פייסבוק בוחנת אפשרות למחיקת הודעה שנשלחו דרך אפליקציית המסנג’ר 

פייסבוק מסנג'ר (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) פייסבוק מסנג’ר (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

לאחר שהוסיפה את האפשרות למחיקת הודעות שנשלחו לאפליקציית המסרים הפופולרית WhatsApp, פייסבוק בוחנת את האפשרות להוסיף אופציה זהה גם לאפליקציית ההודעות Messenger המסונכרנת עם הרשת החברתית. על קיומה של הבחינה אנחנו יודעים דרך אתר הטכנולוגיה TechCrunch, אשר דאג להפיץ לרשת מספר תמונות המוכיחות כי פייסבוק אכן בוחנת את התכונה החדשה.

בזוג התמונות נוכל לראות שיחה שבוודאי היינו רוצים למחוק את עקבותיה לאחר מכן, אך בזמן שנלחץ לחיצה ארוכה על אחת מההודעות בגרסה החדשה של האפליקציה, תקפוץ בפנינו אפשרות חדשה לאחזור ההודעה. אחזור ההודעה תאפשר למחוק את זו מהטלפון של מקבל ההודעה ומהטלפון של שולח ההודעה.

כפתור המחיקה החדש של פייסבוק (תמונה: TheVerge)
כפתור המחיקה החדש של פייסבוק (תמונה: TheVerge)

על מנת להבהיר זאת למשתמשים, לאחר לחיצה על Unsend Message, יופיע בפניכם חלון המדגיש כי החזרת ההודעה תגרום לכך שעקבותיה ימחקו גם מהסמארטפון שלכם וגם מהסמארטפון המקבל. זאת לעומת מחיקת ההודעה שניתנת לביצוע ברגעים אלו, ומוחקת את עקבותיה של ההודעה מהמכשיר השולח בלבד ולא מהמכשיר המקבל.

הגורם המשפיע על השימוש המכריע בפיצ’ר החדש יהיה טווח הזמן בו ניתן להתחרט ולמחוק את כל עקבותיה של ההודעה. לדוגמה, באפליקציית WhatsApp ניתן למחוק את ההודעה מכל המכשירים אליהם היא הגיעה עד שעה לאחר זמן השליחה המקורי. אומנם, בזמן הפצת הפיצ’ר החדש לקהל אפשרה בתחילה WhatsApp מחיקה רק אחרי 7 דקות ולאחר מכן העלתה את טווח הזמן לשעה.

תגובת פייסבוק לנושא מובאת להלן:

פייסבוק בוחנת מוצרים ופיצ’רים במעגל פנימי לפני הפצתם לקהל הרחב, כך שנוכל לוודא את תקינותם ואיכותם הכללית.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים