקת רזולוציית תצוגה גבוהה גם כן, זו נמדדת ב-1440×3120 פיקסלים ומספקת צבעים טבעיים ונאמנים למקור. בניגוד למכשיריה של סמסונג, כאן תקבלו את הרזולוציה הגבוהה כברירת המחדל וללא צורך בהפעלתה באופן ידני, אם כי הדבר מהווה גורם משמעותי בביצועים המאכזבים מעט של הסוללה.

שומעים טוב, שומעים נקי

אחד המקומות בהם הציגה LG יתרון במכשיריה לאורך השנים היה איכות השמע שסיפקו. החברה משתמשת בממיר אותות דיגיטלי לאנלוגי שמשפר משמעותית את איכות השמע בהאזנה באוזניות, אך עם ה-G7 הוסיפה אפשרות נוספת שתאפשר להנות הרבה יותר גם מהרמקול במכשיר.

LG G7 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

LG G7 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

הטלפון החדש בנוי כתיבת תהודה, כך שהקולות הבוקעים ממנו יהיו לא רק חזקים יותר, אלא ישמעו טוב הרבה יותר כאשר תניחו את הטלפון על השולחן. השיפור בעוצמת השמע וגם באיכות הוכיח עצמו עבורי בעיקר ברכב, כאשר הנחת המכשיר כנגד משטח הזרוע לרכב איפשר לי לשמוע מוסיקה ושיחות באיכות מפתיעה ובעוצמה מרשימה. זה לא משהו שיכול להחליף את האיכות הגבוהה בחיבור ישיר של הטלפון לרכב או לאוזניות (דרך כבל או בלוטות’), אך זהו יתרון משמעותי עבור מי שפשוט רוצה להניח את הטלפון לרגע ולא לחבר אליו אמצעי שמע נוספים לצורך האזנה הולמת.

ועם זאת, ישנה גם בעיה די גדולה בתיבת התהודה שעשתה LG מה-G7. כאשר אוחזים את הטלפון ביד, וזהו המצב ברוב המקרים בהם נשתמש בטלפון, תיבת התהודה תהפוך לרטט שמשדר המכשיר לכף היד והדבר די מטריד. הרי, לא נשחק במשחקים כשהטלפון על השולחן וברוב המקרים נצפה בו בסרטים או תכנים אחרים תוך שאנו אוחזים את זה ביד, מה שמסיח את הדעת מהמסך וגורם לנו להתמקד ברטט הבוקע מתיבת התהודה בגב המכשיר.

מערכת הפעלה וסוללה

מערכת ההפעלה עימה מגיע ה-LG G7 הינה אנדרואיד 8 אוראו, כאשר ב-LG משלבים ממשק משתמש מותאם שאינו מכביד על התנועה השוטפת במערכת. מעבר בין אפליקציות ממשיך להיות מהיר, בדומה לדגם הקודם בסדרה, והתנועה הכללית ברחבי הטלפון והשימושים השונים בו חלקה, פרט לאיטיות מסוימת באפליקציית המצלמה המובנית.

החריץ בראש התצוגה, כפי שהוזכר קודם לכן, מקבל אפשרויות עיצוב או הסתרה, אך ב-LG מאפשרים גם התאמת עיצובים שונים שיגיעו סביב החריץ וניתן לבחור צבעים שונים שיקשטו את חלקו העליון של המסך.

LG G7 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

LG G7 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

במערכת ההפעלה הטמיעה LG כמה תכונות הנתמכות על ידי חומרה ששולבה במכשיר ה-G7 ThinQ החדש. תוכלו לפתוח את נעילת המכשיר לא רק באמצעות חיישן טביעות האצבע הביומטרי הממוקם בגבו, אלא גם בזיהוי פנים ובזיהוי קולי. פונקציית זיהוי הפנים עובדת היטב, אם כי זו אינה מהירה עד מאוד.

במרבית המקרים מצאתי עצמי מעדיף את חיישן טביעות האצבע על פני זו. אפשרות הזיהוי הקולי דורשת הגדרה ארוכה יותר מזו אליה אנו רגילים אך עובדת די יפה ומצליחה לרוב לפתוח את המכשיר במהירות ללא כל צורך בלחיצה על מסך המכשיר או כפתור ההפעלה.

הטעינה המהירה תמיד מהווה יתרון משמעותי עבורי, בעיקר כשאפשר לחבר את המכשיר לחשמל לחצי שעה ולקבל מספיק זמן סוללה לכמה שעות נוספות. טעינה מלא (0 ל-100) השגתי תוך כשעה וארבעים וחמש דקות בממוצע, כאשר תוך שעה הראה מחוון הסוללה במכשיר 80%.

מאידך, חיי הסוללה של המכשיר לא מרשימים במיוחד. בשימושים רגילים נדרשתי לבצע טעינה למכשיר כבר בשעות אחר הצהריים ובשימושים אינטנסיביים יותר הכוללים יותר זמן פעילות רשת ומסך (משחקים, סרטים) נדרשה טעינה חוזרת כבר בשעות הצהריים המוקדמות.

מצלמות

הגישה של LG למערך הצילום הכפול שונה מזו שמספקות יצרניות טלפונים אחרות בשוק כשבחברה משתמשים במצלמה אחת המספקת זווית צילום רחבה במיוחד ובשנייה לצילום בזווית רגילה. הדבר מאפשר צילום תמונות רחבות ידיים וזווית הסתכלות שונה על הנוף המוצג, במקום ביצוע זום באמצעות אחת מעדשות המצלמה כפי שעושות יצרניות אחרות בשוק.

כמו יצרניות קודמות לפניה, כך גם LG מוסיפה מצב צילום “AI” למצלמות הטלפון, זה מאפשר זיהוי אוטומטי של מה שמוצג בסצינה המצולמת לשם התאמת הגדרות הצילום בצורה המיטבית. השימוש בפונקציה זו במכשיר הוכיחה עצמה כלא חיונית ממש. ההתאמות שמבצעת מצלמת המכשיר למה שמוצג במצלמה הן לא תמיד האידאליות ונוטות לעוות מעט את המציאות. בנוסף, נוטה מצב ה-AI להאט את פעולת הצילום ומוכיח עצמו כפעולה מיותרת כאשר תמונות המצולמות דרך המצב האוטומטי באפליקציית המצלמה מספקות איכות מרשימה של תמונות עם דיוק בפרטים וצבעים מדויקים.

בתמונות מטה ניתן לראות את המזון המצולם יחד עם אפקט ה-AI וללא האפקט. ניתן לראות כי הצבעים בתמונה עם אפקט ה-AI עשירים יותר, עם דגש על הצבע הכתום, אך מדוייקים פחות. בצלחת: פרגית על מצע וופל בלגי עם רוטב בטטה מתקתק לצד תפוחי אדמה חתוכים בסגנון צ’יפס ועגבניות שרי חרוכות.

מצב ה-HDR מבצע הפרדה טובה בין האיזורים המוארים לחשוכים בתמונה ומאפשר צילום בנוכחות תאורה חזקה (כמו השמש) תוך שמירה על תאורה נאותה גם בחלקים החשוכים יותר. תמונות שמצולמות במצב HDR פעיל נראות היטב על גבי מסך הסמארטפון, אולם במבט מקרוב ניתן להבחין במריחות הקיימות בחלקים החשוכים יותר בתמונה.

מצב צילום תמונות הפורטרט עם אפקט הבוקה (טשטוש) במצלמת הסלפי הוכיח עצמו היטב בביצוע הפרדה מרשימה בין המצולם לרקע, כאשר ניתן גם לבחור את עומק אפקט הבוקה לפני הצילום.

עבור צילום הלילה או בתאורה נמוכה מציגה LG פונקציה חדשה בשם “מצלמה בהירה במיוחד”, אשר השימוש בה מגביר באופן משמעותי את התאורה בתמונה, גם בתצוגה מקדימה. הפונקציה מאפשרת צילום אובייקטים תוך הצגת פרטים רבים יותר גם כאשר אין מספיק אור במקום כדי לאפשר זאת. התוצאה כמובן לא מושלמת, אך תעזור למי שמעוניין לצלם תמונות בחשיכה שלא יהיו חשוכות לחלוטין.

בתמונות מטה תוכלו לראות דוגמה לצילום תמונה בתאורה נמוכה מול תמונה עם פונקציית ה”מצלמה הבהירה במיוחד” וצילום אותה תמונה באמצעות שימוש בפלאש במכשיר:

צילום עם פלאש במצלמת LG G7 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום עם פלאש במצלמת LG G7 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

צילומים כלליים בתאורה נמוכה היוו צד מאכזב עבורי במצלמת ה-LG G7. התמונות מוארות היטב, בעיקר עם מצב התאורה המיוחד שהוסיפה החברה למכשיר, אולם התמונות נמרחות בחלקים רבים ומפיקות תמונות שלא היו כה מרשימות מעבר לצפייה בהן בסמארטפון עצמו. למטה תוכלו לראות שתי תמונות, האחת בתאורה נמוכה לקראת שקיעה והשנייה בהפעלת פונקציית ה-AI במצלמה שזיהתה באופן אוטומטי שקיעה והמירה חלקים בתמונה לחשוכים יותר עם דגש על הצבע האדום.

באפליקציית המצלמה המובנית במכשיר הבחנתי באיטיות מסוימת, לעיתים אף הרבה מעבר לגבול הטעם הטוב ובעיקר בזמן השימוש בפונקציות ה-AI במצלמה.

צילום הוידאו במכשיר מאפשר להגיע עד לרזולוציית UHD 4K, שם תפגשו צבעים עשירים הרבה יותר מאשר בצילום ברזולוציית Full HD הסטנדרטית. במצב צילום 4K לא תוכלו ליהנות מייצוב התמונה שמציעה החברה בדגם ה-G7, זה נשמר למצבי הצילום ב-Full HD ב-30 פריימים בשנייה ומציג ביצועים טובים למדי גם בזמן תנועות רבות עם המכשיר.

צילום וידאו בתנועה ללא ייצוב:

צילום וידאו בתנועה עם ייצוב:

השורה התחתונה

הסמארטפון החדש של LG מציע ביצועים ברמה גבוהה עם מסך גדול ואיכותי בתוך גוף קומפקטי מאשר זה אותו אנו רגילים לראות כיום בשוק מכשירי הדגל. המכשיר מוכיח שלא צריך פאנל OLED כדי לקבל תצוגה בהירה עם צבעים מדויקים ובצד האודיו מצליח להפיק צלילים חזקים במיוחד שגם נעימים למשמע אוזניים.

המצלמה של המכשיר מצליחה להפיק תמונות נהדרות כמעט בכל מצב, אך האפקטים ב-AI מספקים תוצאות מרשימות פחות ממה שהיינו מצפים לראות וצילום בתאורה נמוכה מוריד מעט מהחוויה גם כן. הסוללה רחוקה מלספק את הסחורה בשימוש היומיומי, אך מכפרת על כך באמצעות התמיכה בטעינה המהירה, ובמחיר של 3,000 שקלים מדובר באחת מההשקות הזולות יותר של LG בישראל, אך עדיין מדובר במכשיר ברמת המחירים היקרה ביותר.

האריזה ותכולתה
10
עיצוב ואיכות בניה
9
חומרה וביצועים
10
מסך ותצוגה
10
מערכת הפעלה
9
מולטימדיה
9
סוללה
7
מצלמה
9
סיכום
9.1
טלפון לצריכת תוכן
מה אהבנו
תצוגה בהירה במיוחד
רמקול חזק ואיכותי
מצלמות
מה לא
רטט מציק מתיבת התהודה
חיי סוללה
צילום AI
מחירים
יבואן רשמי: 2,999 שקלים
שוק פתוח: 2,949 שקלים
LG G7 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

LG G7 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
פרסומת
LG G7 ThinQ יבואן רשמי (הנחה בקופה)
LG G7 ThinQ יבואן רשמי (הנחה בקופה)
מחיר: 2849 ₪
מוצרים קשורים
השקה
יוני 2018
מסך
6.1 אינץ'
זיכרון עבודה
  • 4GB
ערכת שבבים
  • Snapdragon 845
נפח אחסון
64GB
מצלמה
16MP+16MP
סוללה
3000mAh
מערכת הפעלה
Android 8.0 Oreo
עוד על הכותב
author-image
רונן מנדזיצקי
ronen@gadgety.co.il
עורך ראשי בגאדג’טי. בעל תואר ראשון במדעי המחשב, בעבר עסק בתכנות ובניהול תיקים. אובססיבי במיוחד בנוגע לניסיון הבלתי נגמר להבין כיצד דברים עובדים ומקווה להמשיך ולחקור ללא סוף.
סלולרי: Huawei Mate 20 Pro | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות