-פרסומת-

מסך ASUS Designo MX32VQ (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג’טי מסקר: ASUS Designo MX32VQ – מסך קעור בגודל 31.5 אינץ’
| יום שני, 2 ביולי 2018, 16:00 | גאדג'טי מסקר

בתערוכת האלקטרוניקה הצרכנית IFA 2017 שנערכה בברלין בחודש ספטמבר האחרון הציגה חברת אסוס (ASUS) מסכים חדשים לסדרת ה-Designo המעוצבת שלה. מסך ה-Designo MX32VQ מציע פאנל תצוגה קעור מסוג VA בגודל 31.5 אינץ’ ברזולוציית WQHD ומשלב זוג רמקולים במערכת אודיו מבית Harman/Kardon, בסיס שקוף ומעוצב עם תאורת LED ותמיכה בטכנולוגיות Adaptive Sync ו-FreeSync לצורך חווית משחק חלקה.

עיצוב

סדרת ה-Designo נבנתה בעיצוב נאה אותו מוביל בסיס הניתן להטייה בזווית כלפי מעלה או מטה אשר מגיע במבנה עגול המשלב זכוכית. מטרתה של הזכוכית הינה להצגת תאורת ה-LED המשולבת בבסיס, לה קוראת החברה Halo Lighting, כך שנוכל להאיר את סביבת המסך גם כאשר סביבנו חושך. את תאורת ה-LED ניתן לכוון כך שתעבוד תמיד, לא תעבוד כלל, תבצע היבהוב איטי או שתפעל על פי קולות הבוקעים מתוך הרמקולים – פונקציה שמוכיחה עצמה בזמן משחק או בעת האזנה למוסיקה.

בגב המסך דואגת ASUS לפאנל פלסטיק המכסה את המקום ממנו תוציאו את הכבלים המתחברים אליו. הדבר עוזר לסדר את הכבלים, מספק לאלו מספיק מרחב על מנת שלא יתעקמו ויתבלו עם הזמן ונותן ליהנות מעיצובו של המסך גם בחלקו האחורי, אך עדיין תוכלו לראות את הכבלים מבצבצים מלמטה.

הפעלה ראשונה ותפריטי שליטה

מסך ה-MX32VQ של ASUS מגיע מוכן לעבודה היישר מהקופסה וכל שצריך זה לשלוף אותו, לחבר לחשמל וחיבור נוסף למחשב (HDMI או DisplayPort) לשם תחילת העבודה עימו. בחיבור ראשון המסך הותאם באופן מיידי לעבודה ברזולוציה המירבית וכן בקצב הרענון המירבי בו הוא תומך, זה עומד על 75Hz. אך מעבר לחיבור הראשוני, מציע המסך מגוון רחב מאוד של אפשרויות דרך תפריט ההגדרות.

את תפריטי השליטה במסך מחלקת ASUS לשניים, כאשר תפריט אחד נמצא על גבי בסיס המסך ומשמש לשליטה בווליום ובתאורת ה-Halo, תפריט זה מופעל על ידי מגע בנקודות שונות בבסיס. ואילו התפריט השני חבוי בתחתית המסך ומאפשר שינוי של כל הגדרה שתוכלו לתאר לעצמכם:

 • הגדרת פילטר תאורה כחולה ב-5 רמות
 • הגדרות צבע, ניגודיות, סטורציה, טמפרטורת צבע, חדות
 • הגדרות קול: עוצמה, השתקה, מקור (עוד על כך בהמשך)
 • בחירת יציאות: 2 יציאות HDMI ויציאת DisplayPort
 • הגדרות נוספות: מצב משחק, שליטה בתאורת Halo, מצב חסכוני, שפות ועוד.

מבנה המסך ואיכות התמונה

מסך המחשב החדש בסדרת Designo הוא גדול במיוחד ב-31.5 אינץ’, אך לא מדובר במסך המגיע בפורמט התצוגה הרחב במיוחד של 21:9, אלא בפורמט 16:9 סטנדרטי. פורמט זה מאפשר למסך לנגן תכנים שונים על גבי תצוגת המסך במלואה ומהווה יתרון בכל אספקט של צריכת מדיה.

איפה שפורמט המסך הסטנדרטי עובד פחות זה בעבודה השוטפת עם מספר רב של חלונות במקביל. תצוגת 21:9 בה אני נוהג להשתמש במסך האישי שלי ביום-יום מאפשרת לי לעבוד עם מספר חלונות הפרוסים לרוחב במקביל, אולם אף גודלו של המסך מבית ASUS, מדובר בפורמט עבודה מפוזר יותר. ניתן לעבוד בו עם מספר חלונות במקביל בשל גודלו, אך הרגשתי שיש כאן שטח מבוזבז בשל גובהו של המסך בתצורת 16:9. עבור מי שישתמש במסך לעריכת תמונות או וידאו מדובר בכלי מתאים יותר. המסך הענק מאפשר לראות יותר טוב את מה שעובדים עליו והתמיכה ב-125% מטווח הצבעים sRGB תורמת גם כן.

המסך מציע מגוון רחב למדי של אפשרויות תאימות להצגת תמונה, כך שתוכלו להתאים את התצוגה לכל אופי פעילות, בין אם צפייה בסרטים, משחק, שימוש לילי או קריאה, כאשר עבור כל סוג פעילות יש לשנות את ההגדרה בהתאם באופן ידני.

זוויות הצפיה במסך אותן מציינת ASUS עומדות על 178 מעלות מכל כיוון, אך בעוד ניתן לראות את המוצג על המסך בזוויות אלו, הצבעים לא נראים אותו דבר. מספיקה תנועה של מספר מעלות לכל כיוון כדי להבחין בירידה הולכת וגדלה בבהירות. הדבר אומר שתוכלו להשתמש במסך הגדול כדי לצפות בסרטים יחד עם מספר חברים שישבו סביבכם, אך לא כל אחד יהנה מאיכות תמונה זהה. במרחק מה מן המסך הפערים יצטמצמו, אך גם יתרון הגודל של המסך ייאבד.

מסך ASUS Designo MX32VQ (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מסך ASUS Designo MX32VQ (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

יתרון משמעותי של המסך הוא בבהירות הגבוהה, הצבעים המדויקים והעיצוב הקמור שעוזר, בין היתר, במניעת השתקפויות שיוצגו על גבי המסך. החדר בו נבדק המסך מואר מאוד ועדיין יכולתי להנות מתכנים על גבי המסך ללא הפרעה גם בלי לסגור את כל הוילונות.

עבור משחקים מספק המסך מצב Game Mode המאפשר הצגת תכונות גיימינג כמו שכבה המוצגת מעל התמונה ומאפשרת בחירה בין הצגת כוונות שונות במשחקים תואמים. זמן התגובה המוצהר עומד על 4 מילישניות (מאפור לאפור), אך בפועל התחושה היא שמדובר ביותר מכך. בעוד חווית המשחק טובה מאוד בזכות הצבעים המדויקים במסך והתמיכה ב-FreeSync לחווית משחק חלקה. לטעמי מסך זה מיועד בעיקר עבור גיימרים מזדמנים ולא עבור קיום תחרויות בין גיימרים באופן מקצועי.

סאונד ומחברים

שני הרמקולים המשולבים במסך מגיעים מבית Harman/Kardon ומציעים הספק של 8W. הם חזקים מספיק על מנת שנוכל לצפות עימם בסרטים ולהאזין למוסיקה ומשלבים גם בסים נעימים להאזנה בזמן סצינות אקשן, מוסיקה או במשחקים, אבל אלו היו חלשים מידי לטעמי. ניתן לשנות את אפשרויות השמע כך שיתאימו לאופי השימוש במסך בכל עת, אך בכל מצב בו ניסיתי סיפקו הרמקולים צליל “אולם” שהיה פזור מידי לטעמי.

עוצמת השמע המירבית הבוקעת מהרמקולים חזקה מספיק על מנת שנוכל להנות ממנה, אך לא מדובר בעוצמה חזקה במיוחד. במרבית זמן השימוש שלי ברמקולים הם הוגדרו על 90%-100% ולא הוחרשו אוזניי.

בצד המחברים מגוונת ASUS עם מספר אפשרויות. תוכל לחבר את המסך דרך אחד משני חיבורי HDMI או דרך חיבור DisplayPort (מגיע באריזה) וישנה אפשרות לחבר ישירות למסך גם אוזניות וגם כבל אודיו AUX (מגיע באריזה) לכרטיסי סאונד תומכים.

סיכום

מסך המחשב ASUS Designo MX32VQ משלב עיצוב נאה הכולל מעמד יציב הכולל תאורת LED ופאנל תצוגה גדול במיוחד של 31.5 אינץ’ עם צבעים מדויקים ובהירות גבוהה. במחיר של כ-2,900 שקלים, לא מדובר במסך הזול ביותר בקטגוריה שלו, אך יחד עם תמיכה ב-FreeSync ואפשרויות תאימות שונות לגיימינג, מדובר במסך שניתן לעשות בו שימוש גם עבור גיימרים מזדמנים.

התצוגה הגדולה והאיכותית והמסך הקעור מאפשרים להנות מהמסך בצפייה בסרטים ללא השתקפויות והסאונד שמספקים שני הרמקולים במערכת Harman/Kardon דואגים לשלב מעט בסים, אם כי לא חזקים במיוחד, ורמת שמע גבוהה שאינה מהחזקות בשוק זה.

מה אהבנו?

 • מסך גדול וצבעים מדויקים
 • תמיכה במצבי משחק לגיימרים מזדמנים
 • תמיכה בחיבור DisplayPort בנוסף ל-HDMI
 • מעמד בסיס גדול ויציב עם תאורת LED מגוונת

ומה לא?

 • עוצמת שמע מירבית מספקת, אך לא גבוהה במיוחד
 • תגובה איטית בפאנל שליטה בשמע במעמד הבסיס
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
פרסומת
מסך מחשב ASUS Designo MX32VQ
מסך מחשב ASUS Designo MX32VQ
מחיר: 2890 ₪
עוד על הכותב
author-image
רונן מנדזיצקי
ronen@gadgety.co.il
עורך ראשי בגאדג’טי. בעל תואר ראשון במדעי המחשב, בעבר עסק בתכנות ובניהול תיקים. אובססיבי במיוחד בנוגע לניסיון הבלתי נגמר להבין כיצד דברים עובדים ומקווה להמשיך ולחקור ללא סוף.
סלולרי: Huawei Mate 20 Pro | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות