ארגון SD Association (מקור SDA)

ארגון SD Association (מקור SDA)

עדכון בתקן ה-SD מאפשר כרטיסי זיכרון במהירות 985MB/s ונפח 128TB

| יום חמישי, 28 ביוני 2018, 20:30 | חומרה, טכנולוגיה, סלולר

ה-SD Association (להלן SDA), ארגון הגג של תקן כרטיסי הזיכרון SD, הכריז על תקן ה-SD 7.0 כשהוא מביא איתו את SD Express, תקן מהירות חדש המבוסס על ממשקי PCIe ו-NVMe שמגיע למהירות של עד 985MB/s ואת תקן ה-SD Ultra Capacity (להלן SDUC) עם תמיכה בנפח של עד 128TB.

ה-SD Express נוצר בשיתוף פעולה בין ה-SDA ל-PCI-SIG, הארגון האחראי על תקן ה-PCI, ששילבו בכרטיסי ה-SD את תקן ה-PCIe 3.0 ו-NVMe על ידי שימוש בשורת הפינים השניה הקיימת בכרטיסי SD בתקן ה-UHS II (ר"ת Ultra High Speed Bus) על מנת להשיג ביצועים של חיבור PCIe 3.0 x1 תקני עם מהירות של עד 985MB/s.

תקן ה-SD Express יתמך ב-3 גרסאות ה-SD הקיימות: SDHC, SDXC ו-SDUC החדש כשהוא יסומן בהתאם:

סמלי תקן SD Express (מקור SDA)

סמלי תקן SD Express (מקור SDA)

בנוסף לשדרוג המהירות בתקן ה-SD 7.0 ה-SDA שדרג גם את הנפח האפשרי לכרטיסי ה-SD כשזה עולה כעת ממגבלת ה-2TB שהייתה בתקן ה-SDXC (ר"ת SD eXtended Capacity) היישר ל-128TB בתקן ה-SDUC, מה שיאפשר לכרטיסי SD התומכים בתקן לספק אחסון עצום בהשוואה לכרטיסי ה-SD של היום. בנפחים גבוהים אלו מתאפשר לכרטיסי הזיכרון להוות חלופה ממשית לכוננים קשיחים וכונני SSD בנפח גבוה.

טבלת ה-SD המעודכנת (מקור SDA)

טבלת ה-SD המעודכנת (מקור SDA)

למרות השינויים בתקן ה-SD, התקן שומר על היתרון הגדול שלו עם התמיכה לאחור בתקנים השונים, כך שכרטיסי ה-SD Express החדשים יתמכו על ידי התקנים ישנים יותר ויוגבלו על ידי התקן של ההתקן (Host) בלבד. ניתן לראות את המגבלות המלאות בטבלה הבאה, כאשר החיסרון היחיד במעבר ל-SD Express הוא חוסר במהירות גבוהה בתקני UHS-II ו-UHS-III, מאחר והפינים הנוספים לא יעבדו עם התקן שלהם והכרטיסים יוגבלו למהירות של עד 104MB/s בלבד.

טבלת תאימות לאחור בין התקנים השונים (מקור SDA)

ארגון ה-SDA הפך למעשה את הדור הבא של כרטיסי ה-SD לסוג של SSD נייד עם ביצועים התואמים חיבור PCIe x1 המהיר מחיבור ה-SATA הנפוץ במחשבים, אך איטי מחיבור ה-NVMe המשתמש ב-4 ערוצי PCIe. בעוד שתקני ה-UHS-II ו-UHS-III הקיימים הגיעו עד 624MB/s, הם היו פחות נפוצים, ואילו שיתוף פעולה עם ארגון ה-PCI-SIG גרם לכך כי כרטיסי SD מהדור הבא יזוהו על ידי מחשבים ככונני SSD רגילים, מה שמאפשר פוטנציאל גדול בתחומים רבים.

מקורות
sdcard
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות