-פרסומת-

Huawei P20 Lite (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

גאדג’טי מסקר: Huawei P20 Lite – כמעט במקום הנכון
| יום ראשון, 21 באוקטובר 2018, 19:00 | גאדג'טי מסקר, סלולר

דגם ה-P20 Lite של חברת וואווי (Huawei) הוא מכשיר מעניין במיוחד. הוא מגיע במעטפת יוקרתית עשויה זכוכית, יחד עם מסך כמעט מקצה לקצה ובעל מגרעת מודרנית. עםדגם זה וואווי מנסה לכבוש את השוק הבינוני-נמוך תוך שילוב כמה שיותר פיצ’רים, בתוך גוף בעל עיצוב שלא משדר הוזלה במחיר.

תג המחיר של הסמארטפון עומד על 1600 שקלים, כך שגם אם החברה מנסה לכבוש את השוק הבינוני-נמוך עם המכשיר הזה, תג המחיר הוא עקב האכילס הראשון שלה. במבט מזורז על המכשיר נוכל למצוא מערך צילום כפול, סורק טביעות אצבע, שקע אוזניות, מחבר USB Type-C, מגרעת, מסך גדול ומבנה זכוכית, כאשר כל המרכיבים שצוינו כעת עומדים לעמוד בפני מבחן הסקירה הבא.

מה בקופסה?

וואווי אינה מתאמצת להרשים אף אחד עם אריזתו של מכשיר ה-P20 Lite. הקופסה לבנה מכל פינותיה, ללא עיטורים או ציורים מיוחדים, כאשר בחזיתה נמצא שמו של הסמארטפון, וכך גם בפינה השמאלית והימנית. בגב הקופסה לא נוכל למצוא המון מידע על המכשיר, בזמן שרובו מכוסה מדבקות שגם מתחתיהן לא נראה שנמצא הרבה.

באריזת המכשיר ניתן למצוא:

  • מכשיר מסוג Huawei P20 Lite
  • תקע חשמל מהיר (Huawei QuickCharge)
  • כבל מסוג USB Type A ל-USB Type-C
  • סיכה להוצאת מגירת הסים מעוצבת בצורת P (סים כפול)
  • אוזניות כפתור סטנדרטיות
  • חוברות הדרכה

עיצוב ואיכות בנייה

Huawei P20 Lite מגיע עם גוף זכוכית מלא הכולל מסגרת אלומיניום קרירה. המכשיר אינו מצויד בטכנולוגיה חדישה כזו או אחרת למניעת טביעות אצבע על הזכוכית בגבו, כך שכל נגיעה תשתקף באופן ישיר לחלוטין. הסמארטפון עצמו מרגיש נוח לאחיזה ביד, אך תשכחו מלהגיע למצב של שימוש מלא ביד אחת.

את חזיתו של המכשיר מעטרים לוגו החברה ומגרעת בגודל ממוצע בחלקו העליון, אשר בתוכה נוכל להבחין במצלמת הסלפי, אפרכסת השמע וחיישן הקרבה. מנגד, לא נמצא כאן מערך זיהוי פנים מתקדם הממוקם בדרך כלל במגרעות כאלה ואחרות, כך שבמקרה הזה, זיהוי הפנים מתבצע באמצעות המצלמה הקדמית בלבד.

Huawei P20 Lite (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

Huawei P20 Lite (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

בגבו של ה-P20 לייט ניתן לראות את מערך הצילום הכפול, אשר בולט מעט מהמכשיר אך אינו מפריע להנחה על שולחן. מתחת למערך הצילום מתיישב מבזק הלד ובמרכז גבו מתמקם סורק טביעות האצבע.

בחלקה הימני של מסגרת האלומיניום במכשיר, נוכל להבחין בכפתור ההדלקה והכיבוי הממוקם תחת כפתורי וויסות הווליום. בחלקה העליון של המסגרת נמצא מיקרופון בודד אשר נכנס לפעולה בזמן שיחה, כאשר בצידה השמאלי של המסגרת נפגוש את מגירת הסים הכפול וכרטיס הזיכרון. את תחתית המסגרת מקשטים מירב החיבורים, וביניהם נמצא את שקע האוזניות הנעלם, מחבר מסוג USB Type-C ורמקול מונו הפונה מטה.

מידותיו מתפרסות לאורך של 148.6 מילימטרים, יחד עם רוחב של 71.2 מילימטרים, עובי העומד על 7.4 מילימטרים ומשקל הנמדד ב-145 גרם בלבד.

חומרה וביצועים

אם יש קטגוריה אחת בה לא היינו בטוחים מה אנחנו עומדים לקבל, זו היא קטגוריית הביצועים. מתחת למכסה המנוע נמצאת מערכת השבבים HiSilicon Kirin 659. מערכת השבבים הזו מיוצרת בתהליך 16 ננו-מטר, וכוללת 8 ליבות מסוג Cortex-A53 בתדרים נפרדים של 2.36 גיגה-הרץ ל-4 הליבות הראשונות, ו-1.7 גיגה-הרץ לארבע הליבות האחרונות.

עצם העובדה כי במערכת השבבים לא נמצאת אפילו ליבה עוצמתית אחת מסוג Cortex-A73, כבר מעלה נורית אדומה המעידה על כך שאנחנו כנראה לא נקבל טיסן ביצועים. וכפי שהצלחנו להסיק כרגע, המכשיר אינו טיסן ביצועים בשום אופן, האפליקציות נפתחות במהירות סבירה, ניהול זיכרון העבודה טוב אך לא מצויין, ויצא לנו להיתקל לא מעט באפליקציות שנסגרו באופן אקראי.

Huawei P20 Lite (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

Huawei P20 Lite (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

בזמן משחקים קלים כמו Clash Royale לא נתקלנו בקפיצות פריימים או בתקיעות משמעותית במעבר בין העמודים, אך כשהחלטנו להעמיס על המכשיר והורדנו PUBG, העניינים החלו להתדרדר. פתיחת המשחק לוקחת יותר זמן מהממוצע, והגדרות המשחק המומלצות הן על גרפיקה נמוכה. אך גם זה לא ממש היטיב לחוויית המשחק, וגם עם ההגדרות הנמוכות ביותר נתקלנו בלא מעט קפיצות פריימים ולאגים, אם כי המשחק עדיין היה ניתן לשימוש וחוויית המשחק לא נפגמה באופן דרסטי.

מעבר לכך, בזמן המשחק שלנו ב-PUBG זיהינו התחממות ניכרת בכל החלק העליון של המכשיר, החל מסורק טביעות האצבע ומעלה. כמה המשחק הכביד על המכשיר אתם שואלים? ניסינו להטעין את ה-P20 Lite בזמן משחק, וכפי שכבר בטח ניחשתם, האחוזים לא עלו כלל ואף ירדנו באחוז או שניים מטה. בניגוד לצורה בה ציירנו עד כה את ביצועי המכשיר בזמן משחקים כבדים, ביצועי היום-יום הכוללים שימוש ברשתות החברתיות ובמעט אפליקציות נוספות היו טובים, אך כפי שכבר צוין מעלה, המהירות סבירה עד טובה בלבד.

מסך ותצוגה

מסכו של ה-Huawei P20 Lite מגיע בגודל 5.84 אינץ’, ברזולוציית +Full HD, עם פאנל מסוג IPS LCD ובפריסה של 2280 על 1080 פיקסלים. צפיפות הפיקסלים של התצוגה עומדת על 432 פיקסלים לאינץ’, בשעה שהמסך אינו תומך בתקן HDR להצגת צבעים חיים וצללים בוהקים, אך מגיע עם תמיכה ב-96 אחוזים מספקטרום הצבעים בתקן NTSC.

המסך אינו מכויל באופן שנוח לראייה. הצבעים המובנים מראש נוטים באופן דרסטי לגזרה הקרה, כך שלצבע הלבן יש מעין הילה כחולה מוטמעת בתוכו. בנוסף לכך, התצוגה אינה מהחדה שראינו, ובשנת 2018 זה דבר שקשה מאוד להגיד על סמארטפונים עם מסכי Full HD. אך לצערנו, התמונה אינה חדה וניתן להבחין זאת בזריזות במידה ותצפו במסכים אחרים.

Huawei P20 Lite (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

Huawei P20 Lite (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

אומנם, כמעט הכל ניתן לתיקון, כך שהמצב אינו בלתי-הפיך. בהגדרות המכשיר ניתן לשנות את טמפרטורת הצבע לפי בחירתכם, או לפי הגדרה מובנית מראש של חם וקר. במהלך השימוש מצאנו לנכון להפעיל את מצב נוחות לעיניים, המצב המוזכר הופך את הצבעים לחמים יותר אך מקל על העיניים בלילה. הדבר העיקרי אשר מונע מאיתנו להפעיל את המצב במכשירים אחרים, נוגע לעובדה שהגדרת הצבע באלו משתנה באופן דרסטי לעומת ה-P20 Lite, כך שבמכשיר זה אפשר לחיות בשלום עם המצב המוזכר.

עוד בהגדרות המכשיר ניתן לשנות את רזולוציית המסך לבחירתכם בין +HD ועד +Full HD, כך שבמידה ואתם קצרים בסוללה, תוכלו לעשות מעט יותר מרק להפעיל את מצב החיסכון בסוללה. בנוסף לכך, ניתן להפעיל את האפשרות הנקראת “רזולוציה חכמה” המציעה מעבר אוטומטי בין הרזולוציות השונות כאשר היא תראה לנכון לעשות זאת כדי לחסוך בחשמל.

בהירות התצוגה ב-P20 Lite טובה מאוד, ניתן לקרוא את כל הכתוב על המסך ביום בהיר, ומהצד השני של המתרס, אפשר להוריד את מד הבהירות באופן דרסטי לצד השני כאשר אנו צריכים לקרוא טקסט בחדר חשוך בלי להסתנוור. לבסוף, וואווי מציעה גם אפשרות להסתיר את המגרעת הנמצאת בחלקו העליון של המכשיר באמצעות השחרת השורה בה הוא נמצא, תוך הצגת ההתראות בפס השחור שנותר.

מערכת הפעלה וממשק משתמש

וואווי מכניסה בממשק המשתמש EMUI כמה שיותר אפשרויות ופיצ’רים, ופשוט מקווה שנאהב כמה שיותר מהם וכך היא לא תצטרך להיפטר מהם. ובכן, אנחנו לגמרי מעדיפים את האפשרות הזו בה החברה נותנת לנו לבחור, מאשר בוחרת בשבילנו.

כבר עם הדלקת המכשיר בפעם הראשונה מצאנו את עצמנו נהנים מאג’נדת האפשרויות של וואווי, כאשר בממשק ההגדרות ניתן לבחור בין האופציה לכך שכל היישומים יהיו על המסך לבין שימוש במגירת אפליקציות. אומנם, זו היא גרסת EMUI 8 שרצה על מכשיר ה-P20 Lite, כך שהאפשרות לשליטה על המכשיר באמצעות מחוות עדיין לא נמצאת כאן.

Huawei P20 Lite (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

Huawei P20 Lite (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

יחד עם זאת, נוכל לשלוט במכשיר באמצעות סרגל הניווט המוכר של מערכת ההפעלה אנדרואיד, אשר מספק לנו את שלושת הכפתורים האייקונים לחזרה לבית, יישומים אחרונים וחזרה צעד אחד לאחור. או לחילופין, באמצעות ‘מעגן הניווט’ המאפשר לנו למקם נקודה על המסך אשר לחיצה בודדת עליה תחזיר אותנו צעד אחד לאחור, לחיצה ארוכה תשלח אותנו למסך הבית ולחיצה והחלקה שמאלה או ימינה יעלו לנו את מסך היישומים האחרונים.

בנוסף לאפשרויות הללו נמצא עוד מגוון אינסופי של אופציות נוספות הנחבאות אל הכלים בתוך ממשק ההגדרות כגון ‘בקרת תנועה’, הפעלה וכיבוי מתוזמנים, שילוב ערוצי אודיו, Private Space ועוד. האפשרות אותה אהבנו במיוחד היא Private Space המוזכרת, אפשרות זו מספקת לנו את האופציה לקיים זוג ‘זהויות’ למכשיר שלנו. למעשה, ברגע שתקישו קוד מסוים שהוגדר מראש תגיעו לממשק X, אך ברגע שתנעלו את המכשיר ותקישו את הקוד השני שהוגדר מראש תגיעו לממשק Y.

Huawei P20 Lite (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

Huawei P20 Lite (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

עוד זהות כפולה אותה ניתן ליצור במכשיר היא ‘יישום תאום’, יישום תאום מאפשר למשתמשיו להיכנס לחשבון נוסף דרך אותו המכשיר. כך שבמידה ואתם מכניסים למכשיר זוג מכשירי סים ורוצים לתקשר דרך שניהם ב-WhatsApp, הדבר ניתן לחלוטין לשימוש מלא במכשיר ה-Huawei P20 Lite. מעבר לרשת ה-WhatsApp, הדבר תקף גם לאפליקציות כמו פייסבוק, מסנג’ר ועוד.

את נעילת המכשיר ניתן לפתוח באמצעות תבנית, סיסמה או קוד PIN בן 4 ספרות, כאשר בנוסף לאלו קיימים גם האופציות לזיהוי פנים דו-ממדי באמצעות מצלמה הסלפי ושימוש בסורק טביעות האצבע. מעבר לכך, במסך הנעילה נמצאים באופן אוטומטי טפטים מתחלפים הניתנים לשינוי דרך ממשק ההגדרות, אם כי אנחנו חושבים שהבחירות אותן עושה וואווי טובות מאוד.

במהלך זמן השימוש במכשיר קיבלנו עדכון בודד אשר הביא אלינו את גרסת האבטחה לחודש ספטמבר 2018, כאשר נותרנו עם מערכת ההפעלה אנדרואיד 8.0.0 אוראו המריצה את ממשק המשתמש EMUI 8.0.0.

מולטימדיה

חוויית המולטימדיה ב-P20 Lite טובה מאוד, ומתחילה ברגל ימין בזכות הימצאותו של שקע האוזניות בתחתית מסגרת המכשיר. בממשק ההגדרות של המכשיר ותחת קטגוריית הקול נוכל למצוא את “אפקט קול של Histen Huawei” המאפשר לשלוט על השמע באוזניות ולהעצים את החווייה הכללית באמצעות שימוש באקוולייזר.

בנוסף לכך, תחת אותה קטגוריה ניתן להבחין גם באפשרות ל-“שמע 3D” אשר הופך את הסאונד למרחבי בהתאם לבחירתכם. ישנן שלוש בחירות ובהן ניתן לעבור בין “קרוב” ל-“חזית” ול-“רחב”, המצב המועדף עלינו נשאר בחזית, בזמן שזה מעניק אפקט מעולה של סאונד מרחבי ומעצים את חוויית השמע באוזניות באופן משמעותי במיוחד, אם כי רמת החוזק זקוקה לשיפור קל ונגיעות קטנות.

Huawei P20 Lite (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

Huawei P20 Lite (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

מעבר לדברים הללו, ניתן גם להתאים את השמע בהתאם לסוג האוזניות בהן אתם משתמשים, ותחת אפשרות זו ניתן לבחור בין 3 סוגי אוזניות. סוג האוזניות הראשון הן “אוזניות כפתור In-Ear”, בשעה שהסוג השני הן “אוזניות כפתור” והסוג השלישי הן “אוזניות קשת”. לאחר התנסות בשלושת הסוגים נוכל לומר בוודאות כי ההבדל כמעט זניח בין השלושה, אם כי היינו ממליצים לבחור בסוג בו אתם באמת משתמשים כדי להפיק את המיטב.

רמת הווליום דרך רמקול המונו הממוקם בתחתית המכשיר סבירה למדי, זה הוא אינו הרמקול מהטובים שראינו, וגם איכות השמע זקוקה לשיפור משמעותי. בנוסף לכך, רמת הווליום בזמן שיחה טובה מאוד אך היא אינה חדה ואיכותית במיוחד. על מנת להעצים במעט את רמת הווליום מהרמקול הבודד הממוקם בתחתית ניתן לגשת להגדרות המכשיר > סיוע חכם > ותחת נגישות להפעיל את האפשרות ל-“אודיו במונו” המשלב מספר ערוצי אודיו על מנת להעניק שמע טוב יותר.

מצלמה

מערך הצילום הכפול של מכשיר ה-Huawei P20 Lite כולל זוג חיישני 16 ו-2 מגה פיקסל במפתחי צמצם של f/2.2. אורך המוקד של העדשה הראשית עומד על 26 מילימטרים, כך שאין צורך לצפות לצילום בזווית רחבה במיוחד. גודל הפיקסלים המופק מחיישן זה עומד על 1.0µm, דבר הגורם לכך שביצועי המצלמה בתנאי תאורה קשים לא יהיו טובים במיוחד.

חיישן ה-2 מגה פיקסל מיועד אך ורק למדידת עומק, ואין במכשיר אפשרות לזום אופטי של עד פי 2 בזכות החיישן השני. כך שזו היא מצלמה בודדת המתפעלת את המערך כולו עם מעט עזרה מהחיישן השני בזמן צילום פורטרייטים. אומנם, נתקלנו בלא מעט פעמים בהם אפקט הדיוקן פשוט לא עבד ולא תיפקד כלל.

Huawei P20 Lite (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

Huawei P20 Lite (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

לעומת אחיו הגדולים, דגם ה-Huawei P20 Lite אינו כולל מצבי צילום מתקדמים כמו AI המאפשר זיהוי סצנות והתאמת מאפייני התמונה בהתאם, כך שעם המכשיר הזה וואווי חוזרת למקורות וצילום תמונה מתבצע באופן סטנדרטי לחלוטין. מנגד, כן נוכל למצוא כאן מצבי צילום כמו ‘דיוקן’, ‘צמצם’, צילום לילה, הילוך איטי, HDR ועוד.

בגזרת הוידאו המכשיר אינו מצטיין במיוחד, כאשר צילום וידאו ברזולוציית 4K לא קיים בדגם זה וצילום וידאו בהילוך איטי יכול להתבצע בקצב פריימים של 120 פריימים בשנייה אך ורק באיכות VGA הנפרסת על 640 על 480 פיקסלים. עוד מצב וידאו אותו ניתן למצוא בממשק הוא ‘וידאו Pro’ המאפשר הסרטת וידאו עם שליטה מלאה על הפוקוס, פיצוי חשיפה, איזון לובן ומדידת האור. בנוסף לדברים המצוינים, דרך המצלמה הקדמית ניתן לצלם וידאו ברזולוציית Full HD ביחס תצוגה של 16:9.

מעבר לכך, נוכל להבחין גם במצב הידני של המכשיר, אשר מצויד באפשרות לצילום תמונות בפורמט RAW המאפשר מגוון אפשרויות רחב במיוחד לאחר צילום התמונה בשלב העריכה. צעד מוזר אותו בחרה לבצע וואווי נראה בבחירה לאפשר זמן חשיפה מרבי של 8 שניות במצב הידני, אך במצב ‘צילום לילה’ ניתן להגיע ל-32 שניות, פי 3 מהמצב הידני.

התמונות המופקות באור יום מהמכשיר טובות מאוד, אך עם חוסר לא קטן בטווח דינמי אותו נוכל לקבל רק במידה ונפעיל את מצב ה-HDR. אומנם, אנחנו תוהים מדוע וואווי אינה הופכת את מצב ה-HDR לסטנדרט בהתחשב בעובדה שהוא אינו מזיק לצילומים באף צורה. התמונות במצב האוטומטי מתאימות את עצמן נכון לעצמים זזים כגון מכוניות, ובמידה ואלו יכנסו לכם לפריים, המצב האוטומטי יתאים את המאפיינים בהתאם.

המצב הידני במכשיר נקרא “תמונת Pro” ומציע שליטה מלאה על זמן החשיפה, רגישות החיישן לאור, פיצוי חשיפה, מצבי פוקוס שונים ושליטה על מדידת האור בפריים ורמת איזון הלובן. בירידה לפרטים נמצא כי רגישות החיישן נעה בין 50 ל-3200, כאשר זמן החשיפה מטייל בין 1/4000 ל-8 שניות מלאות, בזמן שפיצוי החשיפה עובר בין -4 ל-4 ומצבי הפוקוס השונים הינם AF-C, AF-S ופוקוס ידני. מדידת האור בתמונה יכולה להיות נקודתית, רחבה או מרכזית, בשעה שאיזון הלובן ניתן להתאמה לפי סצנות שונות או באופן ידני.

תמונה בודדת בחשיפה של 8 שניות

תמונה בודדת בחשיפה של 8 שניות

במידה וכשראיתם את אותיות הפוקוס תהיתם מה ההבדל בין השלושה, מצב AF-S נקרא בהרחבה Auto Focus Single ומיועד לצלם עצמים שאינם זזים, המצב נועל את הפוקוס על האובייקט וכך ניתן לשנות את זווית הצילום והפוקוס יישאר על אותו האובייקט. מצב AF-C נקרא גם Auto Focus Continuous ומאפשר מעקב אחרי אובייקט שזז בתדירות גבוהה, כאשר מצב הפוקוס הידני מספק את האפשרות הנוחה להתפקס באופן ידני בין מאקרו לפוקוס אינסופי.

מצב ה-HDR אשר ניתן להפעלה בהחלקה משמאל בממשק המצלמה מספק טווח דינמי משופר, וזה עושה את עבודתו נאמנה ברוב המקרים. בתנאי אור יום רגילים מצב ה-HDR מספק תוצאות טובות למדי, עם פתיחת צללים נאה וללא הרבה עיבוד אגרסיבי. מנגד, מצב ה-HDR בתנאי תאורה קשים מפשל מידי פעם ונוטה להבהיר את התמונה יתר על המידה תוך אי-התחשבות בכך שתפקידו הוא למנוע מאיזורים בהירים להישאר כפי שהם.

צילומי מאקרו אינם מהעשירים בפרטים שראינו, אך הם אינם מביישים את המצלמה בשום צורה ומספקים כמות טובה וראויה של פרטים קטנים. עומק השדה הרדוד תורם באופן משמעותי לאפקט המושך של התמונה, ובתמונה או שניים שצילמנו מהמכשיר התפעלנו לא מעט מעומק השדה שנוצר באופן טבעי וללא עיבוד תוכנתי כזה או אחר. אומנם, הדברים המוזכרים לעיל תקפים לצילומי מאקרו באור יום בלבד, בתנאי תאורה קשים המכשיר יורד דרסטית בביצועיו ומציג בעיות פוקוס, הגדרת צבעים לא נכונה ותמונה שפשוט אינה נכונה מבחינת הצגת המציאות.

צילום תקריב ממכשיר ה-P20 Lite

צילום תקריב ממכשיר ה-P20 Lite

אוהבי הסלפי ימצאו כאן חיישן 16 מגה פיקסל המוצא את מקומו בתוך מגרעת המכשיר, זאת בשעה שמפתח הצמצם המוצע עומד על f/2.0, אורך המוקד הינו 27 מ”מ ונראה כי מצב הפוקוס הוא AF-A. מצב הפוקוס הנקרא AF-A מאפשר למצלמה לבחור בין זוג המצבים האחרונים עליהם פירטנו בפסקאות הקודמות ואלה הם ה-AF-S וה-AF-C.

התמונות המופקות ממצלמת הסלפי בתנאי תאורה טובים הן מהחדות שראינו בזמן האחרון, עם המון פרטים ואיזון טוב של מבנה וחדות. הפנים מוארות היטב בדרך כלל, אך לעיתים מעט חשופות יתר על המידה באיזורים מסוימים, או להפך, חשופות בצורה פחותה מידי אשר משאירה צד אחד בצל וצד אחד בוהק. במעבר לתנאי תאורה קשים ביצועי המצלמה יורדים דרסטית הודות לחיישן הקטנטן, התמונות מאבדות המון מהחדות אותה ראינו בתנאי תאורה טובים, אם כי התמונות עדיין שמישות.

סוללה

דגם ה-Huawei P20 Lite מגיע עם סוללה 3000 מיליאמפר/שעה אשר אמורה לספק כוח למסך בגודל 5.84 אינץ’ ברזולוציית +Full HD. על הנייר, זה הוא אינו מתכון מוצלח במיוחד, אך תודות למערך ליבות חסכוני במיוחד מצד מערכת השבבים, חיי הסוללה במכשיר טובים מספיק כדי להעביר כמעט יום שלם של עבודה, אך לא יותר מכך.

כידוע, חיי הסוללה תלויים בשימוש במכשיר, אותו חילקנו לקל וכבד. בגזרת השימוש הקל אשר כלל משחקים במשקל נוצה כמו Clash Royale ו-Dunk Shot, צפייה בסרטונים ביוטיוב ושימוש ברשתות החברתיות, הצלחנו להגיע לשעות הערב עם 20 אחוזים נותרים. אם כי בשימוש הכבד אשר כלל משחקים עתירי גרפיקה כמו PUBG וצפייה ממושכת בסרטונים תוך גלישה ברשתות החברתיות, בשעות הערב כבר היינו זקוקים למטען בדחיפות.

Huawei P20 Lite (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

Huawei P20 Lite (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

אומנם, תודות למטען המהיר המגיע באריזה, הליך ההטענה לא ארך יותר מידי זמן, וטעינת המכשיר מ-0 ל-90 אחוזים אורכת שעה ו-30 דקות בלבד, כאשר עשרת האחוזים האחרונים מגיעים בהאטה ניכרת. מנגד, היינו שמחים לקבל את מטען ה-SuperCharge אותו מספקת החברה עם מכשירי הדגל שלה. בצד הנוח של העניינים, מכשיר ה-P20 Lite מתחבר למקור הטעינה דרך מחבר USB Type-C, ובניגוד ליצרניות אחרות, וואווי עברה בשמחה למחבר החדש ולא נשארה מאחור.

מעבר לכך, במידה ואתם רחוקים מהבית או מכל שקע טעינה ואתם זקוקים לזמן סוללה נוסף, בהגדרות המכשיר תחת קטגוריית הסוללה נמצאים זוג מצבי חיסכון בסוללה אשר נמצאים שם למענכם. מצב החיסכון הראשון הינו סטנדרטי במיוחד ומציע הגבלה של פעילויות ברקע, השבתת סנכרון אוטומטי של תיבת הדואר והפחתת אפקטים בממשק המשתמש.

מצב החיסכון השני אותו מציעה וואווי למשתמשיה הוא “מצב חיסכון גבוה במיוחד בצריכת חשמל”, וזה מתיר למשתמשיו גישה מוגבלת במיוחד לשישה יישומים נבחרים, כאשר יישומי ברירת המחדל הם החייגן, אפליקציית ההודעות ואנשי הקשר. באופן אירוני למדי, ניתן להוסיף אפליקציות זוללות סוללה כמו PUBG לממשק המוגבל, כך שוואווי אינה מעוניינת להגביל אתכם ברמה מתקדמת שכזו על ידי הסרת יישומים זוללי סוללה מהבחירה הראשית.

סיכום

Huawei P20 Lite משלב מצלמה טובה למדי, חיי סוללה סבירים, המון פיצ’רים נוחים ועיצוב שאינו נבנה במחשבה של חיסכון בחומרים. בנוסף לכך, בין מיטב הפיצ’רים אהבנו את סורק הפנים הזריז, אפשרות לשמע מרחבי באוזניות ואת מצב ה-HDR במצלמה.

במידה ואתם מחפשים מכשיר חדש, אינכם מעוניינים להשקיע המון כסף ואתם מחפשים מותג מוכר שמופץ כעת באופן רחב בארץ, דגם ה-Huawei P20 Lite הוא בשבילכם.

האריזה ותכולתה
9
עיצוב ואיכות בניה
8
חומרה וביצועים
7
מסך ותצוגה
7
מערכת הפעלה
8
מולטימדיה
9
סוללה
7
מצלמה
8
סיכום
7.9
תמחור גבוה למכשיר בעל פוטנציאל
מה אהבנו
עיצוב יוקרתי
שמע טוב מאוד באוזניות
מצב HDR טוב מאוד
מה לא
צילום חלש בתנאי תאורה קשים
אינו מהיר במיוחד
חיי סוללה סבירים
מחירים
יבואן רשמי: 1590 שקלים
שוק פתוח: 1260 שקלים
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
פרסומת
Huawei P20 Lite 64GB יבוא רשמי
Huawei P20 Lite 64GB יבוא רשמי
מחיר: 1590 ₪
מוצרים קשורים
השקה
מרץ 2018
מסך
5.84 אינץ'
זיכרון עבודה
  • 4GB
ערכת שבבים
  • HiSilicon Kirin 659
נפח אחסון
64GB / 128GB
מצלמה
16+2 מגה-פיקסל
סוללה
3000mAh
מערכת הפעלה
Android 8.0 Oreo
עוד על הכותב
author-image
אופק ביטון
גיק של סמארטפונים מהמפגש הראשון שלי איתם. חובב מושבע של עולם הצילום והעיצוב הגרפי ואוהב לחקור עד הפרט הקטן ביותר כל דבר שאני נוגע בו.
סלולרי: Huawei P20 Pro | מחשב: HP 15-bs104nj
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות