הוכרזו: HTC Vive Pro Eye ו-Vive Cosmos – משקפי מציאות מדומה

במהלך כנס CES 2019 המתקיים בימים אלה בלאס וגאס חשפה HTC הטאיוונית שני דגמים חדשים של משקפי מציאות מדומה, לשני קהלים שונים. הראשון הוא ה-Vive Pro Eye, שנועד לקהל המקצועי ולסימולציות, והשני הוא ה-Vive Cosmos, שנועד להיות נייד וגמיש יותר, וככל הנראה רלוונטי יותר למוצרי בידור.

Vive Pro Eye

ה-Vive Pro Eye הוא האיטרציה הבאה של ה-Vive Pro, משקפי המציאות המדומה המכוונים בעיקר לשוק המקצועי. ה-Eye מציג עקיבת עיניים, כך שמפתחי האפליקציות יכולים לדעת על מה מסתכלים המשתמשים. עקיבת העיניים תשמש לרינדור מוכוון מבט שיספק תמונה משופרת (Foveated rendering), בניית סימולטורים, תוכניות אימון לכוח אדם, וחוויות חדשות סביב עקיבת העיניים.

אחד היתרונות של עקיבת עיניים הוא באפשרות להיפטר מבקרי התנועה, לפחות במקרים מסוימים. לדוגמה, ניווט בתפריטים יכול להתבצע על ידי מבט על האפשרות הרצויה בתפריט, במקום בקר שליטה המוחזק ביד. לכן, עבור מגוון של חוויות פסיביות, ייתכן ולא יהיה כלל צורך בבקרי תנועה, ומשקפי המציאות המדומה יספיקו בפני עצמם.

מציאות מדומה עם עקיבת עיניים – Vive Pro Eye

Vive Cosmos

ה-Cosmos, דגם נוסף של משקפי מציאות מדומה עליהם הכריזה החברה, פותר בעיה אחרת: עקיבה אחר תנועת המשתמש בסביבה. ה-Cosmos מציע פתרון של עקיבה המובנה במשקפיים עצמם, באמצעות ארבע מצלמות, לכן אין צורך לעקוב אחר תנועות הראש עם חיישנים חיצוניים. בנוסף, יש במכשיר פתיחה קדמית, כך שניתן להרים את המשקף ולהביט בסביבה מבלי להוריד את המכשיר מהראש.

נראה כי ה-Cosmos נועד לעבוד עם מגוון של מכשירים, ולא רק עם מחשבים חזקים, אך לפחות בתחילת הדרך יעבדו המשקפיים בחיבור למחשב בלבד. למרבה הצער, HTC לא סיפקה פרטים בנושא זה, למרות שנרמז כי המכשיר יעבוד בעתיד גם עם סמארטפונים בדרך זו או אחרת. בקרי השליטה של המכשיר עוצבו מחדש וכעת הם מזכירים יותר את בקרי ה-Rift המוצלחים. הבקרים יגיעו עם ג'ויסטיק, עיצוב מחדש של הכפתורים, ויהיו מוקפים בטבעת מוארת שתשמש לעקיבה במרחב.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות