-פרסומת-

הסוף? Cydia סוגרת את האפשרות לרכישת יישומים מהחנות

Cydia (תמונה: TechCrunch)

Cydia (תמונה: TechCrunch)

חנות ה-Cydia הפכה פופולרית יותר ויותר בחלוף השנים מאז השקת האייפון הראשון בעולם, זאת בשל היותה חנות אפליקציות ותוספים אלטרנטיבית לזו של אפל, שאיפשרה למי שהחליט לפרוץ את מכשיר האייפון להוסיף לזה אפשרויות קסטומיזציה שאינן זמינות היישר מהקופסה.

בשלב מסוים החלה החנות האלטרנטיבית למצוא את דרכה לתחתית, כאשר אפל החלה לשלב חלק מהרעיונות של אותם תוספים ישירות ב-iOS ודרך כך גרמה לפחות אנשים לפרוץ את האייפונים שלהם. לאחרונה, מייסד החנות ג’יי פרימן (Jay Freeman) הודיע דרך פוסט ב-Reddit כי משתמשים לא יוכלו לרכוש יותר תוספים מהחנות שבפיתוחו.

בפוסט, שמפרט את הסיבות מדוע הוא בוחר למנוע את האפשרות לרכישת אפליקציות מהחנות, גלל פרימן את מה שגרמה החנות לחייו הפרטיים, וסיפר על כך שבזמן האחרון הוא נאלץ לשלם על הרצת החנות מכיסו האישי. בין יתר טענותיו של פרימן, נוכל לגלות בסיפורו שאנשים החלו לכעוס עליו באופן לא-רציונלי עקב אי-הבנות שנגרמו, זאת בנוסף לבאג שצץ לאחרונה וסימל את הקש ששבר את גב הגמל.

הבאג המדובר גרם לכך שלאחר רכישה דרך חנות ה-Cydia, במידה והתוסף המותקן אינו רשמי, ובזמן גלישה ושימוש בתוסף, המשתמשים היו חשופים לכך שהתוסף יבצע שימוש זדוני במפתח הפעיל שניתן לאחר רכישה בחנות על מנת לבצע רכישה נוספת בשמם. את הבאג הביאו לידיעתו של פרימן זוג משתמשים בשם Andy Wiik ו-Nullpixel, להם הקדיש פרימן קרדיט בפוסט הראשי.

אומנם, פרימן ממהר לציין שהבאג לא השפיע על מספר רב של אנשים, אך במידה ורכשתם תוספים לאחרונה דרך חנות ה-Cydia, ייתכן מצב בו נוצלתם על ידי הפרצה. לבסוף, בהתחשב בקושי הכלכלי וברווח המועט שהפיקה לטענתו חנות ה-Cydia, החליט פרימן לסגור את האפשרות לביצוע רכישות כספיות דרך החנות. נכון לרגעים אלו, החנות נשארת באוויר וניתן להוריד תוספים חינמיים או תוספים בתשלום שנרכשו בעבר, אך לא ניתן לבצע רכישות חדשות.

פרימן עתיד לשחרר הודעה מפורטת יותר בשבוע הבא בנוגע לעתידה של החנות.

מקורות
Reddit
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
אופק ביטון
גיק של סמארטפונים מהמפגש הראשון שלי איתם. חובב מושבע של עולם הצילום והעיצוב הגרפי ואוהב לחקור עד הפרט הקטן ביותר כל דבר שאני נוגע בו.
סלולרי: Huawei P20 Pro | מחשב: HP 15-bs104nj
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות