הוכרז: Meizu Zero – סמארטפון ראשון ללא חורים כלל, גם ללא שקע טעינה 

Meizu Zero (תמונה: Meizu)

בזמן שחברת Vivo תכננה להפתיע את כולם עם סמארטפון בעל מבנה חדשה לחלוטין (וכנראה ללא חורים) בעוד כ-24 שעות, חברת מייזו (Meizu) איבדה סבלנות, וקפצה על ההזדמנות לחטוף את אור הזרקורים עם הכרזה על מכשיר ללא חורים משלה. דגם ה-Meizu Zero הוא דוגמה למכשיר הראשון מסוגו המגיע ללא חורים, ובין היתר, ללא כניסה לסים, שקע אוזניות או שקע טעינה.

פרטים מלאים אודות הסמארטפון החדש כגון מפרטו המלא לא נחשפו בשלב זה, אך מייזו כן דאגה לגלות לנו את הפרטים החשובים כרגע על המכשיר העתידי. ה-Meizu Zero מנטרל מסביבו את כל החורים האפשריים, כגון כפתורי וויסות הווליום, כפתור ההדלקה והכיבוי, שקע הטעינה, הרמקולים, אפרכסת ועוד. כחלופה לבעיות הרבות שצצות עקב העלמת החורים, מייזו מציעה מספר פתרונות.

Meizu Zero (תמונה: Meizu)
Meizu Zero (תמונה: Meizu)

בתחילה, על מנת להסיר את הרמקולים שבתחתית המכשיר ואת האפרכסת שבחזית המכשיר, מטמיעה מייזו את טכנולוגיית ה-mSound 2.0, אשר מאפשרת למסך לייצר סאונד בעצמו ולשמש כרמקול. אומנם, עד כה ראינו את הטכנולוגיה הזו כתחליף לאפרכסת השמע ולא לרמקול הראשי, כך שאנחנו מקווים שההטמעה מסוגלת לייצר סאונד חזק מספיק על מנת להחליף את הרמקול הראשי.

לאחר מכן ניגשה מייזו להעלמת שקע הטעינה, ואת זה מחליפה החברה בטעינה אלחוטית מהירה במיוחד בהספק של 18 וואט. הטכנולוגיה העומדת מאחורי העניין הינה “Super mCharge Wireless”, וזו מביאה עמה הספק מרשים למדי לעומת הטעינה האלחוטית הקיימת במכשירי סמסונג העומדת עם הספק של 9 וואט ו-7.5 וואט מצד אפל.

Meizu Zero (תמונה: Meizu)
Meizu Zero (תמונה: Meizu)

על מנת לאפשר את הסרת מגירת הסים דאגה מייזו לשלב תמיכה ב-eSIM, רכיב המספק את כל השימושים המוצעים בסים רגיל, אך אינו דורש סים פיזי ומתפקד כרכיב מובנה במכשיר (לא נתמך בישראל בשלב זה). בחזרה לסמארטפון מודרני בשנת 2019, ה-Meizu Zero מציע את כל התזמורת המוכרת הכוללת סורק טביעות אצבע מתחת למסך, מערך צילום כפול, תקן עמידות בפני מים ואבק בתקן IP68 ועוד.

בחזיתו של המכשיר מתגלה מסך קמור בגודל 5.99 אינץ’, עם פאנל מסוג AMOLED וברזולוציה שאינה ידועה. מערך הצילום מציע זוג חיישני 12 ו-20 מגה פיקסל, כשבשולו העליון והחזיתי של הסמארטפון נמצאת מצלמת הסלפי ברזולוציית 20 מגה פיקסל. מתחת למכסה המנוע פועמת מערכת השבבים Snapdragon 845, אך מערך האחסון, זיכרון העבודה וקיבולת הסוללה אינם ידועים.

זמינותו של ה-Meizu Zero אינה ידועה, אך כן נוכל לומר שהמכשיר מגיע בצבעים שחור או לבן, ונוכל לצפות לפרטים נוספים במסגרת תערוכת MWC הקרובה אשר תיערך בברצלונה.

השוואת מפרטים