מעבדי אינטל מהדור התשיעי (תמונה באדיבות אינטל)

מעבדי אינטל מהדור התשיעי (תמונה באדיבות אינטל)

מבחני ביצועים רשמיים ל-Core i9-9900K מציגים פער נמוך יותר מול Ryzen 7 2700X

הכרזת מעבדי Core i מהדור התשיעי של אינטל מוקדם יותר החודש הגיעה יחד עם ההצהרה של החברה כי מעבד Core i9-9900K הוא מעבד הגיימינג הטוב בעולם המציג ביצועים הטובים בעד 50% יותר במשחקים בהשוואה למעבד Ryzen 7 2700X מבית AMD. המסקנה הגיעה מתוך בדיקות ביצועים שנערכו על ידי חברת Principled Technologies, מבחנים שהתגלו על ידי אתרי מחשבים רבים בעולם כלא מדוייקים וגרמו לחברה לבצע בדיקות מחדש שצימצמו את הפער לאחוזים בודדים בחלק מהמקרים.

על מנת לעמוד מאחורי ההכרזה כי ה-i9-9900K הוא מעבד הגיימינג הטוב בעולם, אינטל בחרה להשתמש ב-Principled Technologies (להלן PT), חברה חיצונית שבדקה את המעבד בהשוואה למעבדים אחרים במגוון משחקים. עם הפרסום הרשמי, רבים בעולם המחשוב שמו לב כי התוצאות של PT לא תואמות למציאות לאור בדיקות קיימות של ה-Ryzen 7 2700X מול Core i7-8700K שנבדק גם הוא בבדיקות של PT.

הסיבות ל"טעות" של PT התגלו במסמכים הטכניים של הבדיקות שבוצעו. ה-Ryzen 7 2700X נבדק תחת מצב "Game Mode" שהוריד את כמות הליבות הפעילות במעבד ה-Ryzen מ-8 ל-4, יחד עם שימוש בזכרונות לא אידיאליים ותזמונים לא אופטימליים שהגדילו באופן מלאכותי את הפער בין המעבדים.

התגובה של קהילת אתרי המחשבים בעולם גרמה ל-PT לבצע את הבדיקות מחדש תחת מצב "Creator Mode", שמשתמש במלוא הליבות במעבד, ולהציג ביצועים משופרים שהורידו את הפער בין המעבדים בצורה דראסטית על אף שגם הבדיקות החדשות בוצעו בתנאים שעדיין מוגדרים כפחות מאופטימליים.

אין ספק כי i9-9900K הוא המעבד הביתי החזק ביותר היום, אך בו בזמן הבדיקות שביצעה PT נתנו יתרון לא הוגן לאינטל על פני AMD, כאשר איסור הפרסום לביקורות צד ג' למעבד החדש גרם לתוצאות של PT להיות היחידות נכון להרגע ולהציג מצג לא מדויק על פער היתרון של אינטל על AMD.

התגובה הרשמית של אינטל לכלל האירוע (בתרגום חופשי לעברית):

בהינתן המשוב מהקהילה, אנו שמחים כי Principled Technologies ביצעו בדיקות נוספות. החברה פרסמה כעת את התוצאות יחד עם פירוט רב יותר על התצורה בהן נעשו הבדיקות והרציונל מאחוריהם. התוצאות ממשיכות להראות כי מעבד ה-Core i9-9900K הוא המעבד הטוב ביותר בעולם המשחקים. אנו מודים ל-Principled Technologies על הזמן והשקיפות לאורך כל התהליך. אנחנו תמיד מעריכים את המשוב מהקהילה ואנו מצפים לביקורות מקיפות של צד שלישי שיופיעו ב-19 באוקטובר.

הלחץ של הקהילה עשה את שלו והתוצאות החדשות משקפות את המציאות בצורה טובה יותר, אם כי לא אופטימלית, שהורידה את היתרון של אינטל מעד 50% ליתרון מקסימלי של כ-20% במקרים בודדים ושל 12% בלבד בממוצע, יתרון מרשים פחות לכל הדעות שמצטרף להבדל ניכר אחר, המחיר.

בעוד מעבד Core i9-9900K מציג שיפור ביצועים של כ-12% על פני ה-2700X, פער המחירים ביניהם עומד על כ-66%, כאשר ה-9900K מתומחר ב-530 דולר לעומת ה-319 דולר של ה-2700X.

בעוד לא ברור אם התוצאות המקוריות של PT נגרמו כתוצאה מרשלנות או אינטרס זר, נותר לנו לחכות ל-19.10, אז נוכל לקבל בדיקות נוספות באתרי הביקורת השונים למעבד ה-Core i9-9900K ואת הפער האמיתי בין אינטל ל-AMD.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות