-פרסומת-

סיגייט מדגימה את טכנולוגיות ה-MACH.2 ו-HAMR בכנס OCP

| יום רביעי, 8 באוגוסט 2018, 13:30 | חומרה, מחשבים
טכנולוגיית MACH.2 (מקור סיגייט)

טכנולוגיית MACH.2 (מקור סיגייט)

סיגייט (Seagate) הציגה במהלך כנס OCP (ר”ת Open Compute Project) המתקיים בארה”ב, את ההתקדמות הטכנולוגית שלה בתחום ה-Multi Actuator תחת השם MACH.2. בחברה משתמשים ב-2 ראשי כתיבה/קריאה עצמאיים בכונן לשם הגדלת המהירות ובטכנולוגיית ה-HAMR המשתמשת בחום על מנת להגדיל את יכולת האחסון של הקשיחים.

MACH.2

סיגייט הציגה לראשונה את הקונספט של השימוש ב-2 ראשי כתיבה במקביל בסוף 2017 וכעת אנו רואים כונן קשיח ראשון המשתמש בטכנולוגיית MACH.2, המסוגלת לספק מהירות של עד 480MB/s, שיפור של כ-60% בהשוואה לכונן קשיח 15K ולהכפיל את כמות ה-IOPS פי 2 לאור השימוש ב-2 ראשי כתיבה/קריאה נפרדים.

HAMR

ההתקדמות הגדולה הנוספת בתחום האחסון הקשיח שמגיעה מטעם WD וסיגייט היא המעבר לטכנולוגיות כתיבה מתקדמות HAMR ו-MAMR, כאשר עכשיו אנו רואים התקדמות בפיתוח ה-HAMR (ר”ת Heat-assisted magnetic recording) או בתרגום חופשי “כתיבה מגנטית בסיוע חום”. טכנולוגיה זו משתמשת בקרן לייזר לשם חימום הפלטה בדיסק הקשיח על מנת לסייע בכתיבה עליו.

סיגייט טוענת כי הצליחה להגיע לאמינות של פי 20 מהתקן של התעשייה, מ-152TB בכתיבה לראש בודד במשך חמש שנים ל-3.2PB (או 3200TB) ולהוכיח את העמידות של הטכנולוגיה החדשה.

בעוד ששתי הטכנולוגיות של סיגייט עדיין נמצאות בשלבי פיתוח הן צפויות להשתלב בסדרת כונני ה-Seagate Exos לתחום העסקי כשהן מעידות על כך שלתחום הקשיחים המכניים עדיין יש מרחב לגדול בתחום הנפח אל מול כונני ה-SSD.

מקורות
seagate
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
יאן לנגרמן
אשף מחשבים וסלולר, חובב אנימה, מנגה וסוסי פוני, גולש ספות חובב שאוהב לטייל בעולם ולפגוש אנשים.
סלולרי: Samsung Note 9 | מחשב: אני צריך לבחור רק אחד מהם?
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות