לוגו STEAM של חברת VALVE

רמאים החוצה: Valve חוסמת כ-90,000 חשבונות סטים ביומיים

| יום רביעי, 25 ביולי 2018, 12:30 | משחקים

בשבוע האחרון Valve חילקה חסימות בקצב מוגבר למשתמשי Steam החשודים ברמאות או התנהגות לא נאותה. החברה חסמה כ-95,000 חשבונות בתוך שבוע אחד, ובכך הפכה את השבוע המדובר לעמוס ביותר מבחינת חסימות שאי פעם נראה בשירות Steam.

לפי האתר SteamDB, ביום חמישי ה-19 ביולי (לפני שבוע), Valve חסמה לא פחות מ-60,900 משתמשי Steam. חסימות אלו נגעו להפרות שהתגלו באמצעות מנגנון איתור הרמאויות של Valve, הידוע בשם Valve Anti-Cheat (או בקצרה: VAC). בנוסף, חולקו למעלה מ-27,000 חסימות במשחקים ספציפיים, לשחקנים שביצעו עבירות. ביום רביעי חולקו עוד כ-30,000 חסימות מכל סוג, מה שמביא את מספר חסימות ה-VAC למעל 90,000 חשבונות חסומים.

לא ברור מה הוביל לעלייה החדה בחסימות, ומדוע האירוע התרחש דווקא כעת. ניתן להניח כי מערכת ה-VAC עודכנה לזהות שיטות נוספות בהן שחקנים מרמים, שעד עתה לא זוהו על ידי המערכת. בכך, המערכת יכלה לסמן בבת אחת עשרות אלפי רמאים שהשתמשו בשיטות אלו, ולחסום את חשבונותיהם. מערכת ה-VAC מנטרת כמה מהמשחקים הפופולאריים ביותר ב-Steam כמו משחקי Call of Duty, קאונטר סטרייק ו-DOTA 2.

לצערם של השחקנים, חלק מהחשבונות שנחסמו הכילו סקינים ומוצרים וירטואלים בשווי עשרות אלפי דולרים. בקהילות Reddit אחד המשתמשים שיתף חשבון שנחסם, המכיל פריטים בשווי 30,000 דולרים. מדובר בסקינים מיוחדים של CS:GO הנמכרים בשווי גבוה ביותר, וניתן לסחור בהם בשוק של Steam.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות