מסתמן: מיקרוסופט תשיק מכשיר Xbox חדש ללא כונן אופטי בשנה הבאה

| יום ראשון, 18 בנובמבר 2018, 17:28 | משחקים, קונסולות

לפי דיווח חדש, מיקרוסופט מתכננת להשיק גרסה מעודכנת של ה-Xbox One, שתגיע ללא כונן אופטי (כלומר, ללא האפשרות להכניס דיסקים לקונסולה). בכך, החברה תוכל לחתוך את עלויות הייצור, ולהוזיל את מחיר הקונסולה באופן משמעותי. לפי הדיווח, מיקרוסופט יכולה להשיג הוזלה של עד מאה דולרים במחיר הקונסולה, ולהתחיל למכור את המכשיר במחיר כולל של פחות ממאתיים דולרים לצרכן. הדגם צפוי להגיע בשנה הבאה, 2019.

מיקרוסופט מודעת לכך שגיימרים רבים לא מוכנים לוותר על המדיה הפיזית, ולכן לצד הדגם נטול-הכונן תציג החברה עדכון לדגם הקודם של המכשיר, ה-Xbox One S, שכן יכלול כונן אופטי. מטרת הדגמים המעודכנים היא לחסוך בעלויות ולהוזיל את מחיר המכשיר, לכן סביר להניח כי הדגם שכן כולל כונן אופטי ייאלץ לוותר על פיצ'רים אחרים, כדי לחסוך בעלויות.

לשחקנים רבים ישנו אוסף משחקים על גבי מדיה פיזית. הדיווח גורס כי מיקרוסופט תתייחס לכך, עם תוכנית טרייד-אין לשחקנים שתאפשר להחליף עותק פיזי של המשחק תמורת עותק דיגיטלי. לא נמסרו פרטים רבים על התוכנית, אולם נראה כי מיקרוסופט תשתף פעולה עם חנויות משחקים ומפיצות על מנת לאפשר לשחקנים להחליף את המשחקים.

הדברים נמסרו מאת מקורות אנונימיים המקורבים למיקרוסופט ומכירים את תוכנית החברה – כך נטען במגזין הטכנולוגיה Thurrott שפרסם את הדברים. המגזין נחשב למקור אמין. לפי הדיווח, מיקרוסופט גם מתחבטת בשאלה האם הדור הבא של ה-Xbox, המכונה Scarlett, יכלול כונן אופטי או לא. ייתכן ומיקרוסופט תבחן את תגובת השחקנים לדגם הדור הנוכחי שיגיע ללא כונן אופטי, ותסיק את מסקנותיה בהתאם עבור הדור הבא של המכשיר.

מקורות
Thurrott
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות