שלט Samsung Galaxy

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

ה-Galaxy S10 של סמסונג עשוי להציג פתרון שייתר את הצורך במגרעת

עוד לפני שיושק באופן רשמי מכשיר הדגל הנוכחי של סמסונג, ה-Galaxy Note 9, פורץ המדליף Ice Universe, שמאחוריו כבר לא מעט הדלפות מוצלחות בתחום המובייל, בציוץ קצר שנשלח דרך חשבונו בטוויטר וחושף כי ה-Galaxy S10 יביא עימו את אחד מהעדכונים המשמעותיים ביותר עבור חלק מהמשתמשים וישים סוף לעיצוב הכולל את המגרעת (או חריץ) בראש התצוגה.

סמסונג אמנם לא שילבה את אותו חריץ הבולט ממסגרת המכשיר אל תוך התצוגה בעיצובי מכשיריה, אך ההדלפה האחרונה רומזת לכך כי יחד עם הגלקסי S10 צפויה החברה להציג עיצוב שיצמצם כמעט לחלוטין את השוליים סביב מסך הסמארטפון. כיום נוהגת החברה לשלב מסך הקמור במעט מימין ומשמאל למסך, מה שתורם בהצגת מסך ללא שוליים, אם כי מעל ומתחת לתצוגה עדיין נמצא שוליים עבים יותר, אשר בין היתר מאכלסים את האפרכסת, מגוון חיישנים ואת מצלמות הסלפי.

מעבר האמצעים הביומטריים לפתיחת הנעילה של המכשיר, בהם זיהוי פנים וקשתית העין, צפויים לקבל תוספת של קורא טביעות אצבע שיומטמע מתחת לתצוגה עם דגמי ה-Galaxy S10. יחד עם הוספת מחוות תנועה דרך מערכת ההפעלה, צפויות תוספות אלו לייתר לחלוטין את כפתור הבית אליו נצמדה סמסונג בסדרות הדגל שלה לאורך השנים ולאפשר לחברה לצמצם את שוליו התחתונים של המכשיר. ועם זאת, הדבר עשוי להעיד על כך כי לא יישאר מקום גם לחריץ האוזניות בגודל 3.5 מ"מ אותו נוהגת החברה לשלב במכשיריה.

iPhone X (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

iPhone X (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

אפל כבר הציגה עיצוב כמעט ללא שוליים עם דגם ה-iPhone X, אולם זה שילב את החריץ בחלקה העליון של התצוגה, כאשר בשאר חלקי המכשיר צומצמו השוליים באופן משמעותי למדיי. אם תבחר בכך סמסונג, תוכל החברה לקחת גישה הדומה לזו שלקחה שיאומי במכשירי הדגל בסדרת Mi Mix ולצמצם גם את השוליים העליונים על ידי שילוב רמקול דיסקרטי יותר או כזה הנסמך על הרעדת המסך לצורך העברת הצלילים. הרכיב היחיד שנותר כבעייתי מעט, ולא נוכל לוותר עליו, הינה מצלמת הסלפי, אולם חברות מסוימות כבר הציגו פתרון לכך דרך מנגנון מכני הנשלף מגוף המכשיר.

Oppo Find X (תמונה: Oppo)

Oppo Find X (תמונה: Oppo)

כך או כך, לא היינו מצפים לראות את שולי המסך נעלמים לחלוטין ב-Galaxy S10, אך ייתכן כי סמסונג מצאה דרך לצמצם את אלו באופן משמעותי יותר על ידי פתרון חדש שתציג בצד מצלמת הסלפי. דיווחים קודמים הנוגעים למכשיר ציינו כי לפחות אחד מהדגמים שיוצגו יגיע עם שלוש מצלמות בגבו, כאשר ייתכן כי סמסונג תשלב זוג מצלמות סלפי בחלק מהדגמים. זיהוי פנים ביומטרי בתלת ממד צפוי להגיע למכשיר גם כן וכבר שמענו לא מעט על סורק טביעות אצבע שיוטמע מתחת לתצוגה.

על פי כל הדיווחים בנושא המכשיר עד כה, נשמע כי סמסונג עובדת נמרצות על מנת להציג שינויים שינעימו לנו בצד העיצוב, לצד המשך הדגש על צד הצילום. כעת ניאלץ להמתין לפרטים נוספים שייחשפו על המכשיר כדי ללמוד עוד אודותיו או לחכות להכרזה הרשמית שתתקיים בשנה הבאה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות