-פרסומת-

טאמבלר תחסום תוכן “למבוגרים בלבד” החל מה-17.12

| יום שלישי, 4 בדצמבר 2018, 19:02 | רשתות חברתיות
אפליקציית Tumblr (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

אפליקציית Tumblr (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

רשת הבלוגים טאמבלר (Tumblr) הכריזה כי היא צפויה לחסום ולאסור פרסום תוכן “למבוגרים בלבד” באופן מוחלט בפלפטורמה שלה החל מה-17 בדצמבר, בעוד כשבועיים. הצעד הזה צפוי להשפיע באופן דרסטי על הרשת החברתית שהייתה ידועה עד כה בפיקוח מינימלי על התוכן שהוצג בה ועל קהילה פעילה מאוד של תכנים למבוגרים.

רשת טאמבלר הושקה ב-2007 וקיימה נוהל ארוך שנים של העלמת עין מתוכן למבוגרים באתר, כאשר אחד הצעדים הבודדים שנעשו לאחרונה היה הוספת “מצב בטוח” לסינון תכנים מסוג זה ממשתמשים שאינם מעוניינים לראות אותם ומקטינים. השינוי הגדול במדיניות של החברה מגיע כחלק משינוי בעלות לחטיבת Oath של חברת וריזון (Verizon) האמריקאית בנוסף לתקרית בה הוסרה האפליקציה מחנות האפליקציות של אפל עקב הצגת פורנוגרפיית ילדים.

"מצב בטוח" (מקור tumblr)

“מצב בטוח” (מקור tumblr)

לפי ההודעה הרשמית טאמבלר, החברה החליטה להפוך את הפלטפורה ל-“נקייה” ו-“בטוחה” למשתמשים ותחסום תוכן למבוגרים הכולל: צילומים, סרטונים ותמונות GIF המראים איברי מין אנושיים אמיתיים או פטמות על נשים. האיסור חל על כלל התוכן וכולל צילומים, סרטונים, תמונות GIF ואיורים המציגים מעשים מיניים. עם זאת, מהאיסור הכללי יוחרגו פטמות נשיות בהקשר של: הנקה, לידה, “רגעים לאחר לידה” והקשרים רפואיים, עירום הקשור לפוליטיקה, אומנות ועוד.

לפי החברה, אלגוריתם אוטומטי יאתר ויסנן את התכנים האסורים כשכבר עכשיו ישנם דיווחים על זיהוי שגוי של תכנים למבוגרים, אף שהחברה מספקת אפשרות לערעור על הזיהוי האוטומטי.

הצעד החדש של החברה צפוי לגרום לנטישה של לא מעט משתמשים שהשתמשו בפלטפורמה על מנת לפרסם ולצרוך תוכן למבוגרים, כאשר קיימות חלופות רבות בעידן של היום למרות העדיפות שהייתה למשתמשים עד כה לפרסם תוכן זה בטאמבלר.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
יאן לנגרמן
אשף מחשבים וסלולר, חובב אנימה, מנגה וסוסי פוני, גולש ספות חובב שאוהב לטייל בעולם ולפגוש אנשים.
סלולרי: Samsung Note 9 | מחשב: אני צריך לבחור רק אחד מהם?
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות