קיקסטארטר: DanForce G1 הוא פנס מודולרי בפיתוח ישראלי שיטעין לכם את הטלפון

פנס DanForce G1 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) פנס DanForce G1 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

חברת DanForce מראשון לציון החליטה לקחת על עצמה פרוייקט חדש ליצירת פנס מודולרי שיאפשר למשתמשים בו לבצע פעולות שונות עם החלפה מהירה של מודולים ואפשרות לטעינת הסמארטפון דרך אחד מהמודולים הייעודיים המגיעים עימו.

את ה-DanForce G1 ודגם מתקדם יותר שעונה לשם G1 Pro וזוכה לשימושים טקטיים, מתכננת להשיק החברה הישראלית בסוף השנה הנוכחית, כאשר בשלב זה היא פותחת פרוייקט קיקסטארטר (Kickstarter) לצורך גיוס כספים לשם הפקה המונית של המוצר.

ה-G1 מאפשר מגוון שימושים כפנס, כאשר ניתן לברור בין מצבי מיקוד שונים הנעים בין תאורה ממוקדת ובין תאורה בזווית רחבה מאוד וגם לבחור בין מצבי תאורה ברמות עוצמה משתנות, בתאורת סטרוב (Strobe) המהבהת באופן מהיר וקבוע ובתאורת חירום המהבהת מספר פעמים וחוזר חלילה.

מבנה הפנס עמיד בפני אבק ומהשפרצות מים תחת תקן IPX4, כך שתוכלו להשתמש בפנס גם ביום גשום.

בעמוד הקיקסטארטר מצרפת החברה וידאו המדגים מספר שימושי אקסטרים בפנס, אך ניתן לראות כי אף שבסופם נראה שהוא ממשיך לעבוד, גופו ללא ספק נפגע כתוצאה מדריסה ושריפה שלו, כך שהיינו לוקחים בחשבון את ההגדרה הטכנית של עמידות תחת תקן IPX4 בלבד, אף הוידאו הנחמד.

אך הקסם האמיתי בפנס הם המודולים המגיעים לצידו, אלו מאפשרים מעבר לתאורה בצבעים אדום וירוק עם פילטרים המולבשים על גבי הפנס, הארכת גוף הפנס לשם הוספה של סוללה נוספת אשר תעניק בין 10-12 שעות עבודה רצופות ותגביר את התאורה עד 1080 לומן (סוללה אחת תפיק עד 700 לומן ועד 8 שעות עבודה), מודול מצפן שיעזור להבין את הכיוון שלנו בשטח, כיסוי לפנס שהופך את התאורה למפוזרת יותר לשימוש כעששית, אביזר לחיבור הפנס לאופניים ומתאם מיוחד המאפשר להשתמש באחת משתי הסוללות המגיעות עם הפנס לצורך טעינה של סמארטפון דרך חיבור USB.

הפנס עצמו מוצע בשתי גרסאות, ה-G1, הכוללת את האפשרויות והמודולים המצויינים מעלה, וה-G1 Pro, המיועד לשימושים טקטיים ומגיע יחד עם אביזר להצמדת הפנס לנשק, כפתור הפעלה רגיש ללחץ ופאוץ’.

את העבודה על ה-DanForce G1 נראה כי החברה כבר השלימה, וביחידה שקיבלנו אלינו למערכת האתר רגע לפני השקת פרוייקט הקיקסטארטר מצאנו אריזה מוגמרת עם לוגו החברה ותמונת הפנס ובתוכה תיק הכולל את הפנס וכל האביזרים המגיעים עימו.

תכולת אריזה פנס DanForce G1 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
תכולת אריזה פנס DanForce G1 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

לפניכם הרשימה המלאה של תכולת הקופסה:

 • שתי סוללות נטענות 3200mAh 18650 3.7v
 • מטען לסוללות
 • כבל MicroUSB ל-USB לצורכי טעינה
 • פאנלים שקופים בצבעים אדום וירוק לשינוי צבע התאורה של הפנס
 • כיסוי פנס לבן לשימוש כעששית
 • מודול מצפן
 • מודול טעינה (חיבורי USB לטעינה חיצונית של טלפון ו-MicroUSB לטעינת הסוללות בפנס)
 • כיסוי טקטי לראש הפנס
 • כיסוי סטנדרטי לראש הפנס
 • רצועת יד לחיבור לפנס
 • רצועת צוואר לחיבור לפנס
 • הרחבה לגוף הפנס
 • אביזר לחיבור הפנס לאופניים

את השימושים השונים שמציעה החברה עם הפנס בחנו בקצרה ונראה כי זו עומדת בכל ההבטחות. מצבי מיקוד התאורה המשתנים מתאפשרים דרך לחיצה קלה על כפתור ההפעלה\כיבוי הממוקם בחלקו התחתון ולחיצה עמוקה יותר מדליקה ומכבה את הפנס מבלי לשנות את אופי התאורה.

פירוק המודולים פשוט למדי וכך גם הרכבתם, כך שניתן להאריך את גוף הפנס לצורך הוספת סוללה נוספת תוך מספר שניות וכך גם במקרה של החלפת צבע התאורה או הוספת מודול המצפן.

לפניכם הדגמת מצבי התאורה השונים – זהירות! אורות מהבהבים לפניכם:

פנס DanForce G1 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
פנס DanForce G1 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

דבר אחד ממנו מעט התאכזבנו היא האפשרות לטעינת הטלפון דרך מודול ייעודי. הדבר עובד היטב, אם כי לא מאפשר טעינה מהירה, וגם מוגבל לקיבולת המובנית של הסוללה (3,200mAh), כאשר טעינת הטלפון או כל מכשיר אחר הנטען באמצעות כבל USB מתבצעת במודול שיהיה נפרד מהפנס עצמו.

כלומר, מודול אחד משמש לטעינה ובנפרד ממנו נמצא הפנס, כך שמדובר בכלי עזר חיוני, שנוח יותר לשימוש באופן נפרד, אך לא במודול שיהיה חלק מהפנס עצמו.

טעינה עם מודול פנס DanForce G1 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
טעינה עם מודול פנס DanForce G1 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

התאורה שמפיק הפנס חזקה מאוד בשימוש בסוללה בודדת ואף יותר בשימוש בשתי הסוללות במקביל ויחד עם מודול העששית מאיר הפנס בקלות חדר (אם יש לכם הפסקת חשמל), אוהל ואף איזור די רחב סביבכם בבחירה במיקוד הרחב ביותר.

מידותיו של הפנס עומדות על אורך של 261 מ”מ ו-81.5 מ”מ נוספים עם ההארכה ומשקלו 220 גרם ו-275 גרם עם ההארכה וסוללה נוספת.

את הפנס תוכלו למצוא במחיר של 69 דולר במשלוח בינלאומי (או 64 דולר לארה”ב בלבד) במסגרת המכירה בקיקסטארטר, כאשר בחברה מציינים כי מחירו הסופי של השעון עת יושק באופן רשמי מחוץ לקיקסטארטר יעמוד על 89 דולר. דגם ה-G1 Pro מופיע בקיקסטארטר במחיר של 79 דולר (במקום 109 דולר).

לחצו כאן למעבר לעמוד הקיקסטארטר של החברה.

פנס DanForce G1 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
פנס DanForce G1 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים