לוגו STEAM של חברת VALVE

מסתמן: Valve עובדת על מצב תאימות ללינוקס שיאפשר להריץ משחקי ווינדוס

| יום שישי, 17 באוגוסט 2018, 18:30 | משחקים

סדרת מחרוזות טקסט שהתגלו על ידי משתמשי Steam מצביעות על האפשרות ש-Valve תציג תמיכה למשחקי Windows עבור מערכות הפעלה מבוססות Linux. בפרט, נראה כי האפשרות החדשה רלוונטית למערכת ההפעלה של Valve עצמה, המכונה SteamOS וניתנת להורדה בחינם.

המשתמשים העירניים הבחינו כי בין קבצי הממשק הגרפי (GUI) של תוכנת Steam ישנו מקטע חבוי, שלא נמצא בשימוש, ושם ניתן למצוא מחרוזות טקסט הקשורות למערכת Steam Play. הטקסט קשור לכלי תאימות המאפשרים "לשחק במשחקים בספריה שלכם שנבנו עבור מערכות הפעלה אחרות". נראה כי ישנה אפשרות להריץ משחקים במצב תאימות גם אם אלה לא נבדקו על ידי Valve – באחריות המשתמש.

מערכת SteamOS, המבוססת על הפצת Debian, עדיין נמצאת בפיתוח פעיל: רק לאחרונה הושק עדכון 2.164 של המערכת. למרות מאמציה של Valve להשיק מערכת הפעלה לגיימרים, מבדיקות ביצועים והשוואות שנערכו עולה כי SteamOS מגמגמת בביצועים אחרי Windows. בנוסף, היות ומדובר במערכת מבוססת לינוקס, גם היצע המשחקים עבורה קטן בהרבה מזה שזמין עבור מחשבי Windows.

אם כך, קל להבין מדוע Valve תהיה מעוניינת בכלי תאימות שיאפשרו להריץ משחקי Windows על לינוקס. לגבי ביצועי המערכת, שעדיין משתרכת מאחור, ניתן לקוות כי הפער יצטמצם בעתיד עם אימוץ נרחב יותר של ממשק Vulkan, שאמור להציג יתרון במהירות החישוב על פני הממשקים המוכרים OpenGL ו-Direct3D.

התגלית עוררה התלהבות בקרב משתמשי לינוקס. אמנם אמולציה למשחקי Windows עבור לינוקס קיימת כבר שנים רבות, בדמות תוכנת Wine, אולם תמיכה רשמית של חברה עתירת משאבים כמו Valve עשויה לגרום לשינוי משמעותי בהיצע המשחקים הזמינים עבור מערכת הקוד הפתוח. יחד עם זאת, יש לזכור כי Valve טרם אישרה את הדברים, וכי כלי התאימות יכולים גם להיות בעלי אופי שונה, כמו אמולציה של משחקי רטרו עבור מערכות מודרניות.

מקורות
ArsTechnica
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות