שירות DNS 1.1.1.1 (מקור CloudFlare)

שירות DNS 1.1.1.1 (מקור CloudFlare)

שירות ה-DNS של CloudFlare מגיע לאנדרואיד ואייפון

| יום שלישי, 13 בנובמבר 2018, 14:00 | סלולר

שירות ה-DNS של חברת CloudFlare העונה לשם 1.1.1.1 ומשתמש באותה הכתובת, מקבל שדרוג מהחברה עם 2 אפליקציות חדשות לאנדרואיד ו-iOS המאפשרות שימוש פשוט ב-DNS של החברה במכשירים ניידים, כשהוא חוסך את הצורך בהגדרה ידנית של ה-DNS.

במקור, החברה השיקה את DNS ה-1.1.1.1 ב-1 באפריל, מה שגרם למשתמשים רבים לחשוב כי מדובר על בדיחת 1 באפריל, אך מדובר בשירות DNS אמין ומהיר במיוחד שמראה באופן רציף ביצועים משופרים לעומת שירותי DNS שונים ובהם ה-DNS של גוגל הנמצא בכתובת 8.8.8.8, עם זמן אחזור שאילתא של 14.8ms לעומת 43.35ms של גוגל.

השוואת ביצועי שרתי DNS (מקור dnsperf)

השוואת ביצועי שרתי DNS (מקור dnsperf)

שתי האפליקציות של 1.1.1.1 לאנדרואיד או iOS משתמשות במנגנון ה-VPN (ר”ת Virtual Private Network), רשת פרטית וירטואלית, על מנת לכפות על המכשיר הסלולר להשתמש ב-DNS של 1.1.1.1 במקום ברירת המחדל שלו. בניגוד לשירותי VPN רגילים בהם המידע מועבר דרך שרת צד ג’, השימוש באפליקציה אינו מעביר את המידע דרך שרת נפרד אלא רק משנה את ניתוב ה-DNS באופן קל ואוטומטי.

בשתי מערכות ההפעלה, אחרי הסבר קל והגדרת ה-VPN, השימוש פשוט ומתבסס על כפתור בודד להפעלה וכיבוי של שירות ה-DNS של 1.1.1.1.

האפליקציה החדשה של CloudFlare מספקת פתרון נוח למשתמשים שרצו להשתמש ב-DNS של החברה אך לא רצו להסתבך עם תהליך ההגדרה הידני. החיסרון היחיד הוא שבזמן השימוש באפליקציה לא ניתן להשתמש בשירות VPN אחר מאחר והם משתמשים באותו המנגנון במכשיר הסלולר.

מקורות
1.1.1.1
cloudflare
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות