-פרסומת-

Meizu 15 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג’טי מסקר: Meizu 15 – עליית מדרגה
| יום שבת, 21 ביולי 2018, 20:30 | גאדג'טי מסקר

לקראת סוף חודש אפריל האחרון חשפה מייזו שלושה מכשירים חדשים בסדרת ה-Meizu 15, המציינת את 15 השנים שעברו מאז נוסדה החברה. שלושה המכשירים הגיעו לאחרונה לישראל והחלו להימכר דרך חנויות היבואן הרשמי, רשת באג. דגם ה-Meizu 15 המוצג בסקירה זו מהווה את מכשיר הביניים בסדרה, אך חולק כמה דברים עם מכשיר הדגל.

מה בקופסה?

האריזה של ה-Meizu 15 גדולה למדי ואינה משקפת את מימדיו הקטנים של המכשיר הנמצא בתוכה. על המכסה העליון נוכל לראות את לוגו המספר “15” מוטבע בשחור על גבי הרקע השחור של הקופסה עצמה. בפתיחה הראשונה של הקופסה נוכל לראות את המכשיר מולנו, זה מונח על גבי משטח המכסה את יתר הרכיבים המגיעים עימו:

  • כבל נתונים USB-C ל-USB
  • סיכה לשליפת מגירת ה-SIM
  • מטען 2A תומך 5V/9V/12V
  • ספרות (ספר הוראות, כתב אחריות)

מסך ומולטימדיה

עיצוב המייזו 15 שונה לחלוטין מהעיצובים להם הורגלנו מצידה של מייזו בשנים הקודמות. אנו מוצעים כעת שוליים דקים יותר וכפתור בית בעל מימדים קטנים יותר המאפשרים לשים את הדגש על מסך ה-Super AMOLED החדש שמשלבת החברה במכשיר. רזולוציית התצוגה של הסמארטפון עומדת על Full HD בפריסה של 1080×1920 ועדיין לא מאמצת את פורמטי התצוגה החדשים תוך שהיא שומרת על פורמט 16:9 סטנדרטי.

כפתור הבית החדש ב-Meizu 15 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

כפתור הבית החדש ב-Meizu 15 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

המסך מגיע בגודל 5.46 אינץ’ ומציע בהירות מרשימה וניגודיות גבוהה, כמצופה מפאנל OLED, והוויסות האוטומטי של תאורת המסך עוזר בעבודה השוטפת עימו, כאשר השוליים הדקים מאפשרים להתרכז במסך בזמן משחק וצפייה בסרטים. כמו בדגמים קודמים, גם כאן נוכל למצוא אפשרויות נוספות לתצוגה אותן ניתן להפעיל באופן ידני דרך הגדרות המערכת, אולם אלו לא מגיעות כפעילות בהפעלה ראשונה של המכשיר.

אפשרות התצוגה הפועלת תמיד לצורך הצגת השעון, מצב הסוללה, סמלי התראות מאפליקציות שונות ועוד ניתנת להגדרה ועקב השימוש במסך ה-OLED לא דורשת שימוש גבוה בחשמל ולא תפריע לביצועי הסוללה יתר על המידה. מייזו מוסיפה גם אפשרות להדלקת המסך כאשר נרים את המכשיר (Raise to Wake), כך שלא נדרשת לחיצה על כפתור לצורך הדלקת המסך.

בצד האודיו משלבת החברה זוג רמקולים, האחד נמצא בחלקו התחתון של המכשיר והשני בחלקו העליון ומשמש כרמקול לביצוע השיחות המוגבר בעת הצורך לשם שימוש כרמקול נוסף לעבודה בסטריאו יחד עם הרמקול הראשי. עוצמת השמע של הרמקול הראשי גבוהה ואף שלא מדובר בעוצמה זהה גם ברמקול המשני, גם זה מספק צלילים חזקים למדי.

החיסרון שמצאתי כאן הוא דווקא בביצוע שיחות, זאת בשל בחירתה של מייזו למקם את הרמקול בחלק העליון ביותר של המכשיר, מעל מצלמת הסלפי. הדבר גורם לכך שהשמע הבוקע מהרמקול בעת ביצוע שיחות נשמע חלש מאוד, עד אשר תשנו את מיקום המכשיר לצד האוזן ותכוונו אותו כך שהרמקול יפנה למקום הנכון. זהו מימוש השונה לחלוטין מזה שאנו רגילים לו בטלפונים ודורש הסתגלות רבה.

רמקול עליון ב-Meizu 15 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

רמקול עליון ב-Meizu 15 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

מי שאינו מסתפק בזוג הרמקולים המשולבים במכשיר יכול ליהנות מהאפשרות לחיבור אוזניות דרך חיבור ה-3.5 מ”מ אותו מותירה מייזו גם בסדרת המכשירים החדשה.

החומרה שמשלבת מייזו במכשיר: זיכרון 4GB RAM ונפח אחסון של 64 גיגה-בייט בגרסה אותה בדקנו, מספקים את הסחורה בזמן צפייה בסרטים, אך בזמן משחק לא תקבלו את התמיכה הגבוהה ביותר. אמנם לא נתקלתי בבעיות ברבים מהמשחקים שבחנתי באמצעות המכשיר, אך עצם ההצעה של המשחק PUBG לבחור את הגדרת התצוגה הבינונית, ולא הגבוהה, עשויה הייתה להעיד על כך שהמכשיר לא יהיה מסוגל להתמודד עם ההגדרות הגבוהות.

אבל השערות ומציאות לחוד. בהגדלת הרזולוציה והגדרות נוספות במשחק הצלחתי לשחק ללא הפרעה או לאגים, כאשר הדבר בו הבחנתי הייתה התחממות מהירה יותר של המכשיר בשימוש בהגדרות אלו בזמן המשחק. הדבר מעיד על כך שמעבד ה-Snapdragon 660 בהחלט מאפשר לשחק גם במשחקים כבדים יותר, אם כי זה יגיע יחד עם שחיקה מהירה מאוד של זמן הסוללה. בבחינת הגדרות המשחק הגבוהות התרוקנה הסוללה בקצב של כ-2 אחוז מידי דקת משחק, מה שהותיר אותי עם כ-40% מהסוללה לאחר כחצי שעת משחק.

מצלמות

מייזו שילבה בדגמי ה-Meizu 15 וה-Meizu 15 Plus מערך צילום כפול זהה, הכולל מצלמות 12 ו-20 מגה-פיקסל המאפשרות ביצוע של זום פי 2 ופי 3, אשר לטענתה לא יספקו איבוד באיכות התמונה, אולם בפועל מצאנו הבדלים בין תמונות המצולמות בעת השימוש בזום. התוצאות הסופיות בצילום באמצעות זום מרשימות וקשה להבחין בהבדלים כשצופים בתמונות על מסך הסמארטפון, אך במבט מקרוב ניתן לראות צבעים בייצוג שונה בין מצבי הזום השונים.

בתמונה מטה, בה צולם ציור בעל צבעים עשירים, ניתן להבחין בהבדלי צבע בין דרגות הזום השונות, אך הפרטים נשארים ברובם נאמנים למדי למקור בקטע שנבחר מתוך התמונות (לחצו להגדלה):

מצבי זום ב-Meizu 15 (צילומים: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מצבי זום ב-Meizu 15 (צילומים: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

מצב ה-HDR דורש הפעלה ידנית ואינו מתאים עצמו באופן אוטומטי על פי דרישה. הבחירה מעט תמוהה מאחר שמצב צילום הלילה באפליקציית המצלמה במכשיר מופעלת באופן אוטומטי בזיהוי סצינות חשוכות גם אם לא נרצה בה. התוצאות בצילום במצב ה-HDR טובות משמעותית כאשר נצלם מול מקור תאורה חזק, הנוטה להותיר חלקים מסוימים בתמונה חשוכים יותר. בהשוואה מטה תוכלו לראות כי החלקים החשוכים בתמונה מוארים יותר במצב ה-HDR וכי גם הפרטים במקומות אלו מחודדים יותר.

צילום HDR ב-Meizu 15 (צילומים: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום HDR ב-Meizu 15 (צילומים: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

במצבי צילום בתאורה נמוכה ה-Meizu 15 לא מככב, אם כי אפשרות התאמת הצילום למצב צילום בתנאים קשים בהחלט מוסיף. הפעלת מצב צילום זה הינה אוטומטית ותציג בפניכם על גבי מסך האפליקציה כי הופעלה. הפעלת מצב זה תגביר את התאורה בתמונה ותספק אפשרות לצפות בפרטים שבמצבים מסוימים נראים פחות בתמונה המקורית, אך לא מדובר בתמונה בעלת פרטים עשירים למדי בתוצאה הסופית.

צילום בתאורה נמוכה ב-Meizu 15 (צילומים: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום בתאורה נמוכה ב-Meizu 15 (צילומים: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

באור יום מצליחה מצלמת המייזו 15 לספק תוצאות ברמה גבוהה עם דיוק טוב בצבעים ובפרטים, הן בתמונות כלליות והן בתמונות תקריב.

צילומי סלפי מספקים איכות מרשימה עם דיוק גבוה בייצוג הצבעים, זאת הודות למצלמת 20 מגה-פיקסל המשולבת בחלקו הקדמי של המייזו 15.

מערכת הפעלה וממשק משתמש

מייזו השיקה לאחרונה את ממשק המשתמש החדש שלה, ה-Flyme 7, ומכשירי סדרת ה-Meizu 15 הינם הראשונים שמגיעים עם הממשק החדש באופן מובנה. ועם זאת, מערכת ההפעלה נותרת בגרסתה הישנה, אנדרואיד 7, זאת למרות שאנו מתקרבים כבר למועד השקתה של אנדרואיד 9. הצד אותו מייזו דואגת לעדכן הוא צד האבטחה, כאשר במכשירים החדשים נוכל למצוא את עדכון האבטחה מיוני 2018 של אנדרואיד.

ממשק המשתמש החדש מספק חדות גבוהה יותר לאייקונים העשירים בצבע שמציעה מייזו בממשק המשתמש שלה, אך גם לאחר שנים רבות בהן בחנתי את מכשירי החברה, הממשק עדיין נראה בעיני כמצועצע למדי. ניתן לווסת את גודל האייקונים על גבי המסך, אך המראה הכללי וחוסר האפשרות לבחור אילו אפליקציות להציג על גבי מסכי הבית ואילו לא אינם מתאימים לרוח של אנדרואיד.

העדכונים שמייזו מציעה שתואמים מאוד לרוח של שנת 2018 מגיעים בדמות מחוות לתנועה בממשק המשתמש ומערכת ההפעלה. כפתור הבית מאפשר ביצוע מחוות נגיעה שתחזיר אותנו למסך הקודם (mBack), כך שניתן לוותר על תצוגת כפתורי הבית הוירטואלים של אנדרואיד. מייזו מוסיפה מחוות נוספות גם למעבר בין אפליקציות וניתן לשלוף את חלון ריבוי המשימות במשיכת אצבע אל תוך המסך כלפי מעלה.

אפשרויות נוספות המקלות על השיטוט במכשיר הינה אופציית החיפוש המתבצעת במחווה של גרירת מסך הבית כלפי מעלה, כאשר גרירתו כלפי מטה תציג את וילון ההתראות גם ללא צורך במשיכת אצבע מחלקו העליון של המסך כלפי מטה כפי שנהוג במכשירי אנדרואיד רבים. בנוסף, קיימת אפשרות איתור מהיר של אפליקציות במחווה של גרירת האצבע בכל אחד משולי המסך, מימין או שמאל. גרירת האצבע תציג את האפליקציות השונות לפי אותיות ה-א”ב (באנגלית), כך שתוכלו למצוא במהירות את מה שאתם מחפשים.

מחוות ב-Meizu 15 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מחוות ב-Meizu 15 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

מייזו מציעה עוד מגוון רחב של אפשרויות כמו לחיצה כפולה על כפתור הבית לשם הפעלה מהירה של המצלמה, הפעלת מסך הדולק תמיד, הערת התצוגה בעת שתרימו את הטלפון ועוד.

חיי סוללה

הסוללה שמשלבת מייזו בדגם ה-Meizu 15 מציעה קיבולת של 3,000mAh, אשר מספקת יום עבודה שלם די בקלות בשימושים יומיומיים סטנדרטיים, כאשר גם בזמן ביצוע פעולות כבדות יותר כמו צילום, שימוש ברשת או משחק ניתן לקבל חיי סוללה טובים מאוד. ברוב המכריע של הימים הצלחתי למשוך עם המכשיר עד שעות הלילה המאוחרות ללא צורך בטעינה חוזרת.

בעיה אחת בה נתקלתי היא חוסר היכולת לסמוך על מחוון הסוללה, זה נוטה להשתנות ולהציג נתונים שונים אשר לעיתים עשויים לבלבל, ועל כן לא אוכל לספק עדות לגבי שעות שימוש, שכן קשה לי לסמוך על הנתונים המוצגים במכשיר. אסתפק בלומר כי חיי הסוללה של המכשיר מרשימים וכי פרט לשימושים כבדים בו, לא נדרשתי להטעינו מחדש במהלך יום עבודה רגיל.

המייזו 15 תומך גם בטעינה מהירה בטכנולוגיית Quick Charge 3.0 באמצעות המטען המגיע באריזה, כך שגם בזמן טעינה קצר יחסית תוכלו לקבל מספיק מיץ כדי להמשיך ולהשתמש במכשיר במהלך היום. גם כאן לא ארצה לסמוך על מחוון הסוללה ככוון מרכזי, על כן לא אציין את זמני הטעינה.

Meizu 15 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Meizu 15 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

השורה התחתונה

ה-Meizu 15 מספק יכולות מרשימות הממצבות אותו ברף הגבוה של המכשירים בקטגוריה שלו. עם מבנה קומפקטי וקל משקל מדובר במכשיר הנוח למדי לתפעול, בעיקר בשימוש במחוות אותן מציעה החברה בממשק המשתמש Flyme 7, כאשר החומרה המשולבת בו מספקת את הסחורה מעל ומעבר בכל תחום. תצוגת ה-OLED בעלת השוליים הדקים בשילוב עם רמקולים סטריאופוניים מספקת חוויה טובה במשחק וצפיה בסרטים והסוללה מאפשרת זמני שימוש ארוכים ללא צורך בטעינה חוזרת.

האריזה ותכולתה
8
עיצוב ואיכות בניה
9
חומרה וביצועים
9
מסך ותצוגה
10
מערכת הפעלה
8
מולטימדיה
8
סוללה
9
מצלמה
8
סיכום
8.6
הרבה יותר משוק ביניים
מה אהבנו
שימוש במחוות
מסך Super AMOLED
חיי סוללה
מצלמות
עיצוב קומפקטי
מה לא
אנדרואיד 7
צילום לילה
מיקום רמקול עליון
מחירים
יבואן רשמי (באג): החל מ-1,699 שקלים
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
רונן מנדזיצקי
ronen@gadgety.co.il
עורך ראשי בגאדג’טי. בעל תואר ראשון במדעי המחשב, בעבר עסק בתכנות ובניהול תיקים. אובססיבי במיוחד בנוגע לניסיון הבלתי נגמר להבין כיצד דברים עובדים ומקווה להמשיך ולחקור ללא סוף.
סלולרי: Huawei Mate 20 Pro | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות