⁨לקראת ההשקה: כל מה שצריך לדעת על iOS 12

iOS 12 (תמונה: Apple) iOS 12 (תמונה: Apple)

הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה של אפל המיועדת למכשירי אייפון ואייפד, iOS 12, תהפוך זמינה עבור כלל המכשירים התומכים החל מיום שני, ה-17 בספטמבר, בשעות הערב, כאשר כבר כעת ניתן להוריד את גרסת הבטא הפתוחה האחרונה בהרשמה לתכנית הבטא של החברה.

הגרסה החדשה של iOS תגיע באופן מובנה עם הדגמים החדשים עליהם הכריזה אפל בשבוע שעבר, הם ה-iPhone Xs ו-iPhone Xs Max וה-iPhone Xr. בנוסף, תגיע גרסת iOS 12 למכשירי אייפון 5S ומעלה, לדגמי אייפד החל מה-iPad Mini 2 ומעלה ולאייפוד טאצ’ מהדור השישי. לפניכם הרשימה המלאה של המכשירים התומכים בעדכון לגרסה החדשה של מערכת ההפעלה:

אייפוןאייפדאייפוד טאצ'
iPhone XiPad Pro 12.9 inch 2nd GenerationiPod Touch 6th Generation
iPhone 8 PlusiPad Pro 12.9 inch 1st Generation
iPhone 8iPad Pro 10.5 inch
iPhone 7 PlusiPad Pro 9.7 inch
iPhone 7iPad 6th Generation
iPhone 6s PlusiPad 5th Generation
iPhone 6siPad Air 2
iPhone 6 PlusiPad Air
iPhone 6iPad Mini 4
iPhone SEiPad Mini 3
iPhone 5siPad Mini 2

מה חדש ב-iOS 12?

מהירות גבוהה יותר

עיקר הפוקוס של אפל עם מערכת ההפעלה iOS 12 הוא בשיפור הביצועים בכלל המכשירים התומכים, ובחברה דאגו לכך שכל הדגמים שמריצים כיום את מערכת ההפעלה iOS 11 יזכו גם לעדכון החדש, תוך שיפור ניכר בביצועים. השיפורים יגיעו בצד פתיחה מהירה יותר של אפליקציות, ובעיקר אפליקציית המצלמה ובמקלדת הוירטואלית הנשלפת, כאשר השיפור העיקרי יהיה עבור מכשירים וותיקים יותר של החברה.

באפל מציינים כי האייפון 6 פלוס עם iOS 12 יפתח את אפליקציית המצלמה במהירות הגבוהה בעד 70% בהשוואה למה שהתאפשר במכשיר עם iOS 11, כאשר שליפת המקלדת תהא מהירה בעד 50% ופתיחת אפליקציות תתבצע במהירות כפולה.

שליטה טובה יותר

פרודקטיביות מהווה לחלק לא קטן מהעדכונים שמוסיפה אפל למכשיריה עם מערכת ההפעלה iOS 12, כשתכונה חדשה בשם Screen Time תאפשר לכם לעקוב אחר השימוש באופן שלא התאפשר בעבר, ודרך כך לשלוט בזמן השימוש שלכם במכשיר ובדרך בה משתמשות אפליקציות שונות במשאבים.

תכונת ה-Screen Time תציג בפני המשתמשים מעקב מפורט לשימוש במכשיר במהלך השבוע האחרון, בו ניתן יהיה לראות את זמן השימוש הממוצע היומי, זמן שימוש ממוצע בכל אפליקציה וכמה התראות שולחות האפליקציות, שימוש לפי קטגוריות ועוד. מדובר במעקב הממצה ביותר שהציגה החברה עד כה, אשר נועד לאפשר למשתמשים לשלוט טוב יותר בדרך בה נעשה השימוש במכשיר, כאשר לצורך זה מנגישה אפל כלים לשליטה בשימוש במכשיר, בין אם עבורכם או עבור הילדים.

Screen Time ב-iOS 12 (תמונה: Apple)
Screen Time ב-iOS 12 (תמונה: Apple)

הגדרת App Limits הנמצאת תחת תכונת Screen Time מאפשרת להגדיר את השימוש בכל אפליקציה לפי זמן ואפילו תציג התראות בתוך האפליקציה עצמה שיודיעו לנו שזמן השימוש שהוגדר באפליקציה הסתיים. האפשרות החדשה מאפשרת להגדיר את אופי השימוש באפליקציות וכן עבור משתמשים שונים וניתנת לסנכרון בין מכשירים הנמצאים יחדיו תחת חשבון משפחתי אחד, כך שניתן לנהל ממקום אחד את כל ההגדרות של כל בני המשפחה ודרך כך להגביל את השימוש של הילדים באפליקציות מסוימות (כמו פורטנייט) באייפון או באייפד.

App Limit ב-iOS 12 (תמונה: Apple)

מצב “נא לא להפריע” (Do Not Disturb) ב-iOS מציג את ההודעות על המסך מושחר, כך שלא יפריע לנו באמצע הלילה, וגם בבוקר תציג אפל את ההודעות בצורה נעימה יותר. אפל מוסיפה גם הגדרות נוספות למצב לא להפריע שיאפשרו בחירה לצאת ממצב המסך המושחר לפי הגדרת זמן רגעית שבחרנו ולא רק בהגדרה לפי טווח שעות קבוע או בהפעלה וכיבוי ידני.

מצב לא להפריע בלילה ב-iOS 12 (תמונה: Apple)
מצב לא להפריע בלילה ב-iOS 12 (תמונה: Apple)

תחום ההתראות מאפליקציות מקבל עדכונים משמעותיים גם כן, עם שליטה טובה יותר בהודעות ומנגנון לומד שיודע להמליץ לכם מתי לכבות התראות מאפליקציות שאתם לא ממש משתמשים בהן. במרכז ההתראות תוכלו למצוא כי אפל משלבת את כל ההודעות שתקבלו מאפליקציה מסוימת תחת צלמית אחת, כך שתוכלו להמשיך ולראות התראות גם מאפליקציות אחרות בקלות. בנוסף, ניתן לבצע שינוי הגדרות מהיר דרך ההתראות עצמן, כך שתוכלו להגדיר שאפליקציה מסוימת תפסיק לשלוח התראות גם בלי להיכנס לתפריטי ההגדרות.

מסכי נוטיפיקציות ב-iOS 12 (תמונה: Apple)
מסכי נוטיפיקציות ב-iOS 12 (תמונה: Apple)

תמונות ווידאו

שיחות הוידאו מקבלות שדרוג גדול ב-iOS 12 עם הוספת שיחות קבוצתיות ב-Face Time שיאפשרו לקבוצות של עד 32 משתתפים בו זמנית לערוך שיחות אודיו או וידאו קבוצתיות, כאשר על המסך יוצגו ריבועים קטנים של כל הדמויות המשתתפות עם אפשרות להתמקד בכל אחד מהמשתתפים בשיחה. את הפונקציה הזו לא תשיק אפל ב-17 בספטמבר, אלא רק בשלב מאוחר יותר.

בשיחות הוידאו וגם דרך הודעות באפליקציית iMessage מוסיפה אפל את ה-MeMoji*, שתאפשר יצירת אנימוג’י שייראה כמו המשתמשים. ניתן לבחור את צורת הפנים, סוג וצבע השיער והעיניים, האף, האוזניות ואפשרות להוספת משקפיים, עגילים ועוד. ה-MeMoji יגיעו לצד עדכונים לאנימוג’י* שיאפשרו זיהוי ברמה מתקדמת יותר, כמו למשל זיהוי של הוצאת הלשון מהפה ותרגום הפעולה לדמות האנימוג’י.

*פונקציות ה-MeMoji והאנימוג’י החדשות יהיו זמינות במכשירי iPhone X ומעלה בלבד.

דמויות MeMoji ב-iOS 12 (תמונה: Apple)
דמויות MeMoji בשיחת וידאו קבוצתית ב-iOS 12 (תמונה: Apple)

אפליקציית התמונות Photos מקבלת עדכון משמעותי בצד החיפוש ב-iOS 12 ותציג הצעות חיפוש לפי נושאים, מקומות, שמות עסקים, סוגי אירועים שונים (ספורט, קונצרטים ועוד), זאת לצד תגית חדשה בשם For You (עבורך) שתשלב בין הרגעים המשמעותים שלכם דרך תמונות לאלבומי תמונות משותפים, הצעות לשיתופי אלבומים ותמונות והצעות עבור האנשים עימם אפשר לשתף, הכל ברזולוציית הצילום המקורית. כל אפשרויות השיתוף יתבצעו דרך אפליקציית iMessage באופן מאובטח מקצה לקצה.

אבטחה

אחת התכונות הנדרשות ביותר בתחום האבטחה כיום מגיעה למכשירי אייפון עם העדכון ל-iOS 12 ומאפשרת זיהוי אוטומטי של קודי גישה הנשלחים אלינו באמצעות SMS לשם הזנתם כאמצעי אבטחה נוסף (Two Factor Authentication) באפליקציות שונות כמו אלו של פייסבוק, גוגל, בנקים ועוד. מערכת ההפעלה החדשה של אפל תדע לזהות כי התקבלה הודעת SMS הכוללת קוד גישה אותו יש להזין באפליקציה הרצה באותו זמן ותזין את הקוד בה באופן אוטומטי.

אפל מציעה במערכת ההפעלה iOS 12 יצירה אוטומטית של סיסמאות ברמת אבטחה גבוהה באפליקציות שונות ובאתרים דרך דפדפן ספארי, אלו ישמרו באופן אוטומטי במכשיר, כאשר אפליקציות צד-שלישי לניהול סיסמאות כדוגמת Lastpass או 1Password יאפשרו למשתמשים לגשת לסיסמאות דרך תוסף שניתן יהיה לשלוף במהירות. את הסיסמאות ניתן יהיה לשתף גם דרך Airdrop במידת הצורך, כאשר בין המכשירים המנוהלים על ידי אותו חשבון משתמש יסונכרנו הסיסמאות באופן מוצפן.

בנוסף, תדע מערכת ההפעלה לזהות כאשר אתם עושים שימוש בסיסמאות שאינן כה בטוחות (כמו password, qwerty, 123456 או superman) או סיסמאות בהן נעשה שימוש במספר אתרים או אפליקציות במקביל, ותדע להמליץ לכם על החלפתן.

בזמן הגלישה ברשת דרך ספארי מוסיפה אפל יכולות אבטחה מתקדמות יותר על מנת למנוע את יכולת אתרים שונים לבצע מעקב ברשת (כדי להציג לכם פרסומות ועוד).

אבטחה ב-iOS 12 (תמונה: Apple)
אבטחה ב-iOS 12 (תמונה: Apple)

יכולת זיהוי הפנים Face ID (זמינה ב-iPhone X ומעלה) מקבלת אפשרות לסריקה של פנים נוספות, זאת יחד עם יכולתה ללמוד את הפנים שלכם טוב יותר לאורך זמן. הדבר יכול להוות כלי עבור מי שחולקים מכשיר או רוצים להזין אדם נוסף שיוכל לגשת למכשיר דרך זיהוי הפנים, או עבור מי שמבקשים לשנות את צורת הפנים שלהם לעיתים קרובות (עם זקן, משקפיים או תחפושת של סרחיו מרקינה).

אפשרות לבחירה בעדכוני מערכת הפעלה אוטומטיים קיימת גם כן החל מ-iOS 12, כך שהמשתמשים יוכלו לבחור האם לעדכן את מערכת ההפעלה באופן אוטומטי או ידני דרך אפליקציית ההגדרות (Preferences) > “כללי” (General) > “עדכוני תוכנה” (Software Updates).

סירי

תכונת Shortcuts הזמינה עבור העוזרת הדיגיטלית סירי (Siri) מאפשרת ליצור ביטויים בבחירה אישית לאפליקציות שונות על מנת לקרוא לסירי בקלות לביצוע פקודה. דרך מתן פקודה אחת לסירי ניתן לבצע פעולות רבות לביצוע, במקום לבצע אותן באופן נפרד, זאת בדומה למה שעושה שירות IFTTT על ידי יצירת “מתכונים” לביצוע מספר פעולות במקביל בשירותי רשת שונים.

Siri Shortcuts (תמונה: Apple)
Siri Shortcuts (תמונה: Apple)

אפשרות ההנעה לפעולה עם Siri Suggestions מקבלת עדכון ב-iOS 12 ותהיה זמינה גם דרך תפריט החיפוש הראשי במכשיר וגם בהצעות שיגיעו למסך הנעילה, כאשר חיבור של אפליקציות צד שלישי לפונקציה תאפשר ריבוי הצעות רלוונטיות על פי השימוש שלכם במכשיר ובאפליקציות השונות.

עדכונים לסירי ב-iOS 12 יאפשרו גישה למאגר מידע גדול יותר שיעזור במענה על שאלות חשובות הנוגעות למשחקי ספורט, סלבריטאים, אוכל ועוד, זאת לצד אפשרות לבצע חיפושים קוליים לתמונות של אנשים או לפי מקומות, זמנים או אירועים.

מציאות רבודה

פלטפורמת ה-ARKit 2 משדרגת את חווית השימוש במציאות רבודה עם USDZ, סוג חדש של קובץ שיתאפשר לשימוש באפליקציות שונות לצורך שמירת מידע ושיתופו בכל הנוגע לרכיבים תלת מימדיים שיולבשו על המסך במציאות רבודה. הקובץ החדש יאפשר לשמור את המידע בנפח קומפקטי יותר ויהיה בפורמט פתוח, כאשר ניתן לשלוף עצמים מתוך הרשת הבנויים בתוך קובץ המידע USDZ על מנת למקם אותם בעולם האמיתי.

אפשרות נוספת אותה מציגה אפל בתחום המציאות הרבודה ב-iOS 12 נקראת Messure, וזו מאפשרת לנו למדוד עצמים בעולם האמיתי דרך מצלמת הסמארטפון ולהציג את המידע בזמן אמת על המסך. ARKit 2 תאפשר למפתחים לפתח אפליקציות מתקדמות יותר בתחום המציאות הרבודה, כשהרנדור דרך הפלטפורמה החדשה השתפר ומציג ויזואליזציה ריאליסטית יותר עם אפשרויות לזיהוי אובייקטים בתלת מימד, שיפור מעקב אחר פנים בתלת מימד, אפשרויות משחק בין עד 4 אנשים במציאות רבודה ועוד.

ARKit 2.0 (תמונה: Apple)
ARKit 2.0 (תמונה: Apple)

תכונות נוספות

 • יצירת תמונות מעוצבות עם אפקטים וקישוטים שונים היישר מאפליקציית המצלמה (מאייפון 6S ומעלה).
 • עיצוב חדש לאפליקציות החדשות והמניות עם הצגת חדשות בתוך אפליקציית המניות.
 • אפליקציית ההקלטות הקוליות Voice Memos זמינה כעת באייפד.
 • אפליקציות ניווט צד שלישי (כמו Waze) זמינות לשימוש במערכת Car Play ברכב.
 • שיפורי תאורה במצב צילום פורטרט.
 • תוספת תכונת 3D Touch למצלמה לצורך כניסה מהירה למצב סריקת קוד QR.
 • הדגשת קודי QR המופיעים בתמונה לסריקה נוחה יותר עם אפליקציית המצלמה.
 • מחוות שימוש שוטף מעודכנות מגיעות לאייפד.
 • החלקה לסגירת אפליקציה מחלון ריבוי המשימות (במקום נגיעה ארוכה וסגירה עם איקס).
 • אפשרות לחסימת שימוש בארנק (Wallet) ובאביזרים (USB Accessories) כשהמכשיר במצב נעול.
 • תוספת תכונת 3D Touch לאפליקציית פתקים לשם סריקת מסמך.

אם מצאתם תכונות מעניינות נוספות, אנו ספרו לנו עליהן בתגובות.

השוואת מפרטים