לאחר קפאון ארוך, סין חוזרת לאשר משחקים עבור הקהל הסיני

| יום רביעי, 2 בינואר 2019, 13:30 | משחקים

לאחר תקופה בת תשעה חודשים של קיפאון, סין סוף סוף חוזרת לאשר (או לפסול) משחקים חדשים עבור הגיימרים הסינים. הקיפאון התרחש בגוף האחראי על רגולציה של מדיה, שבין היתר מאשר או פוסל תכנים מקומיים וזרים. הקיפאון הארוך הגיע לסופו בימים האחרונים, עם רשימה של 80 משחקים חדשים שאותם אישר הרגולטור הסיני.

הקיפאון הסיני השפיע על תעשיית המשחקים באופן שלילי. חברת הגיימינג הסינית Tencent, שהיא הגדולה בעולם, הפסידה כ-25% מערכה מתחילת השנה שעברה. במהלך חודשי הקיפאון הארוכים, לא יכלה החברה להשיק משחקים רבים בקטלוג שלה. Tencent לא לבד במערכה: במהלך התקופה הצטברו כ-5,000 משחקים הממתינים לאישור.

לפי האנליסט דניאל אחמד (Daniel Ahmad) מ-Financial Times, אנו צפויים לראות עלייה משמעותית בקצב סיווג המשחקים החדשים בסין. משחקים יתחילו לקבל אישורים בקצב מהיר יותר, וכך משחקים שממתינים כבר זמן רב יוכלו סוף סוף להגיע למדינה. עם זאת, לא כל המשחקים הולכים לקבל אישור: גורמים בתעשיית המשחקים בסין מדווחים כי הלך הרוחות נוטה לכיוון הידוק הצנזורה.

הקהל הסיני העצום בגודלו מהווה מוקד משיכה למפתחים רבים ומקור הכנסה משמעותי למפתחים במזרח ובמערב. בחודש אוקטובר נרשמו למעלה מ-30 מיליון גיימרים סינים ב-Stream בלבד, ומשחקים בשפה הסינית כמו Chinese Parents ו-Scrolls of Taiwu זכו להצלחה בחנות. מאידך, הממשלה הסינית משגיחה מקרוב על תחום הגיימינג, ורק בספטמבר חסמה את Twitch, בטענה כי המהלך נועד למנוע פגיעה בראייה של הקהל הסיני.

מקורות
PC Gamer
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות