-פרסומת-

שמועה: מעבדי EYPC 2 של AMD יגיעו עם עד 64 ליבות בתצורת 8+1

| יום שני, 5 בנובמבר 2018, 17:00 | חומרה, מחשבים
תגיות: 7nm, 8+1, AMD, EPYC, EPYC 2, Rome
עיצוב אפשרי למעבד ה-EPYC 2 (מקור chiakokhua)

עיצוב אפשרי למעבד ה-EPYC 2 (מקור chiakokhua)

סקיצות למבנה מעבד משוער של סדרת מעבדי השרתים EPYC 2 העתידיים של AMD בייצור 7nm צצו ברשת ומציגים את האפשרות ש-AMD תציג גרסה בעלת 64 ליבות ו-128 נימים עם עיצוב ייחודי המוותר על הגשר הצפוני (northrbidge) ומשתמש ביחידת בקרה פנימית במעבד לחיבור הליבות.

K.H. Chia, מהנדס VLSI (ר”ת Very Large Scale Integration) בפרישה, העלה לחשבון הטוויטר שלו עיצוב ושרטוטים משלו למעבד השרתים EPYC 2 העתידי של AMD, הידוע גם בשם הקוד ROME. המעבד יתבסס על ייצור בתהליך 7nm וצפוי להגיע לקראת סוף 2018, כשהוא מציע עיצוב חדשני של 8+1 המשתמש ב-8 יחידות עיבוד עם ליבה מרכזית המחברת ביניהן.

העיצוב מתבסס על 8 יחידות עיבוד בעלות 8 ליבות בכל יחידה, מה שמסתכם ב-64 ליבות סה”כ עם 128 נימים המחוברים באמצעות חיבור ה-infinity fabric של AMD לליבה מרכזית המנהלת את כלל הליבות. לפי הדוגמה, אפשר לייצר 8 תצורות שונות של המעבד במבנה הזה, מ-8 ליבות ו-16 נימים ועד 64 ליבות ו-128 נימים על ידי הפעלה של יחידות מעבדים.

תצורות מעבד אפשריות (מקור chiakokhua)

תצורות מעבד אפשריות (מקור chiakokhua)

השרטוטים שלו מגדילים לעשות ומתארים את תצורות החיבור הפנימיות של יחידות העיבוד ויחידת הבקרה ואף את החיבורים החיצוניים מהמעבד לערוצי ה-PCI-E וההתקנים השונים, עם דוגמה לתצורת שימוש ב-4 מעבדי EPYC 2 במערכת אחת.

יש לשים דגש כי גם בפרסום של התרשימים נאמר כי מדובר על הפירוש של K.H. Chia לדרך בה הוא היה בונה את הדור הבא של מעבדי AMD ולא בטוח ששרטוטים אלו קשורים כלל ל-AMD ושהם אכן הסרטוטים של מעבדי ה-EPYC2 הבאים. יחד עם זאת, השימוש בתצורה אותה הוא מציג מספק פתרון אפשרי לדרך בה AMD עשויה לייצר את מעבדי ה-EPYC הבאים.

נותר לחכות להכרזת AMD שתגיע עד סוף 2018, אז נוכל לשפוט האם השרטוטים הללו הם אכן הדרך בה AMD תייצר את המעבדים העתידיים או רק שרטוטים של מהנדס VLSI שנעשו באופן עצמאי.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
יאן לנגרמן
אשף מחשבים וסלולר, חובב אנימה, מנגה וסוסי פוני, גולש ספות חובב שאוהב לטייל בעולם ולפגוש אנשים.
סלולרי: Samsung Note 9 | מחשב: אני צריך לבחור רק אחד מהם?
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות