שלט Samsung Galaxy

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

דיווח: סמסונג תשלב מעבד AI ייעודי לתמונות בדגמי ה-Galaxy S10

בזמן שגוגל, וואווי ואחרות עושות קסמים עם המעבדים הייעודיים להפקת התמונות שלהן, סמסונג נשארת כרגע מאחור ומקווה לצמצם את הפערים עם סדרת הדגל Galaxy S10. סדרת המכשירים החדשה של סמסונג משוערת להביא עמה את מערכת השבבים Exynos 9820, אשר מהווה דור חדש למערכת השבבים הנוכחית אשר פועמת בסדרות ה-Galaxy S9 וה-Galaxy Note 9, ותעבור לשימוש בתהליך ייצור חסכוני יותר בגודל 7 ננו-מטר.

על פי דיווח המגיע אלינו דרך אתר הטכנולוגיה ETNews, אדם שזהותו חסויה אך הינו בעל תפקיד רשמי וגבוה בתעשייה טוען כי:

מעבד הבינה המלאכותית ב-Galaxy S10 כולל זוג ליבות התורמות למערך. יהיה שיפור ניכר בביצועים לעומת שאר [מערכות השבבים] המיוצרות בתהליך 7 ננו-מטר [באמצעות] שילוב EUV עם בינה מלאכותית.

על פי הדיווח, במערכת השבבים Exynos 9820 תשלב סמסונג מעבד בינה מלאכותית חדש, אשר יכלול זוג ליבות המתפקדות בתוכו. התייחסות זו נוגעת למעבד ייעודי שיתמקד בביצוע פעולות למידה עמוקה, זאת בדומה למעבדים יעודיים דומים שהציגו וואווי ואפל בעבר, כאשר גם במקרה של סמסונג נראה כי ההתמקדות העיקרית תהא בצד שיפור יכולות התמונה הסופית שתיווצר דרך המצלמות בדגמי הגלקסי S10. מעבר לכך, מכשיריה של סמסונג יהיו בעלי יתרון באמצעות שיפור טכניקת מדידת האור בתמונות (EUV), כאשר הטכניקה החדשה כוללת אורך גל באורך של 1/14 מקודמו.

ניתן לשער כי סמסונג תשלב גם היא מצב לילה כדוגמת גוגל, וואן פלוס ו-Huawei. הליבות החדשות אשר יגיעו עם סדרת המכשירים החדשה מבית סמסונג יעזרו לחברה לפתח את יכולות הצילום התוכנתי שלה, ולהיכנס באופן מאסיבי לשוק עיבוד התמונה המלאכותי.

מקורות
etnews
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות