הוכרזו שעוני Apple Watch 4 – גדלים חדשים ועיצוב עדכני

לאחר גל השמועות ואינספור דיווחים שעטפו אותנו בחודשים האחרונים, קיימה הערב חברת אפל אירוע הכרזה באולם האייקוני המיועד לזכרו של סטיב ג’ובס בקמפוס החדש שלה בסן פרנסיסקו. במסגרת האירוע הציגה החברה את סדרת השעונים Apple Watch 4 אשר מציעה גדלים חדשים, ממשק רענן ומסך מעוגל.

כבר במבט ראשון על שעוני הסדרה החדשה ניתן לשים לב לשינוי הויזואלי הגדול ביותר: אפל החליפה את המסך הריבועי של הסדרה הקודמת במסך בעל קצוות מעוגלים המשתלבים עם שאר קצוות הגוף. בנוסף, גדל המסך ב-32 אחוזים לעומת דגם הבסיס הקודם, וב-35 אחוזים לעומת הדגם המוגדל בסדרת ה-Apple Watch 3. גם הרצועות זוכות כאן לשינוי: גודלן כעת 40 מ”מ ו-44 מ”מ לעומת מ-38 מ”מ ו-42 מ”מ בדגמים הקודמים. יחד עם זאת, רצועות קודמות המשמשות את משתמשי סדרה 3 מתאימות גם הן לשימוש בשעוני הסדרה החדשה.

בהיבט התכנתי, אפל שיפרה את ממשק המשתמש ואבזרה אותו במספר פיצ’רים חדשים. בראש ובראשונה דאגה אפל לאפשר הצגה של הרבה יותר פרטים במסך אחד. בגב המכשיר ישנן כעת אלקטרודות אשר מזהות את קצב הלב ומאפשרות לבצע בדיקת א.ק.ג ישירות מהשעון, ללא מוצרים נלווים. החיישן האופטי ששימש לבדיקת קצב הלב בדגמים הקודמים נמצא גם בשעוני סדרה 4, וגבו עשוי קרמיקה שחורה על מנת להעביר גלי רדיו הן דרך החזית והן דרך חלקו האחורי, מה שמאפשר קליטה טובה יותר ברשת הסלולרית.

בשעונים החדשים משולב גם ג’יירוסקופ – המסוגל לזהות נפילה, החלקה ופעולות נוספות הגורמות לשינוי בקצב הלב. במידה והשעון זיהה מקרה שכזה, הוא יציע לבצע שיחה למוקד חירום, ובמידה והמשתמש לא נענה להצעה זו תוך דקה, השעון יתקשר באופן אוטומטי למוקד החירום וישלח את המידע על המיקום הנוכחי במטרה לעזור לצוות ההצלה. עוד בחלקת הלב, השעון יתריע במידה וקצב הלב נמוך מידי או שאינו עקבי, מה שעשוי להעיד על מצבים מסוכנים.

שאר הפיצ’רים כגון עמידות בפני מים, קישורית בלוטות’ בגרסה 5.0, רכיב GPS ועוד, נמצאים גם בדור החדש ומספקים הופעה מרשימה. בליבו של השעון נמצא את מערכת השבבים S4 מתוצרת אפל, אשר עתידה לספק ביצועים טובים פי 2 בהשוואה למערכת הקודמת. את המערך כולו תריץ מערכת ההפעלה החדשה Watch OS 5 (שתגיע גם לשעוני הסדרה הקודמת ב-17 בספטמבר), והיא מגובה על ידי סוללה שאמורה להספיק ליום עבודה שלם הכולל האזנה למוזיקה דרך הרמקול המשופר, תיעוד נתוני פעילות גופנית ועוד.

את ה-Apple Watch 4 מציעה אפל לרכישה תמורת 399 דולרים (כ-1,430 שקלים לפני מסים) לגרסה הכוללת GPS בלבד, וב-499 דולרים (כ-1,785 שקלים לפני מסים) לגרסה הכוללת גם רכיב תקשורת סלולרית. מחירו של Apple Watch 3 מותאם לכך ועומד כעת על 279 דולרים. את השעונים החדשים תוכלו לרכוש החל מה-14 בספטמבר בהזמנה מוקדמת, כשכבר ב-21 בספטמבר אפל תחל במשלוחים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים