מסך מחשב Samsung QLED C32H711 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג’טי מסקר: Samsung C32H711QEM – מסך מחשב קעור לאנשים עובדים
| יום שלישי, 31 ביולי 2018, 16:30 | גאדג'טי מסקר, טלוויזיות, מחשבים

סמסונג מביאה את טכנולוגיית ה-QLED שלה גם למסכי המחשב וסדרת ה-CH711 המקצועית מגיעה על מנת לספק את איכות התמונה הגבוהה דרך פאנל VA ברזולוציה של WQHD. בדקנו את הדגם הגדול יותר בין שני המסכים, בגודל 31.5 אינץ’ – זוהי הסקירה המלאה שלנו לדגם C32H711QEM.

עיצוב

ה-Samsung CH711 מעוצב בתצורה קעורה ומגיע בגודל 31.5 אינץ’ עם פאנל VA וברזולוציית 2K. מדובר גם במסך העושה שימוש בטכנולוגיית ה-QLED של סמסונג המגיעה ממסכי הטלוויזיות שלה למסך המחשב. המסך מציע שוליים דקים למדי מכל צדדיו עם פאנל דק בצבע אפור דמוי מתכת מוברשת ונורת LED קטנה במרכזו. כפתורים לא נמצא על מסגרת המסך, כאשר כפתור השליטה הבודד מוסתר בחלקו האמצעי התחתון מאחורי נורת ה-LED.

מעמד הבסיס של המסך מגיע בצורה מעוגלת ובצבע הלבן ואף שזה נראה כמו מקום מצוין למקם עליו את הטלפון לשם טעינה אלחוטית, סמסונג לא מוסיפה אופציה זו למעמד המסך. הזרוע המחברת בין המעמד למסך מאפשרת הטיה של המסך מעלה ומטה לשם כיוון זוויות הצפיה.

גבו של המסך גם הוא מגיע בצבע הלבן והודות לשילוב מצויין של מנגנון הכבלים מצליחה סמסונג להשאיר את זה נקי מכל זכר לחוטים.

מסך מחשב Samsung QLED C32H711 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מסך מחשב Samsung QLED C32H711 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

הפעלה ראשונה ותפריטי שליטה

את ה-CH711 של סמסונג תצטרכו להרכיב בעצמכם לפני שתוכלו להתחיל להשתמש בו. תהליך ההרכבה נראה, על פניו, מסורבל במבט להוראות ההתקנה ונוכח הצורך בשימוש במברג, אך כולל מספר צעדים פשוטים למדי ויוצר בסופו סדר מופתי בכבלים. לאחר ההרכבה, כל הכבלים הדרושים יוצאים בצורה מסודרת מחוט אחד המוחבא במעמד של המסך.

בגב המסך נמצאים חיבורים מוסתרים של HDMI ו-Mini DP וגם חיבור החשמל, כשהכבלים המוזנים בתוך הבסיס עצמו מתחברים ל-HDMI ולחשמל, מוסתרים על ידי פאנל פלסטיק ונשלפים בצד החיצוני של המעמד לצורך חיבור לחשמל ול-HDMI. חיבור Mini DP מתבצע בנפרד, ולא מגיע כבל כזה באריזה.

החיבור למחשב פשוט ומתבצע עם מחבר HDMI המגיע באריזת המסך, כאשר תפריט השליטה שמציעה סמסונג שומר על אופיו המוכר לנו ממסכים קודמים של החברה. כפתור השליטה מוסתר מתחת למסך בחלקו האמצעי והינו בתצורת ג’וייסטיק המאפשר תזוזה לכל כיוון לשם תנועה בתפריטים ושינוי ההגדרות. בתפריט המהיר תוכל למצוא אפשרויות לכיבוי המסך, הפעלת מצב הגנה על העיניים, מעבר בין מקורות (Sources) שונים וכניסה לתפריט ההגדרות המלא.

בתפריט ניתן לשלוט על הבהירות, הניגודיות, חדות וצבע וכן להפעיל מצבים קבועים מוכנים מראש שהוגדרו על ידי החברה. סמסונג מאפשרת בחירה גם במצב שיפור התצוגה (Magic Upscale) שיאפשר לבצע התאמות נוספות, בעיקרן הבחנו בשינוי חדות תצוגת המסך לפי שני מצבים קבועים. דרך תפריט ההגדרות תוכלו להגדיר אפשרויות נוספות כמו הפעלת התמיכה ב-FreeSync עבור משחקים, מצב חיסכון ועוד. שליטה בווליום או בהגדרות אודיו אחרות לא קיימת במסך מאחר שה-CH711 לא מגיע עם רמקולים מובנים.

מבנה המסך ואיכות התמונה

העיצוב המוקפד של המסך מהווה גם לחיסרון מסוים כאשר נרצה לחבר אליו כבלים שונים. פרט לאפשרויות המובנות של חיבור כבל HDMI וחשמל נוכל למצוא גם אפשרות לחיבור המסך באמצעות כבל Mini DisplayPort, אך לצורך זה נתבקש לפרק את גב המסך ולהשיג כבל מסוג זה שאינו מגיע באריזה. פרט לאלו לא קיימים עוד חיבורים למסך וגם רמקולים מובנים לא תמצאו בו.

המסך הגדול ברזולוציה הגבוהה (WQHD בפריסה של 1440×2560) הופך את ה-CH711 לכלי נהדר לשם צפייה בסרטים ביוטיוב או נטפליקס, ועם זאת, הרגשתי שגודל המסך מאבד מיתרונותיו בעבודה השוטפת בשל בחירתה של סמסונג בשמירה על פורמט התצוגה הסטנדרטי במקום מעבר לפורמט הסינמטי הרחב. מסך כה גדול היה יכול לאפשר עבודה במקביל עם מספר רב של חלונות זה לצד זה, אך במקרה של ה-CH711 נצטרך להיות יצירתיים יותר ולסדר את החלונות זה מתחת לזה כדי לקבל אפקט דומה. עבורי, בעבודה שעיקרה בכתיבה ועריכה של תמונות, זה התאים פחות ממסך בפורמט סינמטי, אך עדיין ניתן לעבוד על המסך הגדול עם מספר חלונות במקביל.

קעירות המסך תורמת הרבה בצפייה בו מזוויות שונות, כך שניתן לראות סרטים מזוויות שונות ללא ירידה משמעותית באיכות התמונה הנצפית. הקעירות תורמת גם בצמצום ההשתקפויות במסך, באלו כמעט שלא הבחנתי כלל בזמן השימוש בו.

מסך מחשב Samsung QLED C32H711 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מסך מחשב Samsung QLED C32H711 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

הבהירות המירבית של המסך מגיעה עד 300 ניט, די והותר לשימוש גם בחדר מואר ביותר לשימוש ללא הפרעה, ועם ניגודיות של 1:3000 וקצב רענון של 60 הרץ. אף שהמסך משלב תמיכה ב-FreeSync של AMD, לא מדובר במסך המיועד עבור גיימינג, אלא בכזה התומך באפשרויות משחק קצת מעבר לרגיל. עם זמן תגובה של 4ms, לא תקבלו את הרמה הגבוהה ביותר של תנועה בזמן משחק. ובכל אופן, מדובר במסך המיועד תחילה לעבודה, ורק אחר כך למשחקים.

השורה התחתונה

מסך ה-CH711 של סמסונג מיועד לעבודה ופחות למשחקים, אך גודלו והרזולוציה הגבוהה שלו מאפשרים לו לשמש גם ככלי טוב לצפיה בסרטים, זאת בתנאי שיש לכם רמקולים טובים במחשב או רמקולים חיצוניים שימלאו את החלל. במחיר של כ-2,800 שקלים בשוק הפתוח וללא רמקולים מובנים מדובר בהצעה שמעט יקרה לטעמי, אך סמסונג מציעה גם מסך נוסף בסדרה בגודל 27 אינץ’ ובמחיר של כ-2,300 שקלים.

מה אהבנו?

  • מסך קעור ברזולוציה גבוהה
  • עיצוב (הסתרת כבלים)
  • איכות תמונה
  • תמיכה בחיבור Mini DisplayPort בנוסף ל-HDMI

ומה לא?

  • ללא רמקולים מובנים

מחיר מומלץ לצרכן: 2,990 שקלים, שלוש שנות אחריות במעבדות אלקטיס, היבואן הרשמי.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
פרסומת
מסך 27 אינץ’ קעור Samsung C27H711QEM (אחריות: 3 שנים, אלקטיס)
מסך 27 אינץ’ קעור Samsung C27H711QEM (אחריות: 3 שנים, אלקטיס)
מחיר: 2290 ₪
מסך 32 אינץ’ קעור Samsung C32H711QEM (אחריות: 3 שנים, אלקטיס)
מסך 32 אינץ’ קעור Samsung C32H711QEM (אחריות: 3 שנים, אלקטיס)
מחיר: 2790 ₪
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות