לוגו YouTube Originals

תכני המקור של YouTube Originals יגיעו בחינם החל מ-2020, במודל פרסומות

יוטיוב החליטה לשנות כיוון עם שירות הפרימיום שלה להפקת תכני מקור, YouTube Originals, ועל פי נציגי החברה יהיה השירות זמין ללא תשלום עבור תכנים חדשים כבר בשנה הבאה, עם יעד להפוך את מרבית התכנים המשודרים בו בחינם החל מ-2020. הדבר יאפשר לכל משתמשי יוטיוב לצפות בתכנים אלו בחינם, אך הם יאלצו לצפות גם בפרסומות, כמו במרבית ערוצי התוכן הזמינים ביוטיוב כיום.

שירות YouTube Originals שילב תכנים של יוצרים קיימים ביוטיוב ואיפשר להם לבצע הפקות מרשימות יותר שיעמדו מאחורי חומת תשלום, בדומה למה שמאפשרים שירותים מתחרים כמו נטפליקס, אמזון פריים וידאו ואחרים, ולצידן שילבה החברה הפקות שאפתניות יותר המבוססות על תסריטים כתובים, ביניהן סדרת המדע הבדיוני Origin.

יוטיוב תמשיך בהשקעה בהפקות מקור של סדרות וסרטים מבוססי תסריט, חלקם אף ישארו מאחורי חומת תשלום כפי שהיה עד כה, ובהם העונה השניה של קוברה קאי, הסדרה הגוללת את סיפור ההמשך של הדמויות מקראטה קיד המקורי.

מרבית התכנים יהיו זמינים לכלל המשתמשים ביוטיוב, ובכך תאפשר החברה נגישות גבוהה יותר לתכנים של היוצרים בהם היא משקיעה מצד אחד ותכנים ברמה גבוהה יותר שיספקו את צרכיהם של מפרסמיה מן הצד השני. כחלק מהצעד החדש, תשים יוטיוב את הדגש על "תכנים המתאימים לדור היוטיוב", כאשר לדברי מגזין Variety יהיה מדובר בתכני מיינסטרים בהשתתפות סלבריטאים ותכני ריאלטי של יוצרים קיימים ביוטיוב.

שירות YouTube Originals הינו שירות בתשלום חודשי קבוע של כ-12 דולרים, אשר דרכו ניתן לצפות בתכנים יחודיים שאינם זמינים לכלל המשתמשים. השירות אינו זמין בישראל, גם לא אם תרצו לשלם, כך שהמעבר למודל פרסומות עבור מרבית התכנים בו בשנתיים הקרובות תאפשר גם לתושבי המדינה לצפות בתכנים אלו. ביוטיוב מציינים כי ימשיכו עם מודל התשלום עבור השירות גם בעתיד ויאפשרו למשתמשים בתשלום לצפות בתכנים מוקדם יותר מכל האחרים וכן לצפות בתכנים אשר יהיו יחודיים עבור שירות ה-VOD.

מקורות
Variety
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות