Meizu 16 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג'טי מסקר: Meizu 16 – מכשיר דגל במחיר משתלם
| יום ראשון, 14 באוקטובר 2018, 19:00 | גאדג'טי מסקר, סלולר

מספר חודשים בלבד לאחר שחגגה את יום ההולדת ה-15 שלה עם מכשירי סדרת Meizu 15, חשפה מייזו את מכשירי הדגל שלה לשנת 2018 המגיעים תחת סדרת Meizu 16. הסדרה החדשה נחתה בימים אלה בישראל דרך היבואן הרשמי, באג, ומממשיכה בקו העיצוב החדש של החברה תוך הסרת כפתור הבית לחלוטין והחלפתו של חיישן טביעות האצבע שנלווה אליו לחיישן המופעל על ידי נגיעה במסך.

לקחנו את מכשיר הדגל Meizu 16th בגרסה המתקדמת ביותר שלו, אשר כוללת זיכרון 8GB RAM ונפח אחסון של 128GB אשר נמכרת בישראל במחיר של 2,299 שקלים ובדקנו האם ההצלחה של מייזו עם דגם ה-Meizu 15 עבור שוק הביניים תורגמה היטב גם למכשיר הדגל החדש.

מה בקופסה?

אל מרכיבי הקופסה אותם אנו רגילים לקבל בקופסאות של מכשירי מייזו מצרפת החברה כעת גם כיסוי מגן עשוי פלסטיק לגב המכשיר. מדובר בכיסוי שקוף שלא יסתיר את עיצובו החדש והנאה של המייזו 16. להלן כל מה שתמצאו בקופסה:

  • סמארטופון Meizu 16
  • מטען USB מהיר
  • כבל USB-C ל-USB להעברת נתונים
  • סיכה להוצאת מגירת הסים
  • כיסוי מגן פלסטיק שקוף לגב המכשיר
  • ספרי הוראות, כתב אחריות

מסך ומולטימדיה

בדומה לדגמי המייזו 15, כך בוחרת החברה גם עבור דגם המייזו 16 לשלב את מסך ה-Super AMOLED, כאשר הפעם זה זוכה לגודל של 6 אינץ', ונפרס על רוב חלקו הקדמי של המכשיר. את הדבר משיגה החברה דרך הסרת כפתור הבית לחלוטין מחלקו התחתון, כאשר חיישן טביעות האצבע עובר לעבוד בנגיעה על גבי המסך.

מדובר באחד מהמכשירים הראשונים שיוצאים למכירה בעולם יחד עם חיישן טביעות אצבע על גבי המסך, כאשר ביצועיו מרשימים למדי, אך עדיין לא ברמה השווה לזו שמציעים חיישני טביעות אצבע סטנדרטיים. אופי הפעולה נוח מאוד, אך נדרשת נגיעה ארוכה יותר מהרגיל על המסך אל מול נגיעה קלה שנדרשה על כפתור הבית של דגם המייזו 15, בו שולב חיישן טביעות האצבע הביומטרי. הזיהוי לרוב מוצלח, אך לא ב-100% מהפעמים וידרוש מכם לעיתים להציב את האצבע על המסך בזווית טובה יותר על מנת לפתוח את נעילת המכשיר.

חלופה לחיישן טביעות האצבע על המסך הינה אפשרות לזיהוי פנים דרך מצלמת הסלפי, פונקציה אשר עובדת מהר מאוד ומצליחה לפתוח את נעילת המכשיר בכל עת. בהפעלה במקביל של זיהוי הפנים וחיישן טביעות האצבע, ניתן להבחין שוב ושוב כי זיהוי הפנים פותח את נעילת המכשיר לפני האפשרות השנייה בכל פעם.

Meizu 16 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Meizu 16 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

תצוגת ה-OLED במייזו 16 מפיקה בהירות גבוהה העוזרת בעבודה עם המכשיר גם מחוץ לבית. ישנה אפשרות לוויסות התאורה באופן אוטומטי, אם כי בדומה למכשיריה האחרים של מייזו, גם כאן הפעלת הפונקציה לכיוונון התאורה האוטומטית קוטמת את הבהירות המירבית של המכשיר.

התצוגה מציעה רזולוציה המסתכמת בהגדרת +Full HD בפריסה של 1080×2160, די והותר על מנת להציג איכות תמונה מרשימה על גבי מסך הסמארטפון, אך כמובן שלא מדובר ברזולוציה הגבוהה ביותר במכשיר דגל הקיים כיום בשוק.

בצד האודיו נוכל למצוא זוג רמקולים המשולבים במכשיר, הראשי בהם ממוקם על גבי מסגרתו התחתונה והינו חזק ואיכותי למדי, עם תוספת מצד רמקול נוסף הממוקם באפרכסת השמע ומוגבר היטב על מנת שנהנה מהצלילים הנוספים הבוקעים ממנו. הרמקול העליון ממוקם בקצה מסגרת הסמארטפון, מה שתורם לצד העיצוב, אך לוקה באותה בעיה אותה ראינו בדגמי המייזו 15. השמע הבוקע מהרמקול בעת ביצוע שיחות חלש למדי, עד אשר תשנו את מיקום המכשיר לצד האוזן ותכוונו אותו כך שהרמקול יפנה למקום הנכון.

חיבור האוזניות בגודל 3.5 מ"מ ממשיך להיות זמין גם בדגם זה.

Meizu 16 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Meizu 16 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

בצד החומרה מספק דגם Meizu 16 את כל מה שאנו מחפשים במכשיר דגל. הוא מגיע עם מערכת השבבים Snapdragon 845 לצד זיכרון של 6 או 8 גיגה-בייט ונפח אחסון של 64 או 128 גיגה-בייט, אלו מספקים את הביצועים הגבוהים ביותר בזמן צפייה בסרטים וגם במשחקים התובעניים ביותר ובהגדרות התצוגה המתקדמות ביותר במשחק, ללא לאגים או הפרעה בזמן המשחק כלל.

מצלמות

בדומה למכשירי המייזו 15, גם דגמי מייזו 16 מציעים מערך צילום כפול עם חיישני 12 ו-20 מגה-פיקסל, כאשר בחלק הקדמי של המכשיר ניתן למצוא מצלמת סלפי בעלת חיישן 20 מגה-פיקסל. מערך הצילום הראשי מאפשר ביצוע זום של פי 2 או פי 3 ללא פגיעה משמעותית באיכות התמונה. ביצוע זום, בין אם פי 2 או פי 3 מוכיח כי ישנה עליה גדולה בפירוט בתמונה על פני צילום ללא ביצוע זום וקירוב באמצעים תוכנתיים, אך בין ביצוע זום פי 2 ופי 3 קשה יותר להבחין בהבדלים.

בתמונות מטה תוכלו לראות צילומים שנעשו בכל אחד מהמצבים וכן השוואה בנקודה מסוימת בתמונה המבהירה את ההבדלים טוב יותר:

השוואת צילום במצבי זום מייזו 16

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

מצב ה-HDR זכה לעדכון קל וכעת ניתן לבחור כי זה יופעל באופן אוטומטי בעת זיהוי הצורך בו, אפשרות שהייתה חסרה לנו בדגם המייזו 15 שבחנו מוקדם יותר השנה. מצב ה-HDR לא משפר את איכות התמונה, אולם מוסיף לה הרבה יותר אור, מה שמאפשר לראות איזורים חשוכים בתמונה טוב יותר. בצפיה על מסך הסמארטפון מדובר בתוספת משמעותית, אך זו מגיעה יחד עם גרעיניות משמעותית באיזורים החשוכים שהוארו.

צילומים בתאורה נמוכה נראים מרשימים עם המייזו 16, אך ניכר כי המצלמה מתקשה במצב זה ומציגה לא מעט גרעיניות בתמונה. בתאורת אור יום רגילה מספקת מצלמת המייזו 16 תמונות בדיוק גבוהה בפרטים, עם רמת תאורה טובה ויחד יכולת שיפור בתאורה כאשר נשתמש במצב ה-HDR.

צילומי סלפי מספקים איכות גבוהה למדי הודות למצלמה עתירת הפיקסלים, כאשר בעת צילום תמונות פורטרט עם אפקט הבוקה (Bokeh) ניתן לראות הפרדה טובה מאוד בין מושא הצילום לרקע. ניתן להבחין כי גם בקצוות עושה מייזו עבודה טובה בהפרדה בין המצולם לרקע, אך עם המשקפיים שלי לא מצליחה מצלמת המכשיר להתמודד בעת ביצוע הטשטוש.

סוללה

קיבולת הסוללה שמציעה מייזו עם ה-Meizu 16 אינה גבוהה עבור מכשיר בעל מסך 6 אינץ'. מדובר בסוללת 3,010mAh המציעה קיבולת שאינה שונה מזו שהופיע עם דגם ה-Meizu 15 בעל המסך הקטן יותר (5.5 אינץ'). ועם זאת, מציעה הסוללה זמן שימוש ארוך עם יכולת למשוך גם עד שעות הלילה המאוחרות ללא צורך בטעינה נוספת במהלך היום.

הטעינה המהירה של המכשיר דרך המטען המהיר המצורף לאריזה הינה בין המהירות ביותר שנתקלתי בה עד כה, עם יכולת לטעון את הסוללה במלואה תוך כשעה ועשרים דקות, ועד 80% מהסוללה תוך שעת טעינה בודדת. מדובר בחיזוק משמעותי עבור מי שמשתמשים במכשיר באופן אינטנסיבי ודורשים ממנו הרבה יותר מהרגיל, שכן מספיקה טעינה קצרה על מנת לספק שעות עבודה נוספות.

מערכת הפעלה וממשק משתמש

גרסת אנדרואיד 8.1 מגיעה באופן מובנה עם ה-Meizu 16, אך לצערי בוחרת מייזו להשאיר אותנו מאחור בכל הנוגע לממשק המשתמש החדש שנחשף באפריל, ה-Flyme 7, ואנו ממשיכים להסתפק ב-Flyme 6.8 בלבד בשלב זה.

הממשק, כפי שהורגלנו מכל מכשירי החברה הינו בעל צבעים עשירים וצעקנים שמפריעים לי באופן אישי, אך זה אינו דבר שלא ניתן להתרגל אליו (או להחליף עם לאנצ'ר זה או אחר). אפשרות חיפוש האפליקציות במהירות דרך מסך הבית על ידי גרירת האצבע מעלה ומטה בשולי התצוגה מאפשרת למצוא את האפליקציות גם ללא שיטוט בין מסכי הבית, וניווט באמצעות מחוות יאפשר לנו לנצל יותר משטח התצוגה על ידי הסתרת סרגל הניווט הסטנדרטי של אנדרואיד.

מדובר במחוות מעט מגושמות הדורשות זמן הסתגלות, אך ניתן להתפשר על תחום הביניים ולבחור בהפעלת כפתור ה-mBack הוירטואלי בלבד לצורך מעבר מהיר למסך הבית או לתצוגת ריבוי המשימות בלבד.

השורה התחתונה

מייזו לקחה את כל היתרונות שהוצגו עם סדרת המייזו 15 וביצעה שדרוגים בדגם ה-Meizu 16 על מנת להציג בפנינו מכשיר דגל אמיתי. ביצועי המכשיר מספקים את הסחורה בכל מקום בו נדרוש זאת ומסך ה-Super AMOLED הגדול ונטול המגרעת עוזר בצפייה בסרטים ובמשחקים תוך ניצול של התצוגה במלואה.

חיי הסוללה של המכשיר מרשימים למדי ועוד יותר מזאת מהירות הטעינה, כאשר בצד הצילום מספקת מייזו תוצאות מרשימות מאוד בתאורת אור יום ובתמונות סלפי, אם כי בתאורה נמוכה נקבל תוצאות שאינן מרשימות במיוחד. אף שכבר הושקה אנדרואיד 9, לא ציפינו לראות את זו מופיעה במכשיר ואנדרואיד 8.1 בהחלט מספיקה, אך כן היינו רוצים לראות את מייזו מעדכנת את המכשיר לגרסת Flyme 7, שהובטח כי תגיע לרבים ממכשירי החברה לפני חודשים רבים.

האריזה ותכולתה
9
עיצוב ואיכות בניה
8
חומרה וביצועים
10
מסך ותצוגה
10
מערכת הפעלה
7
מולטימדיה
9
סוללה
9
מצלמה
8
סיכום
8.7
מכשיר דגל משתלם
מה אהבנו
מסך
רמקולים
חיי סוללה וטעינה מהירה
צילום באור יום וסלפי
מחיר
מה לא
צילום לילה
רמקול עליון בשיחות
מחירים
יבואן רשמי (באג): 1,999 שקלים לגרסת 6/64GB
2,299 שקלים לגרסת 8/128GB:
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות