ביקורות ראשונות ל-Black Ops 4: האם המשחק עומד בציפיות?

המשחק החדש בסדרת Call of Duty, שנקרא Black Ops 4, כבר הגיע לחנויות והביקורות החלו להופיע ברשת. המשחק מציג מצב באטל-רויאל חדש, לצד שיפורים קלים למצבי המשחק שכבר הכנו בעבר; מאידך, Black Ops 4 נפטר לחלוטין מהקמפיין לשחקן יחיד, והופך להיות משחק מולטיפלייר בלבד. בנוסף על כך, השחקנים הופתעו לגלות פיצ’רים שלא הוכרזו עד להשקה, כמו אפשרות לשחק במסך מפוצל. ובכן, האם המשחק עומד בציפיות?

באטל רויאל (בלאקאאוט)

המבקרים משבחים את מצב הבאטל רויאל החדש של Black Ops 4. לפי הביקורות השונות, המצב החדש מהיר הרבה יותר ממשחקים וותיקים בז’אנר כמו PUBG, ומאפשר למצוא שלל סביר כבר מתחילת המשחק. מכניקת הירי המוצלחת של Call of Duty מוסיפה למשחק, וכלי הרכב מוצלחים. המבקרים מציינים את הטרקטורון ככלי רכב מוצלח במיוחד. עם זאת, נראה כי הזומבים במצב המשחק החדש יכולים להוות הסחת דעת מטרידה, לחשוף את מיקום הצוות שלכם, ולגרוע מהחוויה.

במצב ה-Blackout, חברת Treyarch הוכיחה שהסדרה עדיין יכולה להיות גמישה ולחשוב קדימה – PCGamesN

מוליטפלייר

מצב המולטיפלייר הרגיל של Black Ops 4, כמו המשחקים הקודמים בסדרה, מבוסס על לוחמה בין שתי קבוצות. המשחק החדש מסיר את אפשרויות המדע הבדיוני של Black Ops 3, כמו ריצה על קירות וקפיצות כפולות, אולם מרחיב את מערכת ההתמחויות (Specialist), שמוסיפה יכולות מסויימות לדמויות מעבר למערכת הקלאסים. חלק מהמבקרים משווים את המערכת הזו ל-Overwatch ואפילו ל-Destiny. בעוד שחלק מהמבקרים הלינו על כך שהמערכת מעט מסורבלת וגורעת מהפשטות הטהורה של Call of Duty, אחרים שיבחו את הגיימפליי המצויין שעדיין נמצא בלב המשחק.

האנימציות החדות, התנועה החלקה, כלי הנשק הנהדרים והאקשן המהיר שהגדירו את הסדרה, עדיין נמצאים כאן במלוא הדרם. – PC Invasion

זומבים

מצב הזומבים זכה לכמה חידושים, אולם לא כל המבקרים מרוצים ממנו עד תום. חלקם הלינו על כך שמצב הזומבים ממצה את עצמו במהרה, אחרי התמודדות מול גלים חוזרים ונשנים של זומבים. עם זאת, מצב ה-Rush החדש של המשחק, שבו אנו מנסים להרוג יותר זומבים מאשר חברינו, התגלה כמצב מהנה מאוד. מלבד זאת, המשחק מציג מגוון של מפות מעניינות למצבי הזומבים השונים, חלקן חדשות וחלקן חוזרות מהמשחקים הקודמים בסדרה.

מצב ה-Rush סיפק את התענוג הארקיידי הפשוט, באופן שאליו שאף גם מצב הזומבים המקורי של World at War (המשחק שהציג את מצב הזומבים לסדרה). – PC Gamer

מה קרה לסינגל פלייר?

באופן כללי המבקרים מסכימים כי בעוד ש-Black Ops 4 לא כולל קמפיין לשחקן יחיד, המשחק לא מפסיד מכך באופן ניכר. נראה כי יש מספיק תוכן במשחק, וכי ההיצע מגוון ואיכותי, עד כדי כך שהמבקרים פשוט לא הרגישו בחוסרו של קמפיין נוסף. בשורה התחתונה, Black Ops 4 מתקבל באופן חיובי, מציג כמה חידושים מעניינים, ועדיין מצליח לשמור על המשחקיות המהירה והמוכרת של Call of Duty.

המשחק זמין ל-PlayStation 4, Xbox One, ולמחשב האישי. ציון המשחק ב-Metacritic, נכון לעת זו, הוא 85 לגרסת ה-PS4. גרסת המחשב האישי קיבלה 84 וגרסת Xbox One קיבלה 89.

השוואת מפרטים