Ecovacs Deebot 900 (צילום: צחי הופמן)

Ecovacs Deebot 900 (צילום: צחי הופמן)

סקירה: Ecovacs Deebot 900 – שואב אבק רובוטי שיודע למפות את הבית

שואבי האבק הרובוטים הפכו בשנים האחרונות למוצר אותו אפשר למצוא כמעט בכל בית. היכולות שלהם השתפרו והאמינות שלהם בניקוי הבית עלתה. חברת Ecovacs הביאה לאחרונה לשוק המקומי את ה-Deebot 900. מדובר בשואב אבק רובוטי עם פיצ'רים שפעם מצאנו בדגמים יקרים יותר, אבל בעולם שבו שיאומי מושכת את המחירים כלפי מטה, ניתן למצוא את הדגם הזה ב-2,000 שקלים. אומנם עדיין לא מדובר במחירים של דגמים בסיסים יותר, אבל כן מדובר בשינוי מגמה.

הפעלה ראשונית

ה-Deebot 900 כולל משטח טעינה וכפתור בודד להפעלה/כיבוי. כדאי לשים לב שיש צורך למקם את הרובוט בצורה יחסית מדויקת על גבי המשטח, כאשר זה מתבצע בצורה ידנית, כי אחרת אפשר לפספס את הטעינה. בזמן שהרובוט מגיע לתחנת העגינה בצורה עצמאית, אין שום בעיה בנוגע לטעינה.

ה-Deebot 900 מסתמך על האפליקציה שלו והחיבור לרשת ה-WiFi הביתית. הרחבה על האפליקציה תהיה בהמשך הסקירה, אבל כדאי לדעת שניתן להפעיל את הרובוט גם ללא האפליקציה, אבל הפעלה בצורה זו לא תכלול אף אחת מהיכולות החכמות שלו.

אפליקציה

האפליקציה משחקת תפקיד משמעותי בשימוש השוטף ב-Deebot 900. הסיבה לכך – היא כוללת את כל היכולות המתקדמות של הרובוט. האפליקציה גוירה לעברית ובסך הכל נעשתה עבודה טובה להתאמתה לקהל המקומי. העמוד הראשי כולל חיווי על מצב הרובוט: מקוון/לא מקוון, לחיצה עליו מובילה לעמוד המרכזי, המציג תצוגת מיפוי של הבית (לאחר שהתבצעה סריקה מלאה שלו), חיווי על מצב טעינה/עבודה, כמה שטח נוקה וכמה זמן הרובוט כבר עובד.

Ecovacs Deebot 900 (תמונה באדיבות Ecovacs Robotics)

Ecovacs Deebot 900 (תמונה באדיבות Ecovacs Robotics)

למפה יש תפקיד מרכזי באפליקציה מכיוון שה-Deebot 900 לא כולל רכיבים פיזיים לקירות וירטואליים, שהן קופסאות פלסטיק קטנות בעלות סוללות שאפשר למצוא בדגמים אחרים של Ecovacs וגם אצל יצרניות אחרות. אמנם מדובר בכלי יעיל החוסם את הרובוט מהגעה לשטחים מסוימים בבית, אבל מדובר במכשירים שצריך לתחזק בהחלפת הסוללות ובהפעלה שלהן.

ב-Deebot 900 יוצרים את הקירות הווירטואלים על-גבי המפה, ניתן לבטל או ליצור אותם בקלות באמצעות פס אדום. החיסרון, אם נמצאים במהלך פעולת ניקיון, הקיר הווירטואלי יכנס לפעולה רק בפעולת הניקוי הבאה. כדאי לדעת שכאשר מתבצעת הפעלה ידנית של הרובוט באמצעות לחיצה על הכפתור הפיזי של ה-Deebot 900, הרובוט לא זוכר היכן הקירות הווירטואליים קיימים.

המיפוי של הבית לא משמש רק עבור קירות וירטואליים או הבנה איפה הרובוט בדיוק נמצא, אלא מאפשר לחלק את הבית באופן אוטומטי למספר אזורים. כך ניתן לשלוח את ה-Deebot 900 במהירות למטבח או לחדר השינה. ישנה גם אפשרות ליצור באופן חד פעמי איזור אותו רוצים לנקות. מדובר בסך הכל ביכולות חכמות שמצאתי את עצמי משתמש בהן לעיתים תכופות, הרבה יותר ממצלמות או פתרונות מעקב דרך הרובוט.

שימוש שוטף

פעולת הניקיון של ה-Deebot 900 מתבצעת בצורה ישרה, הוא עובר בפסים קבועים וחוזר שוב בכל אזור שהוא נמצא בו. זה הרבה יותר נחמד מהשיטות המבולבלות של חלק מהמתחרים. הרובוט כולל מברשת בפתח השאיבה, אותה אפשר להחליף בפתח יניקה ישיר עבור בתים עם שיערות רבות של בעלי חיים. דבר זה אמור למנוע את השערות הנתפסות בגלגלת. מלבד זאת, הרובוט כולל שתי מברשות צד לאיסוף אבק מהצדדים.

הרעש במצב שאיבה רגיל הוא סביר ולא מפריע יותר מדי בבית. ניתן להגדיר את עוצמת השאיבה לחזקה יותר, אבל אז הרעש גובר באופן משמעותי. באופן כללי הרובוט לא התקשה באיסוף לכלוך והוא אסף את כל מה שהיה בבית.

ה-Deebot 900 פועל בטכנולוגיית מיפוי לייזר, המאפשרת לו לבנות בקלות את מפת הבית ולהבין את המיקום שלו בתוך הבית. הטכנולוגיה הזו הוכיחה את עצמה בזמן העבודה. הרובוט הסתובב בבית (כמעט) בלי לפגוע בחפצים, וחזר לתחנת העגינה ללא עיכובים מיותרים.

סוללה

במצב שאיבה רגיל (לא עוצמה חזקה), ה-Deebot 900 מספק קצת יותר משעת עבודה וישנו גם מצב "ניקוי מתמשך" בו הרובוט ממשיך בפעולת הניקוי לאחר שהטעינה הושלמה. המצב הזה מתאים לבתים גדולים.

מחיר: 2,000 שקלים, אחריות לשנתיים (יבואן רשמי אלקטרו גל)

השורה התחתונה

ה-Deebot 900 עושה עבודה מוצלחת ביחס למחיר. אהבתי את השילוב של טכנולוגיית לייזר ואפליקציה, המאפשרים להיפטר מעמדות הקירות הווירטואלים וגם לשלוח את הרובוט במהירות לאזורים אשר דורשים ניקוי. כמו כן, גם הרעש של עוצמת השאיבה יחסית חלש, מה שמאפשר לנקות איתו בבית, מבלי להפריע יותר מדי לשאר בני המשפחה.

*הסקירה פורסמה לראשונה באתר The Gadget Reviews, לסקירות שואבי אבק רובוטים נוספות – לחצו כאן.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות