לוגו מיקרוסופט סניף הרצליה (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

מיקרוסופט מפתחת את דפדפן Anaheim המבוסס על כרומיום של גוגל

לפי דיווחים חדשים, מיקרוסופט (Microsoft) עובדת על דפדפן אינטרנט חדש תחת שם הקוד Anaheim שיחליף את דפדפן האדג’ (Edge) של החברה, כשהוא יתבסס על דפדפן הקוד הפתוח כרומיום (Chromium) המוכר יותר כמנוע של דפדפן הגוגל כרום.

אחת הבעיות הקשות ביותר איתן מיקרוסופט מתמודדת בשנים האחרונות הוא חוסר הרצון של המשתמשים להשתמש בדפדפנים של החברה, מדפדפן האקספלורר הוותיק ועד דפדפן Edge שהוצג ב-2015. עם הצגת פרויקט Anaheim מיקרוסופט צפויה ליישר קו עם מגוון דפדפנים אחרים המתבססים על כרומיום, דוגמת דפדפן Opera ו-Samsung Internet, בניסיון להגדיל את נתח החברה בשוק הדפדפנים.

נכון להיום, ואף כל הניסיונות של מיקרוסופט להגדיל את נתח השוק שלה עם דפדפן ה-Edge, דפדפן כרום של גוגל שולט ביותר מ-61% מהשוק כולו (מובייל ודסקטופ) ונוכח על יותר מ-72% במחשבים. הפרויקט החדש הוא לא פחות מהודאה בתבוסה של מיקרוסופט לפתח דפדפן שיכול להתחרות בו, תוך אימוץ העיקרון הפשוט “אם אי אפשר לנצח אותם, תצטרף אליהם”.

חלוקת שוק דפדפני האינטרנט (מקור statcounter)

חלוקת שוק דפדפני האינטרנט (מקור statcounter)

לפי מקורות של אתר Windows Central,  דפדפן Anaheim צפוי להפוך לדפדפן ברירת המחדל של ווינדוס 10 ואולי אף יגיע עם עדכון 19H1 של ווינדוס 10 במחצית הראשונה של 2019. דיווחים אלו מקבלים אמינות גבוהה יחסית כאשר מהנדסי מיקרוסופט נצפו תורמים קוד לפרויקט ה-Chromium לעבודה עם מעבדי ARM, מה שמצביע על תאימות ווינדוס 10 למעבדי ARM.

במידה והפרויקט אכן יצא לדרך כפי שצפוי, מדובר על לא פחות ממהפיכה בתחום הדפדפנים כשמיקרוסופט מוותרת על הניסיון להגדיל את נתח השוק של דפדפן האקספלורר ו-Edge של החברה ומרימה דגל לבן עם המעבר לשימוש במנוע הכרומיום של גוגל.

מקורות
Windows Central
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות