ווסטרן דיגיטל מצמצמת פעילות בתחום הכוננים הקשיחים וסוגרת מפעל ייצור

Western Digital Western Digital

חברת WD (ר”ת Western Digital) אחת מיצרניות הקשיחים הגדולות בעולם הכריזה כי היא עומדת לסגור את מפעל ייצור הקשיחים שלה בפטלינג ג’איה (Petaling Jaya) במלזיה לאור הירידה בדרישה לכוננים קשיחים רגילים ועליית הביקוש לכונני ה-SSD.

המפעל של WD במלזיה, שמעסיק כ-13 אלף עובדים כיום, הוקם ב-1973 כמפעל ליצירת מוליכים למחצה ועבר הסבה לייצור כוננים קשיחים ב-1994 עם תוספת של חטיבת פיתוח ב-2011 בהשקעה של 1.2 מיליארד דולר. המפעל יסגר בהדרגה עד סוף 2019 כשלאחר סגירת המפעל ב-Petaling Jaya חברת WD תישאר עם מפעלים לייצור כוננים קשיחים בתאילנד ב-Bang Pa-In ו-Prachinburi.

סגירת מפעל הקשיחים של WD באה על רקע ירידת המחירים של כונני ה-SSD ואיתם העליה בשימוש בהם לעומת קשיחים רגילים, מה שמוביל את WD להשקיע יותר בתחום ה-SSD. החברה מתכננת להרחיב את מפעל הייצור שלה ב-Penang מלזיה ולהגדיל את חדירת החברה לשוק ה-SSD בזכות שיתוף פעולה עם טושיבה (Toshiba).

בעוד שכוננים קשיחים רגילים עדיין שולטים בתחום האחסון בזכות הנפח האדיר שהם מספקים לעומת כונני ה-SSD, הירידה במחירי זכרונות ה-NAND הובילה לכך שמחירי ה-SSD חווים שפל אדיר, מה שמאפשר למשתמש הממוצע לקנות כונן SSD בנפח גבוהה יחסית במחיר נמוך בהשוואה לשנים קודמות. הדבר משאיר את תחום הקשיחים הרגילים למשתמשים וחברות הזקוקים לנפח גדול יותר מזה שאותו מציעים כונני ה-SSD.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים