הוכרזו: Apple iPhone Xs ו-iPhone Xs Max – עם מסכי OLED ענקיים

iPhone XS ו-iPhone XS Max (תמונה: Apple) iPhone XS ו-iPhone XS Max (תמונה: Apple)

באירוע שערכה הערב (ד’, 12.9) במטה החברה בקליפורניה, חשפה אפל שני דגמים חדשים בסדרת האייפון המגיעים עם מסכי ענק בעלי פאנל OLED. ה-iPhone Xs וה-iPhone Xs Max מגיעים עם מסכים בגודל המגיע עד 6.5 אינץ’ ומציגים עיצוב בעל שוליים מצומצמים יותר מבעבר עם מגרעת הממוקמת בראש התצוגה.

שני הדגמים החדשים של החברה מציגים עיצוב הדומה לזה של האייפון 10 מהשנה שעברה, כאשר באפל מציינים שימוש בפלדת אל חלד לחיזוק המכשיר יחד עם זכוכית מחוזקת המגינה על המסך. אפל מוסיפה תמיכה בתקן IP68 לעמידות בפני מים ואבק בשני הדגמים ומציינת אפשרות לטבילתם בעומק של עד 2 מטרים למשך 30 דקות, כשבנוסף, מזכירה אפל כי ביצעה בדיקות למכשירים בטבילה במים, מים מלוחים, יין, בירה ומיץ תפוזים.

מסכי המכשירים מגיעים בשני גדלים, שניהם עם פאנל מסוג OLED וזכוכית מחוזקת המעוגלת בקצוות:

  • 6.5 אינץ’ עבור דגם ה-iPhone Xs Max ברזולוציית 1242×2688
  • 5.8 אינץ’ עבור דגם ה-iPhone Xs ברזולוציית 1125×2436

בנוסף להגדלת המסכים, מציעה אפל בזוג המכשירים החדשים תמיכה בניגון תכנים ב-HDR עם תמיכה ב-Dolby Vision ו-HDR10 וכן המשך תמיכה בביצוע פעולות באמצעות מנגנון ה-3D Touch המאפשר נגיעה בעוצמות שונות במסך לשם ביצוע פעולות שונות באפליקציות המוצגות על גביו ותמיכה בקצב רענון של 120Hz.

iPhone XS (תמונה: Apple)
iPhone XS (תמונה: Apple)

דגמי סדרת iPhone Xs החדשה תומכים שניהם ברמקולים הפועלים יחדיו בסטריאו, יחד עם יכולת הקלטה בסטריאו, ומציעים תמיכה בטכנולוגיית זיהוי הפנים של אפל הפועלת בתלת מימד דרך מצלמת ה-Face ID עתירת החיישנים. לטענת אפל, אפשרות זיהוי הפנים בדגמים החדשים מהירה יותר מבעבר, אם כי בחברה לא מציינים כמה יותר מהירה.

מעבד חדש בתהליך 7nm

מתחת למכסה המנוע משלבת אפל מערכת על שבב חדשה, ה-Apple A12 Bionic, אשר הינה הראשונה של החברה העושה שימוש בתהליך ייצור בגודל 7nm. מדובר במערכת על שבב השניה בעולם שנחשפת בתהליך הייצור החדש לאחר הצגתה של ה-Kirin 980 מבית וואווי.

המעבד החדש המשולב ב-A12 Bionic משלב 6.9 מיליארד טרנסיסטורים ומציע 6 ליבות עיבוד המורכבות משתי ליבות מרכזיות המשמשות לפעולות אינטנסיביות במכשיר, ומספקות לדברי החברהעד 15% של שיפור בביצועים יחד עם חיסכון של עד 40% בצריכת החשמל. לצד זוג ליבות אלו משלבת אפל במעבד החדש 4 ליבות נוספות החסכוניות בעד 50% בצריכת החשמל בהשוואה לדגם הקודם.

לצד המעבד (CPU) ניתן למצוא 4 ליבות עיבוד גרפיות המשיגות, לדברי החברה, מהירות של עד 50%, כאשר מעבד Neural Engine חדש בעל 8 ליבות מסוגל לעבד 5 טריליון פעולות בשנייה בתחום למידת המכונה. אפל מציינת כי המצלמות החדשות במכשירים מספקות תמיכה מובנית לתחום המציאות הרבודה (AR) יחד עם מעקב תנועה מדויק ותכונות נוספות שיספקו חווית מציאות רבודה עשירה יותר.

לצד הצגת המעבד החדש הכריזה אפל כי מכשירי האייפון החדשים יספקו לראשונה תמיכה ב-Dual Sim לשימוש בשני כרטיסי Sim נפרדים במכשיר. אפל תציג שתי גרסאות למכשיר ה-Xs Max, האחת תגיע עם תמיכה בכרטיס eSim לצד כרטיס Sim נוסף בעוד גרסה מיוחדת עבור השוק הסיני תשלב שני כרטיסי Sim רגילים.

בצד הסוללה מבטיחה אפל שיפור של עד 30 דקות בדגם ה-iPhone Xs ועד שעה וחצי נוספות בדגם ה-iPhone Xs Max בהשוואה לנתונים שסיפק ה-iPhone X בשנה שעברה.

צילום

iPhone XS (תמונה: Apple)
iPhone XS (תמונה: Apple)

מערך הצילום החדש המגיע עם זוג המכשירים מציע זוג מצלמות 12 מגה-פיקסל עם תמיכה בייצוב תמונה אופטי, כאשר המצלמה הראשית כוללת עדשת צילום רחבה המצלמת תמונות בגודל 1.4 נאנו-מטר ובמפתח צמצם f/1.8, בעוד המצלמה המשנית כוללת עדשת טלפוטו במפתח צמצם f/2.4 עם אפשרות לביצוע זום של עד פי 2 ללא פגיעה באיכות התמונה. לצד זאת, משלבת אפל לצד זוג המצלמות גם מבזק (פלאש) חדש.

מערך הצילום החדש עושה שימוש גם במעבד ה-Neural Engine החדש של החברה לצורך זיהוי פנים ואיזורים ספציפיים בפנים לשם שיפור איכות התמונה. תכונת Smart HDR החדשה שמציגה אפל עבור דגמי סדרת ה-iPhone Xs מאפשרת לצלם ארבע תמונות ברצף יחד עם 4 תמונות ביניים נוספות לשם התאמת גוונים ותמונה נוספת המצולמת ברמת תאורה שונה על מנת ליצור תמונה סופית בגוונים הטובים ביותר בכל מצב וברמות תאורה שונות.

דגמי האייפון החדשים מאפשרים צילום תמונות פורטרט עם אפקט הבוקה (Bokeh) יחד עם אפשרות ויסות ידנית של עומק השדה לאחר צילום התמונה כדי לברור את הטשטוש שיוצג מאחורי המצולם לפי הטעם האישי של המשתמשים.

מצלמת הסלפי בחלק הקדמי של דגמי ה-iPhone Xs כוללת חיישן 7 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם f/2.2.

iPhone XS (תמונה: Apple)
iPhone XS (תמונה: Apple)

זמינות ומחירים

דגמי ה-iPhone Xs וה-iPhone Xs Max מגיעים בצבעים זהב, כסוף ושחור-חלל ויוצעו בשלוש גרסאות עם נפחי אחסון של 64GB, 256GB ו-512GB.

  • דגם ה-iPhone Xs יגיע במחיר פתיחה של 999 דולר עבור גרסת ה-64GB
  • דגם ה-iPhone Xs Max יגיע במחיר פתיחה של 1,099 דולר עבור גרסת ה-64GB

שני הדגמים יושקו החל מה-21 בספטמבר עם הזמנה מוקדמת שתחל כבר ב-14 בספטמבר. בחברה מציינים כי השקה גלובלית נוספת בגל השני תגיע ב-28 בספטמבר, אך גם זו לא כוללת את השוק המקומי בישראל.

השוואת מפרטים