שלט לוגו גוגל

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

גוגל מוסיפה אפשרות פשוטה ונוחה למחיקת היסטוריית החיפוש

| יום חמישי, 25 באוקטובר 2018, 09:07 | תוכנה ואינטרנט
תגיות: Google, גוגל

גוגל (Google) מנגישה את השליטה במידע אותו החברה צוברת על המשתמשים במנוע החיפוש של החברה ומוסיפה כעת אפשרות נוחה וקלה יותר למחיקת היסטוריית החיפוש דרך מנוע החיפוש עצמו, אפשרות שתגיע גם למוצרים נוספים של החברה במהלך 2019.

בעולם של היום גוגל נחשבת כענקית החיפוש השולטת בצורה מוחלטת בתחום חיפוש המידע והאתרים, עם שליטה של יותר מ-90% בשוק. כל המידע אותו אנו מחפשים דרך גוגל מאפשר לחברה להתאים את הפרסומות אותן היא מציגה לנו בצורה טובה יותר ותורמת להכנסות החברה מפרסומות אלו.

בעוד מחיקת מידע מהדפדפן ברמה המקומית היא פעולה פשוטה יחסית, מחיקת מידע החיפוש שלנו משרתי גוגל היה אפשרי אך פחות מנגיש. העדכון החדש של החברה נועד להנגיש את האפשרות של המשתמש לשלוט בנתונים שלו בשרתי גוגל ומאפשר מחיקת היסטוריית החיפושים בצורה פשוטה ונוחה מתוך מנוע החיפוש של החברה עצמה.

בשלב הראשון, האפשרות לשליטה ומחיקה של המידע תהיה נגישה מגרסת הדפדפן הרגילה וגרסת המובייל של מנוע החיפוש של גוגל והחברה צפויה להוסיף תמיכה למחיקת המידע ישירות מאפליקציות החיפוש לאנדרואיד ו-iOS בשבועות הקרובים. בנוסף לכך, החברה מציינת כי תוסיף אפשרות דומה גם לתוכנת המפות Google Maps ומוצרים נוספים בשנה הבאה.

בעולם בו מתפרסמים יותר ויותר מקרים של דליפות מידע מאתרים ושירותים שונים, האפשרות הפשוטה של מחיקת מידע החיפושים, ובעתיד גם מידע נוסף בשירותים שמציעה גוגל, יאפשר לכל משתמש לשמור על פרטיותו ללא הצורך להיכנס לעומק המערכת של גוגל כפי שזה נעשה עד כה.

לצפייה בהיסטוריית החיפוש שלכם בגוגל בדפדפן ומחיקתה – לחצו כאן (יש להיות מחוברים לחשבון גוגל על מנת לצפות ולמחוק נתוני חיפוש)

מקורות
google
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות