גאדג’טי מסקר: SanDisk Extreme Portable SSD – כונן SSD נייד ומהיר

כונן SanDisk Extreme Portable SSD (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) כונן SanDisk Extreme Portable SSD (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

כונני ה-SSD החיצוניים והניידים של חברת סנדיסק נחשפו לראשונה בתערוכהת CES בתחילת השנה והגיעו לאחרונה גם לישראל, כאשר הם זמינים במגוון רחב של נפחים. מטרתם של הכוננים לאפשר למשתמשים ניידות גבוהה, תוך אחסון קבצים עם אפשרות להעברה מהירה בין מוצרים בשימוש ברכיבי זיכרון מהירים ועם תמיכה בחיבור USB-C באופן מובנה.

כונני ה-SanDisk Extreme Portable SSD זמינים ב-4 נפחים, המוצעים בישראל גם במחירים שונים, אך ההגדרות הטכניות של הכוננים זהות, פרט לפנח האחסון הזמין בהן. לפניכם רשימת הנפחים הזמינים והמחירים התואמים:

מבנה ושימוש שוטף

כונן ה-SanDisk Extreme Portable SSD מגיע במבנה קומפקטי למדי, כזה שנכנס בקלות לכיס הקטן יותר בתוך הכיס של הג’ינס. הוא קל מאוד במשקל הנמוך מ-40 גרם וכולל ידית נשיאה קטנה שמאפשרת לחבר אותו למחזיק מפתחות, אם תרצו.

כונן SanDisk Extreme Portable SSD (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
כונן SanDisk Extreme Portable SSD (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

הכונן מגיע בעיצוב גומי ופלסטיק קשיח ועמיד במיוחד עם תמיכה ברעידות: 5.0gRMS, 20-2000Hz,  זעזועים: עד 1500G ובתקן IP55 עבור עמידות במים ואבק, שמאפשר הגנה מפני השפרצות.

ישנו חיבור בודד בחלקו התחתון, מסוג USB-C התומך בתקן USB 3.1 להעברה מהירה של נתונים (על כך בהמשך), כאשר באריזה תוכלו למצוא כבל קצרצר עם מחברי USB-C משני הצדדים ומתאם USB-C ל-USB A עבור מחשבים שעדיין אינם משלבים את החיבור החדש.

הכונן תומך בעבודה מול מחשבי PC וגם מול מחשבי מקינטוש, כך שלא תוגבלו לשימוש עבור סוג מחשב מסוים אשר ברשותכם. הצלחתי גם לחבר את הכונן דרך חיבור USB-C לטלפון (נוסה על Huawei Mate 20 Pro בלבד) ולהעביר קבצים מהטלפון לכונן ומהכונן לטלפון בהצלחה, כך שיכולתי לשמור קבצי וידאו על הכונן, ולהעבירם לניגון מקומי על המכשיר או בהזרמה דרך הכונן עצמו. חשוב לציין כי הכונן דורש חשמל בעת שיחובר למכשיר, כך שחיבור לסמארטפון ישפיע על חיי הסוללה שלכם.

כונן SanDisk Extreme Portable SSD (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
כונן SanDisk Extreme Portable SSD (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

מהירות וביצועים

מהירויות תעבורת הקבצים עם כונן ה-SSD החדש של סנדיסק גבוהות למדי על הנייר, אך במציאות נקבל מהירויות גבוהות פחות, אך עדיין מרשימות. במבחן ביצועים שביצעתי להעברת קבצים עם תוכנת Disk Speed של Black Magic הצלחתי לקבל בממוצע תעבורה של כ-520 מגה-בייט בשנייה בקריאה של קבצים וכ-400 מגה-בייט בשנייה בכתיבה של קבצים.

מבחן מהירות כונן SanDisk Extreme Portable SSD
מבחן מהירות כונן SanDisk Extreme Portable SSD

במבחן העברת קבצים רגיל בדקתי העברה של ספריות קבצים בשני גדלים שונים: האחת כוללת קבצי וידאו בנפח של כ-10 גיגה-בייט והשנייה כוללת חבילה גדולה של קבצי תמונות בנפח כולל של 2 גיגה-בייט. בשני המקרים, הצליח הכונן לרשום מהירות העברה ממוצעת של כ-220 מגה-בייט בשנייה.

השורה התחתונה

סנדיסק מצליחה לספק את המהירויות הגבוהות להן ציפינו עם כונן ה-Extreme Portable SSD, והמבנה הקשיח וקל המשקל תורם רבות עבור מי שמבקשים לשאת עימם תמונות או קבצי וידאו גדולים בקלות. יחד עם חיבור USB-C ניתן להתאים את הכונן לכל מחשב, מק או PC, ובמידת הצורך, ניתן גם לחבור לסמארטפונים מסוימים בחיבור USB-C, אם כי סנדיסק לא מצהירה על כך באופן רשמי – את הדבר בדקנו על סמארטפון בודד, כך שלא בהכרח יעבוד עם כל מכשיר בעל חיבור USB-C.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים