ההודעה הזדונית שתוקעת את המכשיר

היזהרו מההודעה הזדונית שתגרום ל-PlayStation שלכם לקרוס

| יום חמישי, 18 באוקטובר 2018, 10:00 | משחקים, קונסולות

בימים האחרונים התלוננו משתמשי PlayStation 4 על מתקפה חדשה: התוקף שולח לקורבן רצף תווים מיוחד כהודעה בצ’ט, שגורמת לקונסולה לקרוס ולהפסיק לעבוד. המתקפה עבדה באופן כה מוצלח עד כי גם מחיקת ההודעות באמצעות האפליקציה (בסמארטפון) לא הועילה, ולמשתמשים לא היתה ברירה אלא לעבור למצב “פרטי” בצ’ט שבו לא ניתן לשלוח להם הודעות.

סוני הודיעה כי המתקפה לא הורסת את הקונסולה, אלא תוקעת אותה בלולאה שבה הקונסולה קורסת שוב ושוב. החברה גם סיפקה פתרון פשוט לבעיה באמצעות טוויטר. אם קיבלתם את ההודעה הזדונית, תוכלו לתקן את המכשיר באופן הבא: מחקו את ההודעה באמצעות אפליקציית PS לטלפון, כנסו ל”מצב בטוח” (Safe Mode) ובחרו באפשרות 5. לדברי סוני, הקונסולה תחזור לפעילות תקינה.

סוני עדיין לא פרסמה תגובה מסודרת לעניין, למעט הציוץ אודות הפתרון המוצע. סביר להניח כי סוני תתקן את העניין בעדכון הקרוב למערכת ההפעלה של המכשיר, אולם בינתיים מומלץ לכל השחקנים לעבור למצב “פרטי” בצ’ט, על מנת שלא להיפגע מההודעה הזדונית שאולי תישלח למכשירכם.

מתקפה מסוג זה היא מאורע נפוץ למדי, וראינו מתקפות דומות על מגוון מכשירים בעבר. למשל, לאחרונה נתקלנו בבאג באפליקציית ההודעות של אפל (iMessages), עם נקודה שחורה. בהודעה הוטמעו תווים רבים מאוד ובלתי נראים, כך שכשהמשתמש לחץ על ההודעה, המכשיר לא הצליח להתמודד עם כמות הקלט הגדולה ונתקע. במקרים אחרים, מערכת הפעלה שלא יודעת כיצד לפרש תו מסוים, יכולה להיות חשופה למתקפה דומה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות