נינטנדו רושמת פטנט לכיסוי גיים-בוי אינטרקטיבי לסמארטפון

נינטנדו רשמה פטנט חדש: כיסוי מגן לסמארטפון, בצורת גיים בוי שגם ניתן להשתמש בו למשחקים. הכיסוי כולל לחצנים וחלון דרכו אפשר לראות את מסך הסמארטפון. הכיסוי יכול להפתח כמו פנקס (Flip Cover), כך שהוא מתפקד ככיסוי לכל דבר אין צורך להלביש אותו כדי לשחק, או לפרק אותו אם רוצים להשתמש בטלפון כרגיל. הפטנט הוגש במשרד הפטנטים האמריקני.

הלחצנים בכיסוי אכן פועלים, וניתן להשתמש בהם כדי לשחק. הם נוגעים במסך המכשיר, וכך יכולים להעביר פקודות למשחק עצמו. הלחצנים, כך מסתבר, מסוגלים להגיב לידיים חשופות וגם לכפפות שאינן מוליכות. החלון בכיסוי מאפשר לראות חלק ממסך הטלפון, בצורה וגודל המזכירים את מסך הגיים בוי הישן. הכיסוי כולל חריץ למצלמה וליציאת USB, כך שלא יפריע לשימוש יום-יומי.

הכיסוי החדש עורר סקרנות רבה בתעשיית המשחקים: האם נינטנדו מתכננת להשיק אמולטור רשמי של משחקים קלאסיים לאנדורואיד ו-iOS? בשלב זה, נינטנדו לא הודיעה דבר בנושא אמולציה על מכשירים ניידים, אולם החברה לא מתעלמת ממשחקי העבר שלה. נינטנדו השיקה את ה-NES Classic Mini וה-SNES Classic Mini, שתי קונסולות רטרו עם עשרות משחקים נוסטלגיים, בהצלחה רבה. בנוסף, מנויי תוכנית האונליין של ה-Switch מקבלים גישה ל-20 משחקי NES קלאסיים.

למרות הדוגמאות המציגות סמארטפון בכיסוי, נינטנדו מפרטת כי הכיסוי לא חייב להיות מוגבל לטלפונים. בפטנט הסבירה החברה כי הכיסוי יכול לעבוד גם על מכשירים שונים, טרמנילים, טאבלטים וכן הלאה, שאינם כוללים פונקציית טלפון כלל. עוד לא ברור אם הפטנט יהפוך למוצר, אך בינתיים אפשר להנות משלל בקרי השליטה לסמארטפונים הנמכרים בחנויות, עם אמולטור צד ג' למשחקים קלאסיים, מהם יש הרבה.

מקורות
Siliconera
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות