גוגל משיקה את Android 9 Pie

אנדרואיד 9 פאי (תמונה: גוגל) אנדרואיד 9 פאי (תמונה: גוגל)

מערכת ההפעלה החדשה של גוגל הושקה היום (ב’, 6.8) באופן רשמי והיא זוכה לכינוי אנדרואיד 9 פאי (Android 9 Pie). גוגל תחל לשלוח את העדכון מהאוויר (OTA) למערכת ההפעלה החדשה עבור מכשירי סדרות ה-Google Pixel וה-Google Pixel 2 וגם למכשירים נוספים של חברות שאיפשרו למשתמשים שלהן להירשם לתכנית הבטא של מערכת ההפעלה, בהם מכשירים מבית OnePlus, נוקיה, Oppo, שיאומי, סוני, Essential, Vivo ודגמים מסוימים שנמצאים בתכנית Android One.

עם השקתה של אנדרואיד 9 מדגיש גוגל את היתרונות שתספק האינטליגנציה המלאכותית שהוטמעה לכל אורכה ורוחבה של מערכת ההפעלה, זו תתרום בצד נוחות השימוש בטלפון, במתן אפשרויות שיעזרו לחסוך בחיי הסוללה וכן בדרכים שיעזרו לכם להתנתק מהסמארטפון מתי שצריך.

התאמת הטלפון למשתמש

יחד עם מערכת ההפעלה אנדרואיד 9 פאי מציגה גוגל מספר תכונות שיעזרו לכם לעבוד בצורה טובה יותר עם המכשיר וללא מאמץ רב:

  • Adaptive Brightness לומדת איך אתם מעדיפים להגדיר את התאורה בטלפון ואז מתאימה אותה באופן אוטומטי בכל מצב. התכונה מגיעה על מנת לספק פתרון הולם עבור אפשרות התאמת התאורה באופן אוטומטי מאחר שחלק מהמשתמשים מעדיפים את המסך שלהם בהיר יותר וחלקם כהה יותר.
  • Adaptive Battery מציעה מעקב שוטף אחר השימוש במכשיר ומצב הסוללה על מנת לשפר את יעילות השימוש במכשיר והאריך את חיי הסוללה בו. המערכת האוטומטית תוכל לכבות לחלוטין אפליקציות הרצות ברקע בהן לא השתמשתם תקופה ארוכה ויחד עם תכונת ה-Adaptive Brightness, תאפשר גם את התאמת תאורת המסך לאופי השימוש על מנת לחסוך בחיי הסוללה.
  • App Actions מציגה קיצורי דרך לביצוע פעולות במכשיר. האפשרות מופיעה בראש הלאנצ’ר עם פתיחת מגירת האפליקציות או אפשרות החיפוש במכשיר ומציעה המלצה על פעולות שהמשתמש ירצה לבצע בהתאם לאופי השימוש במכשיר.

הדגמה אנדרואיד 9

 

  • Slices מציעה טמלטפים שמפתחי אפליקציות יכולים להוסיף לאפליקציות שלהם על מנת להציג קיצורי דרך לביצוע פעולות מהירות דרך החיפוש בטלפון בהתאם לחיפוש. למשל, חיפוש של כתובת יכול להציג קיצור דרך לפעולת הזמנת מונית לאותו מיקום דרך Uber.

ממשק חדש ופשוט לשימוש

הממשק החדש שמגיע עם אנדרואיד 9 פאי יציע אפשרויות התמצאות נוחות יותר ברחבי מערכת ההפעלה. גוגל קוראת לזה “new system navigaion” והיא תאפשר לכם להשתמש ביתר קלות גם במכשירים בעלי מסכים הולכים וגדלים המציעים אפשרויות תצוגה שונות (כמו מגרעת, למשל). מחוות ששולבו במערכת ההפעלה יאפשרו הפעלה מהירה של פעולות שונות כמו מעבר לחלון ריבוי המשימות, כך שתוכלו לבצע פעולות במכשירים גדולים גם עם יד אחת.

הדגמה אנדרואיד 9

אנדרואיד 9 מעדכנת גם את וילון ההגדרות המהירות ותאפשר ללכוד תמונת מסך בצורה פשוטה יותר ותשנה את הגדרת ברירת המחדל של ויסות הווליום כך שזה יאפשר שליטה טובה יותר בעת השימוש במדיה (לא עוד החלשת עוצמת הצלצול כשרוצים להחליש סרטון ביוטיוב!).

התאמת השימוש בטלפון למשתמשים

אנדרואיד 9 מוסיפה לוח בקרה (Dashboard) חדש המאפשר צפייה בסיכום השימוש במכשיר ודרך זה ניתן לראות מידע על השימוש באפליקציות שונות ובמכשיר בכלל.

פונקציית App Timer המופיעה כחלק מלוח הבקרה מאפשרת הגדרה של מגבלת זמן לשימוש באפליקציות ומצב “לא להפריע” (Do Not Disturb) מקבל אף הוא מצב חדש דרכו ניתן פשוט להפוך את הטלפון על פניו על מנת להפסיק את ההתראות מאפליקציות שונות.

לאלו נוסף מצב Wind Down המאפשר לכם לומר למערכת ההפעלה מתי אתם מתכננים ללכת לישון מידי לילה, כך שברגע שמגיע זמן השינה, תהפוך אנדרואיד פאי את הצבעים על המסך לאפורים, כרמז שהגיע הזמן לישון ולא לבזבז עוד כמה שעות בקריאת מיילים או צפייה בסרטונים ביוטיוב. הצבעים יחזרו למקור כשתקומו בבוקר.

אנדרואיד 9

את אפשרות ה-Digital Wellbeing תשיק גוגל במהלך הסתיו ובשלב זה יש להירשם לתכנית הבטא אם תרצו לעשות בה שימוש.

פרטים נוספים אודות אנדרואיד 9 פאי תוכלו למצוא בעמוד הייעודי שהקימה החברה עבור הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה – לחצו כאן למעבר.

אלו המעוניינים להוריד את הגרסה החדשה באופן ידני למכשיר ולא דרך עדכון מהאוויר יוכלו לעשות זאת דרך עמוד ה-Factory Images של החברה ברגע שאלו יהיו זמינים.

השוואת מפרטים