גאדג’טי מסקר: Xiaomi Mi Max 3 – מקסימום סוללה, מינימום מחיר

Xiaomi Mi Max 3 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי) Xiaomi Mi Max 3 (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

אז סקירה על Xiaomi Mi Max 3. מכשיר הטלפון המאסיבי והגדול ביותר שיצא לי לבדוק עד כה, עם מסך ענק בגודל 6.9 אינץ’ ושימוש ביחס תצוגה של 18 על 9 לצד שוליים שהיינו שמחים שיצטמצמו, שיאומי שחררה לשוק מכשיר שמיועד אך ורק לאנשים בעלי ידיים גדולות. אך אם נשים את זה לרגע בצד, נגלה כי ה-Mi Max 3 מגיע עם לא מעט יתרונות.

מה בקופסה?

 • מכשיר מסוג Xiaomi Mi Max 3
 • תקע חשמל מהיר
 • כבל מסוג USB Type A ל-USB Type-C
 • סיכה להוצאת מגירת הסים
 • חוברות הדרכה

תצוגה ועיצוב

התצוגה בדגם ה-Mi Max 3 היא מרכז העניינים של המכשיר, וסביר להניח שהאנשים המעוניינים ברכישת המכשיר מלכתחילה, עומדים לבחור בו בגלל תצוגת הענק. גודל המסך עומד על 6.9 אינץ’, ברזולוציית +Full HD, עם פאנל מסוג IPS LCD ובפריסה של 2160 על 1080 פיקסלים. כאמור לעיל, יחס התצוגה עומד על 18:9, ואורכו של המכשיר משתרע ל-176.2 מילימטרים.

באופן כללי, מידותיו של המקס 3 אינן קטנות בשום היבט. רוחבו מתפרס על 87.4 מילימטרים, משקלו עומד על 221 גרם ועוביו 8 מילימטרים. במידה ואתם בעלי ידיים בגודל קטן-בינוני, סביר להניח שברגע שתחזיקו את המכשיר תיכנסו לשלב ההלם הראשוני. על מנת להשתמש במכשיר תצטרכו שתי ידיים, או שתצטרכו לשחק עם מיקום היד הראשית על גבי המסך.

במעבר לחומרי הבנייה, שיאומי השתמשה כאן באלומיניום על מנת לעטוף את המקס 3, אך לעומת חברות אחרות הממזגות בין מבנה האלומיניום ובין המסך, שיאומי לא עשתה כך והפרידה בין השניים. המסך מרגיש כפלטה הנמצאת על גבי תבנית אלומיניום, וההרגשה הנגרמת עקב כך בשימוש היום-יומי אינה חביבה במיוחד.

Xiaomi Mi Max 3 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)
Xiaomi Mi Max 3 (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

כיאה למסכים מודרניים ב-2018, לא התאכזבנו מהחדות, מהצבעים או מהבהירות במסך. אך האם שיאומי דאגה לכך שהצבעים יהיו מדויקים ואמיתיים? לא ממש. רמת הגמא אינה מהטובות שראינו, וברוב הצבעים היא אינה קרובה למדיד בו היא אמורה להימצא. מנגד, הצבע האדום והצבע הכחול קרובים למדי לרמת הגמא המדויקת במסך (2.2), כך שצבעים אלו יוצגו כראוי על גבי התצוגה.

בממשק ההגדרות, תחת קטגוריית התצוגה, ניתן למצוא מגוון אפשרויות לשינוי הצבעים וטמפרטורת המסך. לדוגמה, תחת “ניגודיות & צבעים”, ישנם שלושה מצבי טמפרטורת צבע הניתנים לבחירה, זאת בנוסף לאפשרות לשינוי רמת הניגודיות במסך. במצב ניגודיות “רגיל”, הניגודיות תישאר קבועה, כאשר במצב “ניגודיות מוגברת” הניגודיות תעלה, ובמצב “ניגודיות אוטומטית”, המסך ישנה את רמת הניגודיות בהתאם לתנאי התאורה.

יחד עם הדברים הללו, שיאומי מאפשרת הפעלת פיצ’ר שימושי במיוחד דרך אפשרויות התצוגה, וזה הוא פיצ’ר ההקשה הכפולה להערת המסך. ההגדרה אינה פעילה באופן מובנה, כך שתצטרכו להדליק אותה תחת הקטגוריה המוזכרת. על מנת לשלוט על רמת הבהירות ניתן להפעיל את הבהירות האוטומטית, אך לא נמליץ על כך עקב ביצועים כושלים ולא מועילים בניסיונותינו.

ה-Mi Max 3 הוא מכשיר שקשה לאחוז ביד אחת. בגבו נמצא סורק טביעות אצבע במיקום הגיוני ומעליו מתיישב מערך הצילום הכפול והאנכי, כשבין זוג חיישני הצילום ממוקם מבזק LED כפול. מערך הצילום בולט במעט מגבו של המכשיר, אך לא ברמה שהפריעה בשימוש היום-יומי.

ביצועים, סוללה וממשק משתמש

מתחת למכסה המנוע של ה-Mi Max 3 פועמת ה-Snapdragon 636, אשר מיוצרת בתהליך 14 ננו-מטר וכוללת 8 ליבות מסוג Kryo 260 הפועמות בתדר מרבי של 1.8 גיגה-הרץ. בנוסף לנתונים אלו נמצא גם המאיץ הגרפי Adreno 509, יחד עם 4 או 6 גיגה-בייט של זיכרון עבודה, ולצד 64 או 128 גיגה-בייט של נפח אחסון הניתן להרחבה.

המכשיר רץ באופן חלק בשימוש היום-יומי הרגיל, ולא יצא לנו להיתקל בתקיעות או לאגים אשר חזרו על עצמם. במשחקים הקלילים בגרפיקה כמו Clash Royale המכשיר שוחה בקלילות, בשעה שבמשחקים כמו PUBG Mobile זיהינו דפוס דומה של ביצועים חלקים בהגדרות בינוניות על המכשיר כהגדרה מומלצת.

Xiaomi Mi Max 3 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)
Xiaomi Mi Max 3 (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

ממשק המשתמש הינו MIUI 10 בגרסתו העדכנית, אשר רץ על גבי מערכת ההפעלה אנדרואיד 8.1 אוראו. הממשק מציע מגוון אפשרויות המופיעות ביישומון ההגדרות, ובין היתר תוכלו ליהנות ממצב “שטח שני” המאפשר “לשכפל” את המכשיר לעוד שטח חדש בו אין כלום ותוכלו לעשות בו כרצונכם. בנוסף לכך, תוכלו למצוא אפשרויות כמו החלפת ערכות נושא, שכפול יישומים על מנת להתחבר לשני חשבונות על גבי מכשיר אחד ועוד.

מהצד השני של המתרס, הממשק אינו מושלם וחסרות כמה נקודות שהיינו שמחים לו שיאומי הייתה חושבת עליהן לפני שחרור הגרסה. לדוגמה, במידה ואתם מנווטים במכשיר באמצעות מחוות, לא תוכלו לגשת למצב שימוש ביד אחת, עקב העובדה שהגישה אליו נעשית בהחלקה על גבי כפתורי הניווט, שלא קיימים כשמשתמשים במחוות.

בכל זמן סקירת המכשיר ניווטנו בין תפריטי המשתמש באמצעות מחוות, ומלבד פעם אחת שעברנו לכפתורי הניווט הישנים, כל השימוש נעשה באמצעות מחוות. אולם, נדמה כי לשיאומי יש עוד עבודה רבה עד שתגיע לרמת הנוחות של שימוש במחוות כמו אלו המוצעות במכשירי האייפון. לדוגמה, האנימציה בזמן החזרה לבית מקרטעת פעמים רבות וגישה למרכז היישומים האחרונים לוקחת זמן שהיה יכול להיחסך.

Xiaomi Mi Max 3 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)
Xiaomi Mi Max 3 (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

חיי הסוללה ב-Mi Max 3 הם לא פחות ממדהימים, עם סוללה בקיבולת 5500 מיליאמפר/שעה הנטענת דרך מחבר מסוג USB Type-C, המכשיר צולח יום עבודה בקלילות, ומסוגל לשרוד את יום העבודה שאחריו גם כן. לא קרה לנו שנזקקנו למטען גם אם יצאנו בצהרי היום עם 50 אחוזים וחזרנו בלילה, ביצועי הסוללה במכשיר זה הם פשוט יוצאי דופן, וחיי סוללה שכאלה לא רואים בכל מכשיר שכיום, אם בכלל.

בשימוש שכלל משחקים, צפייה מרובה ביוטיוב, האזנה לשירים ב-Spotify וגלישה ברשתות החברתיות, הגענו הבייתה בסוף היום עם 60 אחוזים כשבממשק ההגדרות נרשמו לא פחות מ-6 שעות מסך. השימוש המשיך אל תוך הלילה וביום שלמחרת, כשרק בשעות הערב המאוחרות של היום השני נותרנו עם 5 אחוזים אחרונים ו-14 שעות מסך מאחורינו.

במידה והצלחתם בדרך כזו או אחרת להישאר מחוץ לבית ללא סוללה, שיאומי מציעה מצב חיסכון הנמצא בממשק ההגדרות, וזה ינטר תהליכים הנמצאים ברקע ויכבה את הסנכרון. כתוספת לחווייה המוצלחת שלנו מחיי הסוללה, גם מהירות הטעינה לא נוראית כפי שציפינו שתהיה לסוללה גדולה שכזו, וטעינה מ-0 ל-75 אחוזים ארכה שעה ו-6 דקות. לעומת זאת, 25 האחוזים הנותרים לקחו את הזמן והמכשיר הגיע ל-100 אחוזים רק שעה ו-14 דקות לאחר מכן, מה שמסתכם לזמן טעינה כולל של שעתיים ו-20 דקות.

חוויית השמע

חוויית השמע ב-Mi Max 3 הייתה יכולה להיות מהטובות בשוק, אך לצערנו שיאומי לא השתמשה במקום הרב שהוצע לה בשטחו של המכשיר על מנת להעצים את החוויה, אלא העדיפה לספק לנו רמקולים בעוצמה שנמצא בכל סמארטפון אחר, בגוף גדול. מערך השמע במקס 3 עובד בצורה ‘סטריאופונית’, כאשר גם הרמקול התחתון מפיק שמע וגם אפרכסת השמע מצליחה להוציא צליל.

וכפי שניתן להבין כבר מהרמזים הכבדים, אפרכסת השמע מפיקה צליל חלש במיוחד ולעתים הרגשנו כאילו שיאומי החליטה להשתמש בה להפקת צליל נוסף רק כדי שיירשם שמערך השמע במקס 3 הוא לא רק הרמקול התחתון. אולם, אם נשכח לרגע מאפרכסת השמע הלא מוצלחת בזמן שימוש במוזיקה, נוכל להתמקד ברמקול התחתון אשר מפיק צליל טוב למדי בעוצמה מספקת אך לא יוצאת דופן.

Xiaomi Mi Max 3 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)
Xiaomi Mi Max 3 (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

אומנם, כשאפרכסת השמע לא משמשת למוזיקה, היא כן משמשת לביצוע שיחות, ואת השימוש המקורי שלה היא עושה טוב מאוד. הצליל המופק ממנה בזמן שיחה ברור וחד, אך, שוב, היא אינה מספקת צליל חזק במיוחד, אלא כזה שמספיק כדי לשמוע את הצד השני ולא לגרום לכם לחשוב שרכשתם מכשיר עם אפרכסת לא מוצלחת.

במקרה ואתם עדיין משתמשים באוזניות חוטיות, המכשיר כולל שקע אוזניות בחלקו העליון, ובמידה ותחברו אוזניות חוטיות תוכלו ליהנות מאקולייזר בעל פרופילים מוגדרים מראש בממשק ההגדרות. בזמן השימוש באוזניות, האקוולייזר מוסיף המון לחוויית השמע, והאפשרות לבחור פרופילים מוגדרים מראש העניקה לנו ראש שקט ואת הבחירה עשינו בקלות.

צילום

רגע לפני שניגש לדבר על איכות הצילום ב-Mi Max 3, נצטרך להבהיר קודם שאין צורך ממשי בזוג מצלמות במכשיר הזה, או שפשוט אין, לפחות כרגע, זוג מצלמות שניתן להשתמש בהן על מנת להפוך את החיים לנוחים יותר. המכשיר כולל חיישן ראשי ברזולוציית 12 מגה פיקסל, עם אורך מוקד של 24 מ”מ, מפתח צמצם של f/1.9, גודל חיישן העומד על 1/2.55 אינץ’ ופיקסלים סופיים בגודל 1.4µm. וכתוספת נחמדה לעיצוב המכשיר, יש גם חיישן 5 מגה פיקסל המתפקד כחיישן עומק בלבד.

התמונות המופקות מהמכשיר טובות באופן מספק בתנאי תאורה טובים, עם לא מעט פרטים באיזורים רחוקים, עיבוד טוב של הצללים וחשיפה מאוזנת. עיבוד הצבעים קרוב למציאות, עם נטייה להפוך את הצבעים לחיים יתר על המידה, כך שיש מקום לשיפור. הטווח הדינמי מספק לחלוטין, ואם הצילום האוטומטי לא הספיק לנו, גילינו את מצב ה-HDR ומצב ה-AI.

בתחילה, מצב ה-HDR מפיק תוצאות טובות באור יום, אך ישנם מקרים בהם העיבוד נראה אגרסיבי מידי על מנת לחשוף את השמיים בצורה נכונה. במעבר לתנאי תאורה קשים, לא היינו ממליצים להשתמש ב-HDR בכלל. זמן הצילום ארוך מאוד ולוקח שניות ארוכות, כשהתוצאה בסוף מלאה ברעידות ואינה חדה עקב התזוזה בזמן הצילום. כך שאם אתם לא יציבים כסלע, אין לכם מה לחפש במצב ה-HDR בלילה.

מצב ה-AI מראה התנהגות זהה לזו של מצב ה-HDR, כאשר בתנאי תאורה טובים המכשיר יודע לזהות את הסצנה ולהקפיץ את הצבעים בהתאם, אך בתנאי תאורה קשים עדיף פשוט לוותר על המאמץ. מספר ניסיונות לצילום עם מצב ה-AI בתנאי תאורה קשים לא צלחו בלשון המעטה, כשגם לאחר דקות ארוכות שניסינו לגרום למכשיר לזהות את הסצנה, זה פשוט לא קרה.

מצב הדיוקן (Portrait), כשאר המצבים, מגיע עם התנהגות זהה שגורמת לנו לתהות מדוע אף יצרנית לא מרימה את הכפפה ומשפרת את מצב הדיוקן בדרך כזו או אחרת, כך שיתאים לצילום גם בתנאי תאורה קשים. במבט אל חצי הכוס המלאה, מצב הפורטרט עובד באופן סביר למדי בתנאי תאורה טובים, כשזיהוי הקצוות מספיק לגמרי בשביל מכשיר ביניים. אומנם, אנחנו לא רואים את הצורך במצלמה נוספת רק בשביל לספק את האפקט, כשחברות אחרות עושות את זה טוב יותר, ועם מצלמה אחת.

אוהבי הסלפי ישמחו לשמוע כי מצלמת ה-8 מגה פיקסל בחזית המכשיר לא עומדת לאכזב אף אחד, כשזו מציעה מפתח צמצם של f/2.0 וגודל פיקסלים של 1.12µm. תמונות הסלפי שלנו יצאו מפורטות ושימושיות למדי באור יום, ואפקט הדיוקן מהמצלמה הקדמית בתנאי התאורה המוזכרים עשה עבודה ראויה לאינסטגרם. אולם, וכפי שניתן לצפות ממכשיר ביניים, שיאומי לא השקיעה פה את מיטב הרכיבים היוקרתיים ממכשירי הדגל, וצילומי הסלפי בתנאי תאורה קשים בהתאם.

המצב הידני של המכשיר מוגבל למדי ומציע שליטה על איזון הלובן, מיקוד, מהירות התריס וכמות הרעש בתמונה. בירידה לפרטים, גזרת איזון הלובן מאפשרת בחירה בין פרופילים מוגדרים מראש או שליטה באופן ידני, כאשר במיקוד תוכלו לנוע בין צילום תקריב לצילום נוף, במהירות התריס ניתן לתפוס את הרגע בין 1/1000 מילי-שניות ל-32 שניות, וכמות הרעש בתמונה (ISO) יכולה להשתנות בין 100 ל-3200.

חובבי הווידאו יוכלו לצלם סרטונים ברזולוציה מינימלית של HD בקצב פריימים של 30 פריימים לשנייה, בשעה שהרזולוציה המקסימלית להסרטה עומדת על 4K בקצב של 30 פריימים לשנייה. בממשק המצלמה, תחת קטגוריית הווידאו ניתן לבחור בין הילוך איטי או הילוך מהיר, ובמידה ותבחרו בהילוך איטי תוכלו לצלם סרטון ברזולוציית HD בקצב של 120 פריימים לשנייה.

סיכום

ולסיכום הסקירה על Xiaomi Mi Max 3 אם אתם נמצאים בחיפושים אחר סמארטפון עם מסך ענק, חיי סוללה חלומיים וביצועים שלא משדרים שום פשרה, היינו ממליצים לכם על ה-Xiaomi Mi Max 3 בקלות. אבל אם אתם פשוט מחפשים סמארטפון חדש ומסתכלים לכיוונו של ה-Mi Max 3 בגלל המחיר הזול והסוללה הגדולה, ישנן אופציות טובות יותר שלא תצטרכו לפתח יד ענקית בשבילן.

האריזה ותכולתה
8/10
עיצוב ואיכות בניה
8/10
חומרה וביצועים
8/10
מסך ותצוגה
8/10
מערכת הפעלה
8/10
מולטימדיה
8/10
סוללה
10/10
מצלמה
7/10
8.1
ציון כללי   ... ולא בהכרח ממוצע

מה אהבנו
 • חיי סוללה חלומיים
 • מסך ענק
 • סורק טביעות אצבע מהיר
מה פחות אהבנו
 • מערך המחוות
 • מצלמה
 • הצבעים אינם מדויקים במסך

איפה קונים ומה המחירים?
 • יבואן רשמי: 1499 שקלים
 • שוק פתוח: 978 שקלים

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים