בריטניה: 80% מהמשחקים נמכרים כעת בחנויות דיגיטליות באינטרנט

| יום ראשון, 6 בינואר 2019, 15:03 | משחקים, קונסולות
תגיות: PSN, Sony, Steam, UK

המעבר ההדרגתי ממכירות משחקים בחנויות פיזיות לחנויות אינטרנטיות הוא איטי אך בלתי נמנע. חנויות מקוונות למחשב ולקונסולות מציעות הטבות ואפשרויות שאינן קיימות בחנויות הפיזיות, והעליה במהירות האינטרנט הביתי בשנים האחרונות מאפשרת להוריד את המשחקים בזמן סביר בדרך כלל.

מנתונים שנאספו בשנה שזה עתה חלפה על ידי ארגון קמעונאי הבידור בבריטניה עולה כי ב-80% מהמקרים הצרכנים מעדיפים לקנות את המשחקים באופן דיגיטלי באחת החנויות המקוונות. מתוך 3.86 מליארד לירות שהכניסה תעשיית המשחקים באנגליה 3.09 מליארד הגיעו ממכירות דיגיטליות, ו-770 מליון הגיעו ממכירות של משחקים בעותקים פיזיים (דיסקים).

באופן מסקרן, לא כל המשחקים נמכרים בצורה דומה. למשל, FIFA 19, שמוביל את טבלת המכירות למשחקי קונסולה בבריטניה בשנת 2018, מכר הרבה יותר עותקים פיזיים מאשר עותקים מקוונים. המשחק מכר כ-2.5 מליון עותקים במדינה, מתוכם 75% נמכרו על מדיה פיזית בצורה זו או אחרת. משחקי AAA אחרים נהנים גם כן מהצלחה מתמשכת במכירת עותקים פיזיים, אך לכל קטגוריה אחרת נראה כי השוק נע באופן נחרץ לכיוון ההפצה הדיגיטלית.

ההכנסות ממכירת משחקים בחנויות דיגיטליות עלו ב-12.5% מהשנה הקודמת. על הכנסות אלו נמנים מודלים כמו מיקרו-תשלומים, DLC, תשלומים עבור משחק, ומנויים שונים. לצורך השוואה, ההכנסות ממכירות משחקים על גבי מדיה פיזית ירדו ב-2.8%. בסך הכל, ההכנסות ממכירות משחקים בבריטניה עלו ב-9.1% מאשר השנה הקודמת.

מקורות
EuroGamer
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות